ijournal.cz

Rio Mare Svačina roku 2023: Letošní jubilejní 10. ročník ovládli muži

red Zdroj: Rio Mare 10.11.2023 Společenské akce a události

V pražské Makro akademii proběhlo Národní finále 10. jubilejního ročníku gastronomické soutěže Rio Mare Svačina roku určené studentům středních škol se zaměřením na gastronomii a stravovací služby. Z desítek přihlášených vybírala odborná porota složená z profesionálů české gastronomie toho nejlepšího.

hodnocení

Soutěž Rio Mare Svačina roku představuje jedinečnou možnost pro mladé talenty ze studijních oborů s gastronomickým zaměřením. Letošní již desátý ročník soutěže nabídl znovu zajímavou příležitost pro studenty z celého Česka, kteří se utkali v souboji o atraktivní ceny a hodnotné zkušenosti. Mezi hlavní výhry patřilo mimo jiné vybavení gastro učebny v hodnotě 50 000 korun.

Výherce
Garantem soutěže byl zkušený šéfkuchař a gastronomický expert Zdeněk Křížek, který sledoval a hodnotil výkony nominantů společně se svými kolegy Filipem Hoan Truong Congem a úspěšnou cukrářkou světového formátu, Andrianou Hromadovou. Svým kritickým okem však hodnotila i porota pořadatele složená ze zástupců značky Rio Mare, kterou zastupoval marketingový ředitel Honza Jedlička, značky Tefal prezentovaný marketingovým ředitelem Romanem Vilkusem a oblíbeným youtuberem MenTem. Výběr na stupně vítězů byl nesmírně obtížný, protože všichni účastníci prokázali své kulinářské nadání a vášeň pro vaření. Celým dnem provázela moderátorka a herečka Markéta Hrubešová.

jednatelé společnsti Bolton Czechia

1. místo – Lukáš Martaus, Albrechtova střední škola, Český Těšín

2. místo – Kryštof Karban, Hotelová škola Poděbrady

3. místo – Lukáš Konvalinka, SOŠ a SOU Roudnice nad Labem

cena Tefal, hlasování veřejnosti – Lukáš Konvalinka, SOŠ a SOU Roudnice nad Labem

cena veřejnosti

Gratulujeme vítězům za jejich jedinečné výkony a všem zúčastněným tleskáme za nasazení, se kterým do této soutěže šli! Už teď se těšíme na další ročník!

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Rio Mare