ijournal.cz

Matějská pouť se vrací na pražské Výstaviště

red Zdroj: foto: matejskapout.cz 24.2.2023 Aktuality a pozvánky, Různé

Již tuto sobotu se na pražské Výstaviště vrací Matějská pouť. A opět v plné formě. Fanoušci adrenalinu si přijdou na své od 25. února a brány nejstarší české poutě budou nejen pro ně otevřené do 10. dubna. A i letos se mohou návštěvníci těšit na mnoho novinek. Mezi nimi i evropský unikát.

Matějská pouť

Přes sto atrakcí, včetně unikátního kolotoče, který patří mezi ty největší svého druhu v Evropě. Tak přesně na to se letos mohou těšit návštěvníci nejslavnější české poutě, která se každoročně na přelomu února a března vrací na pražské výstaviště. Jde o 65 metrů vysoký Airborne, největší kolotoč svého druhu v Evropě, s lavicí otáčející se na kyvadle do všech směrů. 

Matějská pouť

Zatímco Airbone nadchne především adrenalinové nadšence, nebude chybět ani 80metrový řetízák Around The World XXLhorská dráha Super Mouse nebo Joker extrem

Matějská pouť

Chybět nebudou klasické holandské atrakce či zábavné městečko, které mají v oblibě hlavně ti nejmenší návštěvníci Matějské. „Samozřejmě zde máme všechny ostatní atrakce, na které jsou lidé zvyklí,“ říká za pořadatele Václav Kočka starší s tím, že atrakce v areálu již stojí. Mezi novinky se řadí Big Splash, tudíž vodní dráha, Base Jumper XXL či nejnovější verze obřího řetízkového kolotoče Aeronaut. 

Inflace se nevyhne ani Matějské pouti. Ačkoliv se cena víkendového vstupného nemění a zůstává 30 korun na osobu, návštěvníci budou muset počítat s tím, že se některé atrakce zdraží i o desítky korun. “Zdražování projednáváme s majiteli atrakcí. Aktuálně bude zdraženo vstupné na atrakce v řádech desítek korun,” říká za pořadatele Eva Kočková. Vstupenky jsou k dostání přes portál Ticketportal. 

Václav Kočka, Eva Kočková

I letos se návštěvnici do areálu dostanou nejen Hlavním vstupem z ulice u Výstaviště, ale také z ulice Za elektrárnou a z parku Stromovka. Dobrou zprávou je, že organizátoři Matějské poutě obnovili částečně i atrakce v horní části areálu Výstaviště, který byl loni z důvodu rekonstrukce pro návštěvníky uzavřený. 

Tradiční den pro handicapované a děti z dětských a azylových domovů proběhne 27. března. Stejně jako v minulých letech, i letos budou mít děti atrakce od 12 do 15 hodiny zdarma a následovat bude koncert na Křižíkově fontáně. I letos budou organizátoři Matějské poutě spolupracovat s nadací Šťastná hvězda. 

 Matějská pouť_Kočkovi


Matějská pouť
začíná:  25.2. 2023 – 10.4. 2023

Provozní doba: út – pá 12 – 20 hod.

so, ne a svátky 10 – 22 hod.

Víkendové vstupné 30Kč so, neděle a svátky (ZTP a ZTP/P zdarma , děti do 120cm zdarma)

Den pro handicapované a děti z dětských domovů : 27.3. 2023 12 – 15 hod. atrakce zdarma poté koncert na Křižíkově fontáně 

Prodej vstupenek přes ticketportal.cz.


 

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: foto: matejskapout.cz