ijournal.cz

Odhalte drogy včas

red Zdroj: HARTMANN-RICO 13.2.2017 Krása a zdraví

Podle oficiálních odhadů se do kontaktu s nelegálními drogami dostalo téměř 300 tisíc dospívajících ve věku 15-19 let. Věková hranice pro experimentování s alkoholem, marihuanou a dalšími návykovými látkami se už dokonce posunula k hranici 10 let věku dítěte. Marihuanu u nás užívá 42,3 % dětí ve věku 15-16 let. To staví Českou republiku na nelichotivé první místo ze všech evropských zemí. Celosvětově jsou Češi ve spotřebě drog na 2. místě hned za vedoucími Spojenými státy americkými.* HARTMANN-RICO se svým novým domácím testem Veroval Drogy chce pomoci při odhalování dětských experimentů a zabránit včas možné závislosti.

Veroval_Drogy_CZNa pomoc rodičům, školám i lékařům přichází společnost HARTMANN-RICO s novým druhem domácího testu. Renomovaný výrobce zdravotnických pomůcek rozšířil řadu samodiagnostických testů Veroval o test na drogy. Rodičům umožní zjistit, co se děje s jejich potomkem a začít situaci řešit dříve, než by se mohla rozvinout možná závislost. Dospělí užívatelé si s jeho pomocí mohou například před řízením vozidla ověřit, zda jsou stále pod vlivem omamných či psychotropních látek.

Test Veroval Drogy odhalí současně až 6 druhů drog. Je tak výhodným rešením pro rodiče, kteří obvykle neví, jaké drogy jejich děti užívají. Pomoci může i různým institucím jako jsou například školy či zaměstnavatelé, kteří mohou efektivně otestovat více návykových látek najednou. Odhalovanými látkami jsou amfetamin (tzv. speed, který působí stimulačně), benzodiazepin (účinky podobné sedativům), kokain (stimulační látka navozující eufórii), metadon (syntetický opiát používaný při odvykaní od heroinu a morfia). Dále se jedná o opiáty jako morfin, kodein a heroin, které navozují zklidnění a uvolnění. Test odhalí také marihuanu, která v nízkých dávkách navozuje klid a pohodu, avšak její užívání je trestné.

*Zdroj: WHO


Přítomnost jednotlivých látek je možné zjistit pouze v určitém časovém úseku po použití:

Test

Prokazatelnost v moči od posledního užití

Amfetamin

1-3 dny

Benzodiazepin

příležitostné užití: až 3 dny; pravidelné užívání: až 6 týdnů

Kokain

pouze několik hodin

Marihuana

příležitostné užití: 2-3 dny; pravidelné užívání: 2-6 týdnů

Metadon

2-3 dny

Opiáty

až 8 hodin

Test zjišuje známky užívání návykových látek ponořením testovacích proužků do vzorku moči po dobu 10 sekund. Výsledky, které dosahují přesnoti 96 %, lze z testovací kazety odčíst po 5 minutách. Produkt Veroval Drogy je volně dostupný v lekárnách za doporučenou cenu 389 Kč.


Testy Veroval®

Veroval je nová značka osobních diagnostických testů, jejichž rychlost a vysoká přesnost je srovnatelná s laboratorními testy. Rychlou dostupností výsledku a diskrétností vyšetření v pohodlí domova přispívají k prevenci vážných nemocí. První domácím testem byl CRP test, který se používá pro rozlišení virové a bakteriální infekce. Řadu Veroval® nyní tvoří i tyto testy: Zjištění alergie, Nesnášenlivost lepku, Borélie z klíštěte, Zánět močových cest, Nedostatek železa, Prevence střevních onemocnění, Prevence žaludečních onemocnění, Cholesterol, Mužská plodnost a nově i test Drogy. Infomace a instruktážní videa o jejich použití naleznete na webové adrese www.veroval.cz a Youtube kanálu společnosti HARTMANN – RICO. Domácí testy Veroval jsou volně dostupné v lekárnách a prodejnách zdravotnických potřeb.

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: HARTMANN-RICO