ijournal.cz

HNST.LY otevřel v Holešovicích vlastní obchod

red Zdroj: HNST.LY 25.9.2016 Hi-tech a bydlení

Kov, sklo, český dub a spousta květin. V novém obchodě HNST.LY v pražských Holešovicích se budete cítit příjemně a útulně. Vzdušný prostor je vybaven nábytkem na míru, který je doplněn vintage kousky z 60. let. Interiér, o jehož návrh se postarali architekti Vojtěch Malina a Lenka Juchelková, samozřejmě dotváří zdejší nabídka – keramika, dřevěné nádobí, pletené doplňky a přírodní kosmetika. Jde o praktické předměty pro každý den, za jejichž nadčasovým půvabem jsou hodiny poctivé ruční práce. 

 IMG_4544 IMG_4558 IMG_4551


Poctivý showroom

„Celkový návrh vychází ze samotného konceptu HNST.LY. Jednoduchost, poctivé materiály, řemeslná práce a vysoká estetická hodnota,” popisuje majitelka HNST.LY Bára Perglová, která zároveň provozuje stejnojmenný online obchod. Při hledání prostoru pro chystaný showroom se rovnou ohlížela v okolí Letné a Holešovic. “Tuto část Prahy vnímám jako energickou, pulzující a neustále se rozvíjející,” říká. Vhodný prostor nakonec našla v tiché ulici Šternberkova, která je kolmá k živé a rušné Veletržní. Jde o jednoduchou obdélníkovou místnost o rozloze 40 metrů čtverečních, která má dvě prostorné výlohy, s nimiž má tým HNST.LY velké plány.

Lokálnost & zajímavý detail

Nábytek na míru vychází z návrhu obou architektů, kteří se soustředili především na funkci a detail. Vsadili také na lokálnost. “Použili jsme materiály ve své přirozené podobě, jako třeba surové fošny, které budou sloužit jako malé podium. Zároveň je to dřevo, které je čerstvé a čeká na vyschnutí a my mu dáme smysl ještě dříve, než se z něj něco skutečně vyrobí,” vysvětluje Lenka Juchelková. Příjemnou atmosféru nového obchodu dotváří všudypřítomná zeleň, která si výborně rozumí se světlým dřevem a křehkým sklem.

IMG_4563 IMG_4569 IMG_4696Poctivý obchod HNST.LY

 

Návrh interiéru: Vojtěch Malina a Lenka Juchelková

Foto: Bára Perglová

Adresa: Schnirchova 5, vchod z ulice Šternberkova, Praha 7 – Holešovice

Oficiální otevření: 1. září

Otevírací doba: pondělí až pátek 10 – 19, sobota 10 – 14

 

O HNST.LY

Projekt, který v roce 2014 založila blogerka, fotografka a stylistka Bára Perglová, zahrnuje online obchod s výrobky od poctivých tvůrců a jejich příběhy. V aktuálním portfoliu jsou interiérové i módní doplňky a kosmetika, které vynikají kvalitním zpracováním z přírodních materiálů, nadčasovým designem a praktickým rozměrem – všechny výrobky jsou navrženy tak, aby svým půvabem a funkcí zpříjemňovaly každodenní život. Od září 2016 jsou k dostání také v kamenné HNST.LY prodejně v Holešovicích v Praze 7.

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: HNST.LY