ijournal.cz

Nenechte si ujít závod Světového poháru v cyklistice 23.10. 2022 v Táboře

red Zdroj: Cyclo-Cross World Cup 20.10.2022 Aktuality a pozvánky, Sport

úvodní
Světový pohár v cyklokrosu World Cyclo-cross Cup Tábor 2022 se po roce vrací na jih Čech do Tábora. Pojede se už tento víkend v areálu Komora vybudovaného přímo pro zápolení na kolech. Již osmnáctý ročník je nejvýznamnějším cyklokrosovým závodem u nás. Těšit se můžete na cyklokrosové hvězdy světové, ale především na ty české. Přijďte je podpořit a užít si tak vynikající atmosféru tohoto krásného sportu.

trať

V juniorské kategorii budeme držet pěsti Elišce Hanákové a Vandě Dlaskové, které se pravidelně umisťují na předních příčkách. „V Ženách U23 si pak hodně slibujeme od Kristýny Zemanové. Tuto kategorii letos posílí Kateřina Hladíková, Julie Kopecky a Bára Jeřábková“ zmiňuje Petr Klouček, reprezentační trenér. „V mužích U23 se budeme spoléhat na Matěje Stránského, Matyáše Fialu a Pavla Jindřicha, v elitní kategorii budeme spoléhat na Michaela Boroše a našeho historicky nejlepšího cyklokrosaře Zdeňka Štybara“, doplňuje Petr Klouček.

image foto

ŠtybarZdeněk Štybar na tiskové konferenci před závody prozradil, že měl mizernou sezónu, prošel si spoustou trápení. „Chtěl jsem se celou dobu dostat do formy, stále jsem jen trénoval, ale závodní manko se bohužel podepsalo na mých výkonech. Protože jsem si chtěl prodloužit sezónu a termínově to vše vyšlo, přijal jsem možnost si zazávodit v Táboře, kam rád po dlouhé době přijíždím, ale velké výsledky neočekávám, jsem z tempa“, prozrazuje úspěšný závodník. „Tábor je v mé kariéře velkým můstkem, vyvolavá to spoustu vzpomínek. Budu se snažit udělat co nejvíce dobrý výsledek, abych nezklamal české fanoušky“, dodal na závěr Zdeněk Štybar.

Pořádání říjnového závodu Světového poháru je poslední možností pro všechny kolem náročného sportu jako je právě cyklistika, ať už to jsou samotní závodníci, nebo pořadatelé nebo otestovat naplno trať před Mistrovstvím světa v cyklokrosu v únoru 2024.


Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Cyclo-Cross World Cup