ijournal.cz

Jeden velký splněný sen Veroniky Kašákové

eso Zdroj: Nadání a dovednosti o.p.s 6.12.2015 Společenské akce a události, Významné osobnosti, veřejné projekty

Areál bývalé tovární haly pražské Kolbenky ožil dětskými úsměvy i skvělou hudbou.

V pátek 27.11 2015 galavečerem v areálu Praga Kolbenova slavnostně odstartoval projekt Roadshow s Veronikou – mise naděje pro děti z dětských domovů.

V rámci večera pozvaní hosté shlédli módní přehlídku návrháře Sama Dolce či svatebních a společenských šatů ze Svatebního salonu Delta. Tyto krásné modely nesly modelky zvučných jmen, Nikol Švantnerová, Gabriela Kratochvílová, Gabriela Dvořáková Bártová, Olga Bursíková, Aneta Vignerová, Tereza Fajksová, Eliška Bučková, Lucie Váchová Křížková a Veronika Procházková.

módní přehlídka

Krásným vystoupením přítomné nadchly tanečnice ze skupiny JAD Dance Company Yemiho AD, a to Veronika Hájková a Lucie Drábková v doprovodu dívek z dětského domova ve Vysoké Peci, a také zpěvačka Leona Gyöngyösi se sborem Post Scriptum.

Jednatel společnosti Hyundai Autosalon Most pan Josef Solnař předal patronce Nadání a dovednosti o.p.s. Veronice Kašákové klíčky od automobilu Hyundai, zástupce společnosti Lukda Transport spol. s.r.o. pan Lukáš Budaj věnoval pohonné hmoty na 3 roky a generální ředitel společnosti Ondrášovka pana Libor Duba podpořil projekt finančním darem v hodnotě 200 000 korun.

šek

Roadshow s Veronikou je projektem neziskové organizace Nadání a dovednosti, která pomáhá mladým lidem z dětských domovů a z pěstounské péče se správným výběrem studia a se vstupem na trh práce. V tomto projektu jde o řadu jednodenních interaktivních seminářů s Veronikou Kašákovou, určených pro děti z dětských domovů, které potřebují připravit na den, kdy ten svůj domov opustí a vydají se na cestu k samostatnosti. Během seminářů bude Veronika besedovat s dětmi o jejich budoucnosti a o všem, co je čeká za branami dětského domova. V průběhu 3 let navštíví Veronika více než 140 dětských domovů v ČR.

klíč od auta s majitelkou

„Děkuji všem, kteří projekt podpořili. Vážím si toho, že si udělali čas a společně s námi Roadshow odstartovali. Díky nim mohu každý týden navštívit jeden dětský domov a připravovat děti na jejich samostatný život. Pro mě a Nadání je důležité, aby děti věděly, kam se mají obrátit, když budou potřebovat pomocnou ruku a nezůstaly sami a bez informací, když budou stát před důležitým rozhodnutím,“ plánuje Veronika Kašáková, která navštíví první dětský domov už v lednu 2016. „I celý prosinec se budu věnovat charitativní činnosti. Letošní Vánoce budu opět součástí projektu Strom splněných přání, kdy lidé kupují dětem z dětských domovů dárky. Nejen že akce moderuji, ale jsem i v zákulisí organizace“, dodala. 

Veronika s bratrem, který akci moderoval

Veronika s bratrem, který akci moderoval


Tento galavečer je Veroničiným velkým splněným snem. „O dnešním večeru jsem snila už jako malá desetiletá holka. Opravdu jsem chtěla něco velkého dokázat. Ano, splnila jsem si jeden ze svých velkých snů. Jsem pyšná na to, že jsem zvládla se svým týmem Nadání a dovednosti zorganizovat takto velký galavečer s velice významnými hosty, které jsem pozvala. Udělat pro ně krásný kulturní večer. Jsem dojatá, nejen že jsem to dokázala, ale hlavně děkuji lidem, kteří se kolem mě nyní vyskytují. Jsem opravdu vděčná a děkuji vesmíru za to, že je mám“, svěřila se a odpověděla na další otázky. 

Veronika na červeném koberci Veronika na akci, kterou pořádala

Podle Veroniky nezáleží na tom, kdo váš je otec, kdo je matka. Důležité je, jaký je člověk sám. Kdo je tedy Veronika Kašáková? 
Veronika je dnes samostatná jednotka a to proto, že dospěla do určitého věku, kdy se přestala na kohokoli upínat, být na někom závislá, což je hodně osvobozující. Šťastné. Nemá potřebu nikoho vlastnit, nikoho tak neomezuje, neubližuje, majetnicky ho nesvírá. Dneska, po osmi letech, co jsem odešla z dětského domova mám partnera, který mi dává láskyplně svobodu. Aniž bych poznala mateřskou lásku, jsem hrdá na to, že jsem dokázala na sobě pracovat tak, že jsem dnes vyrovnaná osoba.

Veronika


Budete se snažit jednou svým dětem dát to, co konkrétně vám v dětství bylo upřeno?
Mám obavy, že své děti láskou umačkám, protože moc dobře vím, co mi chybělo. Budu matkou na plný úvazek. Vlastní děti chci ale mít ve chvíli, kdy už budu vědět, že jsem si splnila všechny vlastní sny. Věřím, že to bude další skvělé období. Ale nechci předbíhat a soudit, jaká budu matka. Teď jsem šťastná jak to je a až to bude aktuální, podle svých úvah budu určitě tou nejlepší mámou na světě.

s dětmi


Jaké bude mít Veronika letošní Vánoce?
Štědrý večer budeme  s přítelem sami, těším se, až udělám bramborový salát, řízky a budeme koukat na pohádky, protože je moc, moc miluji. Minulý rok jsme byli v zahraničí, letos zůstaneme doma a budeme sami pro sebe. Dáme si minimální dárky, budeme se milovat a užívat se navzájem. Co víc si přát.


Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

eso

Zdroj: Nadání a dovednosti o.p.s