ijournal.cz

Na letošní Housce to byla doslova smršť interpretů, retra a dobré nálady, i počasí ukázalo svou sílu

red Zdroj: Agentura Martin Production, Foto: Fotosféra 7.8.2014 Společenské akce a události

Na hradě Houska se uskutečnil již šestnáctý ročník benefičního koncertu „Noc s hvězdami“, tentokráte v duchu Retro. 

Úderem 18.00 hodiny, kdy koncert začal,  nevyzpytatelná brána do pekel, jak se hradu říká, dala pořadatelům pořádně zabrat. Spustil se ohromný přívalový slejvák s vichrem za neustálého bouření. Utrhlo se kus plachty, která zakrývala sezení pro diváky a také zvukařskou aparaturu. „Do mixážního pultu, do videa, mikrofonů i kláves nateklo odhadem 350 litrů vody a zdálo se, že se koncert konat nebude“, prozradil ze zákulisí zpěvák a producent koncertu Martin France. Naštěstí se pomalu aparatura začala zahřívat, a i když s občasným zrychlením nebo naopak zpomalením a jedním výpadkem proudu při skladbě Lindy Finkové se koncert nakonec uskutečnil celý, diváci interprety odměnili aplausem ve stoje při závěrečné skladbě „Tak jdeme do finále“, kterou znají jako rozlučkovou skladbu z úspěšného pořadu „Možná přijde i kouzelník“.

Houska 1
Celý koncert na promočené podlaze odstartovala travestie skupina Screamers skladbou Poupata od Michala Davida a připomněli tak tehdejší Spartakiádu a pak už následovala smršť interpretů. Jen namátkou třeba Gabriela Goldová rozehřála publikum se skladbou „Malovaný džbánku“ od Heleny Vondráčkové, hvězda 80. let Pavel Roth se svým hitem „Zahrada ticha“, Michaela Linková zazpívala převzatý hit „Bílý měsíc“, Marek Černoch zazpíval nesmrtelný song svého otce Karla Černocha „Zrcadlo“. Své si po 26 letech odzpívala i Linda Finková se svým tehdejším kolegou Pavlem Nohou a divákům připomněli svůj velký hit „Po hlavě skoč jen tak“, se kterým na Housce zaznamenali ohromný úspěch. Mladá a těhotná Leona Šenková odzpívala hity Rottrové a Špinarové tak, že ji diváci nechtěli pustit z pódia.

Issa

Sámer Issa sáhl pro svůj song do filmového hitu Hříšný tanec a přidal song Babylon, zpívající bubeník Víťa Vávra odzpíval své dvě písně a to z filmu „Básníci….“ a „Citronová holka“ a diváci ho odměnili velkým potleskem, stejně tak jako Miluška Voborníková se svou nejznámější skladbou „Gimi det ging“ .Svou troškou do mlýna přispěl i současný televizní dramaturg Vítek Pokorný, který se představil hitem „O psovi a kočce“.  Jako překvapení večera se zde ukázala herečka Jitka Asterová, která představila svou již legendární historickou gymnastickou „placku“. 


Asterova
Martin France se na pódiu objevil po 20 letech se svým tehdejším kolegou Alešem Hnídkem a zavzpomínali na hit „Sejf je prázdnej“ a France si pak ještě přizval taneční duo Blood is Up a představili se songem od Abby S.O.S. v české verzi pod názvem „Žízeň“, zatímco Jitka Čvančarová, která si nechala vplést do vlasů „céčka“, která dostávali diváci i interpreti jako vzpomínku na retro, sáhla do repertoáru Marty Kubišové a zazpívala píseň „Depeše“, tak operní zpěvák Marián Vojtko odzpíval songy Karla Gotta a na závěr vystoupila se svými hity Jitka Zelenková, která přiznala, že z té děsivé bouřky měla opravdu strach.

Zelenkova  

Ze vstupného se ve finále vybralo něco přes 66.000,- Kč.

Houska 2

Kromě již zmíněných céček dostali jako dárek první příchozí diváci knížky „Hvězdy popu, které jsme milovali“ a  nebo marcipánové mini SP desky.

Po skončení hlavního koncertu, který moderovali opět Slávek Boura a Markéta Mayerová se interpreti přesunuli do 2. patra hradu, kde na ně čekal moderátor Miroslav Šimůnek, který tímto večírkem provázel a návštěvníci tak mohli zhlédnout pool dance, asistenční psy, módní přehlídku retro silvestrovských kostýmů České televize nebo zažít již klasickou Stezku odvahy přes půdu hradu, kde na ně čekalo 12 strašidel.

A mezitím se na 1. nádvoří odehrával koncert kapel, kde se představili například Angels včele s Markem Černochem, rakovnická skupina 2ND, Exil 51 nebo EL Ectro Folk.

Po půlnoci se chodby hradu Houska začaly pomalu vylidňovat, aby se pozvolna začaly připravovat na 17. ročník tohoto benefičního koncertu, který se uskuteční v sobotu 1. srpna 2015.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Agentura Martin Production, Foto: Fotosféra