ijournal.cz

Pravda o infekci močových cest. Co ji ve skutečnosti způsobuje? Prochladnutí to není

red Zdroj: http://www.urinal.cz/urinal-akut 25.9.2016 Krása a zdraví

„Neseď na té studené zemi. Budeš mít problémy s močákem.“ Každá žena už někdy v životě slyšela takovou či onakou verzi této obecně uznávané pravdy. A většinu z nás už tato nepříjemnost, která trápí naše nejchoulostivější partie, sužovala. Infekce močových cest je druhým nejrozšířenějším infekčním onemocněním a její výskyt je častým důvodem k výtkám ohledně nedostatečného oblékání a podobných nezodpovědností. Je ale prochladnutí opravdu hlavní příčinou infekce močových cest? Nikoli. Problémy s močovými cestami jsou bakteriálního původu. Proto, abychom předešli vzniku palčivých problémů, je potřeba vyvarovat se případného přemnožení bakterií v močových cestách. Jinými slovy pokusit se bakterie spláchnout z těla pryč.

Problémy s močovými cestami jsou po fyzické i psychické stránce velmi zatěžující. Často se začnou ozývat pouze v podobě drobných bolestí v podbřišku s následným pálením a bolestí při močení. Zásadní však je na tyto problémy ihned reagovat, a to zvýšeným pitným režimem s pomocí podpůrných přípravků, které tělu v boji s problémy močových cest pomáhají, a v případě nutnosti vyhledat lékaře,“ vysvětluje MUDr. Marek Krolupper, primář Urologického oddělení Nemocnice Na Bulovce.

 Urinal_na močové cesty_02

Hodná versus zlá bakterie

Infekce močových cest pálí a řeže, omezuje a dokáže pokazit plány i náladu. Kdo by řekl, že za touto nepříjemností stojí organismus mnohosetkrát menší než milimetr: bakterie. Navíc bakterie, která pro naše tělo umí plnit i službu dobrou, pokud je tedy na správném místě – jmenuje se Escherichia coli. Tato bakterie způsobuje 90 % problémů s močovými cestami, přestože je nedílnou součástí naší střevní mikroflóry a je pro fungování našeho organismu velmi prospěšná. Potíže nastávají v momentě, kdy se dostane z konečníku do oblasti našich močových cest.

Močová trubice u žen je kratší než u mužů a vzdálenost mezi ní a konečníkem je daleko menší. I z tohoto důvodu ženy trpí podobnými infekcemi častěji než muži. Bakterie to totiž do močové trubice nemají daleko,“ doplňuje MUDr. Marek Krolupper.

Urinal_na močové cesty_03 

Spláchněte problémy močových cest

Co dělat, když se bakterie přece jen rozmnoží na nesprávném místě a do života vstoupí nepříjemné příznaky infekce? V momentě, kdy začnete pociťovat častější nutkání k močení, pálení při močení, případně bolest v podbřišku, je třeba zasáhnout a nic neodkládat. Močové cesty sužuje bakterie, která do nich nepatří. V případě palčivých problémů lékárníci doporučují doplněk stravy Urinal Akut®* jako podporu péče o močové cesty. Urinal Akut® obsahuje extrakt ze zlatobýlu obecného, vitamin D a složku CystiCran® – vysoce kvalitní výtažek z kanadských brusinek (klikva velkoplodá). Tato pečlivě zvolená kombinace pak přináší úlevu při projevech obtíží močových cest a dopřává jim šetrnou péči. Naprosto zásadní součástí péče je potom pitný režim. Nežádoucí bakterie, které by mohly ulpět v močových cestách, je třeba doslova spláchnout pryč. 

Urinal 60_BOX_foto

Aby se problémy nevracely

Problémy s močovými cestami se objevují znenadání a rády se vracejí. Díky pár drobným změnám životního stylu jim však lze předcházet. Dodržujte pitný režim, pokud možno nezadržujte močení a dbejte na dostatečnou hygienu intimních partií. Když už se nepříjemnosti přece jen dostaví, nepropadejte panice a raději hned zakročte. Jako podporu vyzkoušejte Urinal Akut®, který pomáhá odplavit bakterie, jež mohou způsobit problémy močových cest.**

 

* Urinal Akut získal v roce 2014 ocenění Lékárníci doporučují, které je udělováno v rámci nezávislého výzkumu mezi pracovníky lékáren.

** Urinal Akut® obsahuje zlatobýl obecný, který přispívá k normální vylučovací funkci moči.Urinal Sirup 150ml_BOX_foto


 

TIP PRO VÁS

Akutní péče při problémech močových cest

Buďte připraveni, když se vám pokusí znepříjemnit život infekce močových cest, a okamžitě reagujte. Pro podporu při prvních příznacích sáhněte po expertovi na močové cesty – doplňku stravy Urinal Akut®. Díky kombinaci zlatobýlu obecného a vitaminu D podpoříte zdraví močových cest. Navíc je obohacen o vysoce kvalitní složku CystiCran® (extrakt z kanadských brusinek).

 

K dostání v lékárnách či na www.urinal.cz.  Doporučená cena: 269 Kč / 10 tablet

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: http://www.urinal.cz/urinal-akut