ijournal.cz

Jak vybrat mobilní tiskárnu Instax a užít si díky výhře v soutěži svátek zamilovaných?

red Zdroj: Instax 9.2.2023 Soutěže

Každá instantní fotka od instaxu nese neopakovatelné kouzlo okamžiku. Za fenomenální úspěch vděčí foťáčky instax tomu, že snímky z nich pořízené držíte v rukou doslova za několik sekund. Můžete si je vyměňovat s přáteli, nechat si je na památku nebo věnovat jen tak pro radost svým blízkým.

Pro ty, kteří zrovna neholdují focení fotoaparátem instax, ale chtějí si instaxové fotky vyzkoušet, jsou tu mobilní tiskárny instax, díky nimž si můžete jednoduše vytisknout fotky z vašeho smartphonu a propojit tak skutečný svět s virtuálním. Jak se v nich vyznat?

mini Link 2 stills

Není to tak složité, základní typy tiskáren má instax jen tři, a ve všech třech případech se jedná o lehkou mobilní tiskárnu, kterou jednoduše strčíte do batohu nebo kabelky a můžete ji mít stále při sobě. Stačí ji tedy vzít na večírek, do kavárny nebo jen tak ven, a pak můžete rozdávat radost fotkami, kdykoli vás napadne. Tiskárnu během pár vteřin propojíte bezdrátově pomocí Bluetooth s vaším telefonem nebo tabletem a díky speciální aplikaci, kterou si zdarma stáhnete v Google Play (Android zařízení) nebo App Store (Apple), můžete tisknout fotky prakticky okamžitě. Pozor, ke každé tiskárně slouží jiná aplikace.

Hlavní rozdíl mezi tiskárnami spočívá hlavně ve formátu hotových snímků. Formáty jsou tři – Mini, Square a Wide – a liší se od sebe velikostí. Mini je nejmenší z nich a díky velikosti 46 x 62 mm (včetně rámečku má rozměry 54 x 86 mm) se vejde tak akorát do peněženky. Square je, jak už název napovídá, čtvercová fotografie o velikosti 62 x 62 mm (včetně rámečku 72 x 86 mm), která je v poslední době velice oblíbená. Největší velikost mají filmy Wide odpovídající dvojnásobku formátu Mini. Svými rozměry 99 x 62 mm (s rámečkem 108 x 86 mm) se nejvíce hodí pro krajiny nebo skupinové fotky např. na svatbách. Od velikostí snímků jsou odvozeny i samotné názvy tiskáren, které si aktuálně můžete pořídit:

image Instax


Instax mini Link 2

Malá, lehká, s nápadnou drážkovanou strukturou – taková je tiskárna Instax mini Link 2 pro tisk snímků velikosti Mini. Vybírat můžete z barevných variant Soft Pink, Clay White nebo Space Blue. Úhledný LED pásek kolem tlačítka Instax poskytuje přehled o režimu a stavu aplikace.

Zjednodušeně řečeno je tiskárna Instax Mini Link 2 díky svému Fun režimu „nejhravější“ ze všech tří. Díky mobilní aplikaci se vám naskytne nespočet možností kreativního vyžití s rodinou nebo přáteli. Tiskárna nabízí novou interaktivní funkci instaxAiR, která vám umožní plně si přizpůsobit své fotky. Díky funkci kreslení ve vzduchu přidáte vlastní grafiku na fotky. Ať už se rozhodnete nakreslit deštník, čtverečky nebo třeba srdce, k dispozici jsou různé typy štětce (mohou to být bubliny, okvětní lístky, neon, barva ve spreji nebo třpytky).

mini Link 2 stills

Jednoduše vezměte do ruky tiskárnu mini Link 2, stiskněte funkční tlačítko na horní straně tiskárny, namiřte boční LED diodu a začněte kreslit ve vzduchu. To, co nakreslíte ve vzduchu, se následně zobrazí i v náhledu tisku v aplikaci. Můžete dokonce nahrát video kresby a sdílet tento okamžik jako QR kód, který se objeví na vytisknuté fotce. QR kód můžete naskenovat pomocí telefonu a video si pak prohlédnout, stáhnout nebo sdílet na sociálních sítích. Spoustu zábavy si užijete také s funkcemi Match test (hodíte se k sobě?), Frame Print (různé druhy rámečků), Collage Print (koláže fotek) nebo Video Print (tisk nejlepšího okamžiku z videa).


mini Link 2 stills


Instax SQUARE Link

Tiskárna SQUARE Link je nejnovější člen z řady tiskáren instax. Dokáže tisknout fotky ve čtvercovém formátu instax SQUARE, který má 1,5krát větší plochu než klasické filmy instax MINI. Prodává se ve dvou barevných provedeních – Ash White a Midnight Green.

image Instax

I když SQUARE Link nenabízí funkci kreslení instaxAiR jako tiskárna mini Link 2, rozhodně se s ní nudit nebudete. Je tady pro změnu funkce AR Print, díky které můžete do snímků přidávat funkce rozšířené reality, včetně speciálních efektů, textu, obrázků, barevných pozadí, kreseb a animací. QR kód vytištěný na fotce odemkne obsah v rozšířené realitě, který si pak zobrazíte pouhým naskenováním pomocí telefonu.

Instax Square Link Features Shot 13 Ash White Sketch Edit PrintDalší novou funkcí je INSTAX Connect, s níž můžete snímky instax digitálně sdílet. Stačí vybrat snímek ze smartphonu, přidat textový obsah a/nebo efekty a odeslat ho na libovolné připojené zařízení (např. smartphone, tablet). Ke svým snímkům můžete přidat text a dostávat textové odpovědi přímo na snímek. Příjemci fotky, kteří jsou rovněž uživateli aplikace SQUARE Link, mohou vytisknout kopii obrázku s textem nebo bez něj. Stejně jako všechny tiskárny instax, i tato nabízí řadu šablon rámečků, digitálních samolepek a možností tiskových režimů, s jejichž pomocí snímky kreativně vylepšíte.

Snímky ze smartphonu ozvláštníte i pomocí uměleckých filtrů nebo úpravou jasu, kontrastu a sytosti snímku. Příjemná je i možnost spojit až devět snímků do jedné tiskové koláže.


Instax Link WIDE

Instax Link WIDE tiskne obrázky na širokoformátový film, který je vhodný pro skupinové fotografie, krajinky nebo jiné snímky, kterým více sluší větší formát. I zde jsou k dispozici dvě barevná provedení – Ash White a Mocha Gray. Stejně jako k ostatním tiskárnám se i k této pojí uživatelsky přívětivá aplikace pro iOS, resp. Android zdarma. Díky aplikaci si na tiskárně jednoduše vytisknete fotografie z vašeho smartphonu a navíc můžete využít barevné rámečky, samolepky a další režimy.

Image Instax

Funkce „Samolepka“ umožňuje libovolně zdobit fotografii pomocí smajlíků podporovaných vaším telefon a 100 designových samolepek dostupných ve speciální aplikaci. Pomocí funkce „Načrtnout, upravit a vytisknout“ můžete z vlastní kresby nebo textu vytvořit originální nálepku a začlenit ji do fotky, kterou si chcete vytisknout.

Image Instax

V aplikaci také najdete celkem 29 šablon, včetně návrhů vhodných pro zvláštní události, jako jsou narozeniny a svatby, a také univerzálních návrhů, které lze použít pro jakékoli roční období nebo příležitosti. Barvy a písma v šablonách lze libovolně upravovat a vytvořit tak perfektní blahopřání.

Více informací najdete na www.instax.cz


Instax Square Link Feature 10 Frame Print Ash WhiteSoutěžte o tiskárnu 
Instax SQUARE Link a zdokumentujte navždy (nejen) svoje Valentýnské zážitky.


Soutěžní otázka: V jakém formátu Instax SQUARE link vytiskne vaše fotografie?

a) čtvercovém
b) obdélníkovém

Správnou odpověď, prosíme, pošlete do 19. února 2023 půlnoci na e-mailovou adresu: redakce@ijournal.cz.
Do předmětu uveďte Soutěž – tiskárna. Výherce budeme kontaktovat emailem s podrobnostmi o zaslání výhry.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Instax