ijournal.cz

Finalistky České Miss Andrea Kalousová a Veronika Kašáková se společně připravují na běžecký závod

red Zdroj: adidas 24.8.2015 Sport

Ve dvou se to lépe táhne. To dobře ví i Česká Miss World 2015 Andrea Kalousová a finalistka České Miss 2014 Veronika Kašáková, které se rozhodly skončit léto běžecky. Popularita běhání stále roste a není proto divu, že se tyto modelky přidaly k nadšencům, kteří si jen tak pro radost chtějí v běhání zazávodit. Společně nazuly nové běžecké boty a vyběhly na jeden z prvních tréninků před zářijovou zkouškou v podobě adidas Běhu pro ženy na 5km.

Kašáková_a_Kalousová_se_daly_na_běhání

Pro sportovně založené missky není běžecký trénink velkým strašákem, i když Veronika přiznává, že poslední dobou běhu příliš nedává. Zato Andrea si ve volnějším období jde zaběhat i třikrát týdně a troufla by si i na dvojnásobnou trať závodu. „To ale jen, kdybych měla opravdu dobrý den,“ dodává. Oporou v tréninku i závodě jim budou nové boty adidas Ultra Boost, které obě rády dočasně vymění za podpatky.

Jsou neskutečně pohodlné! Je super v nich běhat i chodit. Jsou krásně měkké i pevné,“ svěřila se Veronika, pro kterou jsou boty i trendy běžecký outfit velkou motivací jít trénovat. Jako malá měla oblíbené sprinty a povinné školní osmistovky nesnášela. Teď se ale na dlouhou trať těší, i když jejím hlavním cílem je především „jen“ doběhnout.

Odpočinek_po_tréninku

Její kolegyně Andrea naopak chce předvést slušný výkon a dělá si zálusk na čas kolem 30 minut. „Jsem docela soutěživá, takže trénink rozhodně nepodcením,“ plánuje. Veronika se ale nejspíš nemusí bát, že by ji kamarádka nechala se na trati trápit. „Chci být především parťákem pro Verču, ale kdyby začala zrychlovat, tak ji určitě doženu.“

Jak si nakonec obě se závodem poradí, uvidíme v Praze 5. září, kdy spolu s nimi vyrazí na trať stovky dalších běžkyň, které zlákal adidas Běh pro ženy.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: adidas