ijournal.cz

PRAKAB partnerem Mezinárodního festivalu KoresponDance

red Zdroj: festival KoresponDance 9.6.2021 Festivaly

logoSpolečnost Prakab, přední výrobce kabelů, propojuje tradici a moderní svět. Společnost, která nám dnes umožňuje rozvádět elektrickou energii, používat moderní technologie a žít život, na který jsme zvyklí, založil již v roce 1921 významný český elektrotechnik a průmyslník Dr. Emil Kolben.

Letos poprvé se Prakab stává partnerem KoresponDance, mezinárodního festivalu současného tance, pohybového divadla a nového cirkusu v Česke republice. Ten každý rok v červenci otevírá dveře zámku Žďár nad Sázavou desítkám umělců a tisícovkám návštěvníků, kterým zprostředkovává fantastické setkání se současným uměním té nejvyšší světové úrovně. Letos se můžeme těšit již na osmý ročník, který opět přivítá nepočítaně umělců z několika kontinentů. „Jsme moc rádi, že můžeme podpořit tuto skvělou kulturní událost. Naší filosofií je propojování tradičních hodnot s moderním životem, který se bez kabelů rozvádějících elektrickou energii a data neobejde. Stejně tak KoresponDance spojuje tradiční způsoby vyjádření jako tanec a divadlo, představuje je ale v moderní podobě,“ řekla Mária Machovičová ze společnosti Prakab.

KoresponDance_2021

KoresponDance přináší unikátní spojení genia loci žďárského barokního zámku se současným uměním. Díky koncentraci celého programu do jednoho areálu vytváří opravdovou festivalovou atmosféru a zcela stírá dělící linii mezi umělci a publikem, kteří se všichni setkávají na centrálním prvním nádvoří. KoresponDance je výjimečný i programem, který každoročně pečlivě skládá jeho zakladatelka Marie Kinsky se svými spolupracovníky. Žďár nad Sázavou už přivítal hvězdy jako jsou Dominique Boivin, Paco Decina, Béatrice Massin, Jordi Galí, Joseph Nadj, skupiny Barely Methodical Troupe či Foco alAire producciones a zapsal se do paměti představeními Něžný bagr, Contigo, La Cosa a mnoha dalšími. Organizátorem festivalu je nezisková organizace Centrum choreografického rozvoje SE.S.TA.

KoresponDance 2020_publikum I_Foto Dragan Dragin
Letos se festival KoresponDance koná 24: června v Praze a ve dnech 16. – 18. července ve Žďáru nad Sázavou.


Etta Ermini_OQDA II

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: festival KoresponDance