ijournal.cz

Nové odborné centrum Rekondice boří mýty o výživovém poradenství

red Zdroj: Rekondice 6.8.2014 Krása a zdraví

Centrum zdravého životního stylu Rekondice slavnostně zahajuje provoz otevřením první pobočky na pražském Smíchově. Svým klientům nabízí širokou škálu služeb v oblasti zdravého životního stylu pod vedením špičkových odborníků a lékařů.

Výživové poradenství je dlouhodobě opředeno pochybnostmi. Nedostatečná kvalifikace – to je jeden z pramenů nedůvěry k výživovému poradenství. To se centrum Rekondice snaží změnit, a proto přináší zcela nový koncept preventivní péče kombinující sestavení individuálního jídelníčku, nastavení či nastartování pohybových aktivit s komplexní změnou životního stylu. Programy jsou vedeny edukativně a klienti jsou vzděláváni v oblasti výživy a pohybu tak, aby si byli sami schopni dobrou kondici dlouhodobě udržet.

rekondice

Hlavní prioritou Rekondice je odborná péče a individuální přístup. Každého klienta při vstupních konzultacích důkladně přeměříme na specializovaném přístroji, analyzujeme jeho tělesné složení, celkový zdravotní stav i rodinnou anamnézu. Dalším vodítkem je pro nás jídelníček, který si klient po určitou dobu detailně zaznamenává. Na základě těchto informací jsme schopni doporučit každému program na míru, ať už je jeho cílem redukce váhy, nabytí svalové hmoty či zlepšení celkové kondice“, říká PhDr. Karolína Hlavatá, PhD., dietoložka a ředitelka centra Rekondice.

Karolína Hlavatá

PhDr. Karolína Hlavatá, PhD.

Díky spolupráci s odborníky, kteří mají dlouholeté zkušenosti v oboru diabetologie, obezitologie, endokrinologie, nutriční terapie či fyzioterapie dokáže centrum Rekondice nabídnout řešení na míru klientům trpícím nadváhou, obezitou, diabetem, poruchou štítné žlázy nebo kardiovaskulárním onemocněním, ale i lidem kteří chtějí udělat něco pro své zdraví a těmto nemocem se v budoucnu vyvarovat.

Nezbytnou součástí nabízených programů je také psychologická péče, která je pro klienty cennou pomocí při ztrátě motivace a překonání psychických bariér, často spojených s odmítáním skutečnosti či nedostatkem sebedůvěry. „Svým klientům neslibujeme zázračné zhubnutí po požití pilulky ani viditelné výsledky do druhého dne. Snažíme se je především motivovat a ukázat, že začít na sobě pracovat je snadnější, než se zdá. Fyzická kondice je totiž úzce spojena s psychickou pohodou a zdravým sebevědomím,“vysvětluje Mgr. Zuzana Douchová, psycholožka odborného centra.

Zuzana Douchová

Mgr. Zuzana Douchová

Cílem odborného centra zdravého životního stylu Rekondice je poskytnout alternativu neprofesionálně vedeným výživovým poradnám a ve spolupráci se špičkovými odborníky pomáhat klientům ke  zlepšení životního stylu a změně stravovacích návyků, které jsou často základem civilizačních onemocnění.

Více informací se dozvíte na www.rekondice.cz, kde se také můžete objednat na 15minutovou vstupní konzultaci zdarma.

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Rekondice