ijournal.cz

Oslavte Mezinárodní den žen i blížící se příchod jara kvalitními víny z rakouských rodinných vinařství

red Zdroj: www.umenivina.cz 26.2.2023 Gastronomie
Také už vyhlížíte jaro a s ním přicházející delší dny, více sluníčka a energie? Zkuste si čekání zkrátit příjemným časem s rodinou či přáteli, třeba u sklenky kvalitního vína. Umění vína, e-shop s kvalitními víny od mistrů svého řemesla, který dodává zákazníkům vína spolehlivě během 24-48 hodin, přichystal na měsíc březen speciální balíčky vín od rakouských vinařství, ve kterých se víno vyrábí poctivě a s láskou k rodinné tradici.

 

Tradiční rodinné vinařství Proidl má bohatou historii výroby vína, která sahá až do roku 1738. Vinařství těží ze svých jedinečných viničních poloh, které jsou vysazeny na pro révu vynikajících a časem prověřených lokalitách v katastru malebné vinařské obce Senftenberg. Jsou součástí tzv. Erste Läge – jde o vinice, jejichž vína se v průběhu dlouhé historie projevila jako nejsilnější a nejsamostatnější v daném vinařském regionu. Jejich exkluzivní přírodní podmínky každoročně přinášejí výjimečná vína. VysUV_PRODUKT_SHOPTET_BALICEK_Proidl-Veltineroko hodnocena jsou vína z vinařství Proidl také odborníky – pravidelně například prestižním americkým periodikem The Wine Advocate Roberta Parkera, respektovaným zdrojem informací, který vydává doporučení pro milovníky vína po celém světě. Některá z vysoce ceněných vín v jeho žebříčku jsou součástí nabídky Umění vína, například Veltlínské zelené “Grüner Veltliner Ried Pellingen 2020”, které na 100bodové škále získalo úctyhodných 93 bodů. V současnosti vede vinařství zástupce 10. generace Patrik Proidl, kterému se daří spojit historii, tradici a moderní přístup.

Speciální balíček vín od vinařství Proidl: PATRICK PROIDL FREIHEIT VELTLINER

 

UV_PRODUKT_SHOPTET_BALICEK_Seznamte-se,-WaldschützoviTaké Waldschütz je tradiční rodinné vinařství střední velikosti a jeden z typických zástupců vinařského regionu Kamptal. Waldschützovi každoročně vytváří vína, která jsou blízká přírodě, ovocná a svěží, typická pro region, ve kterém vznikají. Sortiment sahá od Veltlínského zeleného a Ryzlinku rýnského až po Sauvignon Blanc. Po čtyři generace se zde dědí tajemství vinařského umění z otce na syna. Od roku 1994 stojí v čele Reinhard Waldschütz, v roce 2010 se do rodinného podniku zapojil i jeho syn Markus. 
UV_PRODUKT_SHOPTET_BALICEK_Waldschütz-Veltliner


Speci
ální balíčky od vinařství Waldschütz: 

SEZNAMTE SE, WALDSCHÜTZOVI
WALDSCHÜTZ VELTLINER

 BauerTřísetletá historie, pevně svázaná s regionem, půdou, místními odrůdami – to je rodinné vinařství Norbert Bauer ze západní části vinařského regionu Weinviertel, které sídlí v malebné vinařské vesničce Jetzelsdorf, již najdete pouhých 10 km od hranice s Českou republikou. Jde o vinařství s opravdu dlouhou a bohatou produkční historií, které právě v roce 2021 oslavilo již 300 let od svého vzniku. Tradičně silní jsou ve Veltlínech, Bauerovi ovšem díky velice specifickému terroir tohoto mikroregionu překvapí také exkluzivní kolekcí červených vín, což jistě potěší ty, kteří takové speciality vyhledávají.

Speciální balíček od vinařství Norbert Bauer: ŽLUTÝ MUŠKÁT, PÝCHA RAKOUSKA

 

Rodinné vinařství Anita und Hans Nittnaus sídlí v Golsu ve vinařské oblasti Neusiedlersee v Burgenlandu a jeho počátky sahají do roku 1684. Jde o jedno z nejvlivnějších a nejprogresivnějších vinařství v Rakousku a o konzumenty i odbornou veřejností ctěného producenta špičkových červených vín. Vína založená na terroir se již od roku 2007 vyrábějí v čistě biodynamickém režimu. Majitel a vinař v jedné osobě Hans Nittnaus je průkopníkem biodynamického vinařství, všechna vína vyrábí bez použití chemických vstupů, a to jak ve vinici, tak při samotné výrobě vína. Jedinečným vinařským přístupem, produkční filozofií, důrazem na detail a maximální čistotou a autentičností vína inspiroval řadu dalších vinařů a v podstatě celou novou vinařskou generaci.

Speciální balíček od vinařství Nittnaus: NITTNAUS V ČERVENÉM

 

UMĚNÍ VÍNA

Český dodavatel kvalitních vín od malých vinařů, kteří dělají své řemeslo poctivě a s láskou. Sortiment zahrnuje vína od více než 40 českých i zahraničních vinařů. Jejich produkty Umění vína nejen prodává, ale také prolíná do pravidelných kulturních a uměleckých aktivit či společenských degustací. Filozofií Umění vína je přimět konzumenta k zastavení, zklidnění a prožití momentálního okamžiku. Každému zákazníkovi chce zprostředkovat přirozenou sílu přírody a napojit ho na její nekonečný potenciál. Produkty přitom doručuje do druhého dne a pražským zákazníkům ještě v den objednávky. Slogan Umění vína zní: Radost ze života je pro nás otázkou správného výběru.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: www.umenivina.cz