ijournal.cz

Jak se fotí nahý Osmany Laffita? Studem by se propadl!

red Zdroj: foto: archiv 4.5.2022 Celebrity

Módní návrhář Osmany Laffita má za sebou dlouhou cestu, a to nejen napříč kontinenty. Přicestovat z Kuby do bývalého Československa je jedna věc, ale přežít a z prachu si vybudovat věhlasné jméno v módním byznysu, je věc druhá. A charismatickému Osmanymu Laffitovi se to povedlo. Je uznávaný módní návrhář, designer, má svoji značku kosmetiky, porcelánu i brýlí. Jediné co mu chybělo, je autobiografická kniha a ta nyní spatřila světlo světa. Nese název „Osmany Laffita Svlečený“ a na titulní stránce je hrdina knihy opravdu nahý.

křest

„A to mi jedna paní na sociální síti psala, že jsem nechutný. Myslím, že i když mi je skoro padesát osm, tak vypadám dobře, to není retušovaný obrázek. Já sice vypadám, že se nestydím, ale když jsem stál nahý před fotoaparátem Milana Junka, nebylo mi nejlíp. Tak jsem u focení popíjel, abych to šlo lehčeji, ale stejně,“ Byl u toho také můj manžel Guy, ale ten už mě nahého viděl,“ smál se Osmany Laffita. „Celý můj životní příběh se do té knihy nevešel. Musel jsem psát stručně. Tohle je jenom ochutnávka, je to moje autobiografie. Časem přidám druhý díl a ten bude už i o mé práci. Nechci, aby se tato knížka objevila na Kubě, protože tam píšu věci, o kterých moje máma vůbec neví. A myslím, že by byla z toho v šoku a cítila by se špatně. Ona nás pečlivě vychovávala a ochraňovala. A v knize jsou věci, že by si dávala otázku, kde v té době byla, že mi nemohla pomoci,“ se slzami v očích uvedl Osmany Laffita a pak už s úsměvem dodal: „Je dobré, že je kniha psaná česky, češtinu máma neumí.“

křest

Křtu knihy, kterou napsala Radka Červinková, se ujali přátelé Osmanyho Laffity, mezi nimi Vendula Pizingerová, Eva Decastelo, bývalý přítel Mirek, manžel Guy Gheysens. Dění sledovala velká kamarádka a dvorní modelka slavného návrháře, Miss ČR 2002, Kateřina Průšová. „Známe se s Osmanym dvacet let, od té doby, co se díky Miss pohybuji v módním byznysu a dvacet let pro něj předvádím. Jsme výborní kamarádi. Mám ho velmi ráda, je upřímný, hodný, pracovitý a ctižádostivý. A takové lidi mám ráda. Trošku mě potrápil na přehlídkách, protože u něj modelky nosí extrémně vysoké podpatky. On i ty boty šil a většinou to bylo číslo třicet osm. No a my, co jsme trošku vyšší, máme i nohy větší. A on vždycky nekompromisně prohlásil, že když jsem modelka, tak musím něco vydržet. Prý: Zmáčkni si prst! Každý rok Osmanymu říkám, že už jdu opravdu poslední přehlídku, Je mi třicet osm a ráda to přenechám mladším. A on mi vždycky odpoví: To neříkej Průšo, ty pro mne budeš chodit až do důchodu,“ usmívala se Kateřina Průšová, která knihu ještě nečetla. Ale protože s Osmany Laffitou strávila nejeden večer povídáním, tuší, co se v knize dočte.

křest

Hana Gregorová tvrdí, že je se známým návrhářem naladěná na stejnou vlnu a proto se spolu přátelí už skoro patnáct let. „Osmany je živel, plný energie, co má rád život. Je vtipný a s humorem přistupuje k životu. A takové lidi mám ráda. Vůbec nevím, jak dlouho se známe. Teď to bude deset let, co umřel můj Radek a určitě jsme se znali už před tím. Žádné jeho šaty v šatníku nemám. Upřímně, nemusím mít drahé róby, ani brýle. Ale na jeho přehlídku se ráda podívám. A kdyby měl pro mne model a nabídl mi, abych ho vynesla, klidně se na to molo postavím,“ smála se Hana Gregorová, která momentálně pendluje mezi Prahou a Bratislavou. „Točím v Bratislavě seriál, moc hezký a vtipný. Hraji tam šéfku pašerácké mafie. Je to dlouhodobá práce a jsem spokojená.“

křest

Mezi dalšími osobnosti, které si nenechaly ujít křest knihy Radky Červinkové „Osmany Laffita Svlečený“ byla modelka Andrea Verešová, zpěvačka Kateřina Mátlová, moderátor Josef Mádle či houslistka Markéta Muzikářová. Všichni si domů odnesli novou knihu i s věnováním a někteří se hned pustili do čtení životního příběhu člověka, který vůlí a optimistickým pohledem na svět, dobyl svět módy nejen v Čechách, ale i za hranicemi.

 křest

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: foto: archiv