ijournal.cz

Na koloběžce jako motorkář: Bolt spouští kampaň zaměřenou na bezpečnost

red Zdroj: Bolt 20.8.2022 Rady, tipy, názory

Na silnici jsou motorkáři největší machři, letí krajinou na krásných strojích, oděni v černé kůži. Zároveň ale velmi dbají na bezpečnost sebe i okolí, pečují o své motocykly a svoji vášeň žijí v komunitě stejně smýšlejících. Ohleduplný frajer je také ideál jezdce na sdílené koloběžce, pročež platforma Bolt spouští kampaň založenou na obrazech z motorkářského prostředí. Jejím cílem je poutavou formou připomínat zásady správného ježdění na koloběžkách, tedy respektování pravidel silničního provozu, a to zejména zákaz jízdy po chodníku a pod vlivem návykových látek, dále doporučení nosit helmu, nepřípustnost ježdění ve dvou na jedné koloběžce, či ohleduplné parkování. 

 

Bolt1Koloběžky Bolt přitom již disponují řadou unikátních funkcí zaměřených na zvyšování bezpečnosti jejich provozu: brzy budou schopny rozpoznat nebezpečnou jízdu ve dvou lidech, nejnovější model je vybaven systém prevence smykového brzdění, a aplikace Bolt dokonce již v některých městech obsahuje test střízlivosti spočívající v poklepávání na ikony zpodobňující zakázané způsoby jízdy na koloběžce, který je povinný o víkendových nocích v lokalitách s bujarým nočním životem.   

„Bezpečnost provozu našich strojů snažíme zvyšovat také osvětou mezi uživateli. Aplikace Bolt každého nové jezdce poučí o tom, jak na stroji správně jezdit a jak jej parkovat. A nyní spouštíme kampaň založenou na ikonografii motorkářské subkultury, ve které propojujeme dva světy, které si jsou bližší, než se zdá. Oba jsou o pocitu svobody a nezávislosti, o tom, že cílem je také cesta samotná. A stejně tak o zodpovědnosti a zralosti, protože motorkář, který obojího příliš nepobral, daleko nedojede. Opravdový motorkář je frajer ne přesto, ale právě proto, že jezdí ohleduplně a s rozmyslem. A tím je nejlepším vzorem pro jezdce na našich koloběžkách,“ vysvětluje Lucie Krahulcová,
manažerka veřejné politiky ve společnosti Bolt. 

Kampaň poběží do poloviny září a sestává z aktivit na sociálních sítích, spolupráce s influencery a přímou komunikací na existující cestující. 

Koloběžky Bolt je možné si vypůjčit přes aplikaci Bolt dostupnou na Google Play i App Store a odemknout naskenováním QR kódu. V současnosti jsou koloběžky Bolt k dispozici ve dvanácti českých a moravských městech – kromě Prahy a Brna také například v Liberci, Českých Budějovicích či Zlíně. 

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Bolt