ijournal.cz

Exploze chutí a šansonu

red Zdroj: foto: archiv Renaty Drössler 28.8.2023 Celebrity

Významná česká šansoniérka Renata Drössler oslaví své životní jubileum nezapomenutelným způsobem – exkluzivním večerem plným chutí a hudby. Toto jedinečné setkání, které se bude konat 13. září v Restauraci Obecní dům, spojuje prvotřídní degustační menu s uměleckými vystoupeními paní Drössler.

Renata_Drössler_foto_J._Šujanský

Proč si vybrali Renatu říká obchodní ředitel a člen představenstva Vyšehradu 2000 Martin Pánek: „Zpívala nám na prvních narozeninách Tretter´s baru a odezva byla fantastická. Nyní chceme spojit gastronomický zážitek s kulturním a myslím, že v reprezentativních prostorách Obecního domu, kde se bude podávat degustační menu se šansony hodí, a v těch je Renata u nás nejlepší,“ říká Martin Pánek a ví, že podobných večerů bude více.

Restaurace_Obecní_dům

Další plánovanou akcí je koncert a oslava narozenin 17. září od 21:00hod. v Jazz Docku, kde vystoupí jako host Leona Machálková. Na obě akce jsou k dispozici vstupenky pro širokou veřejnost. Těšit se můžeme na večery plné krásné hudby, která dodá večerům nádhernou atmosféru.

Renata_DrösslerRenata Drössler je skutečnou šansonovou divou a pražskému publiku se poprvé představila počátkem 90. let v divadle Semafor, kde převzala repertoár po Haně Hegerové. V září oslaví 60. narozeniny a nepovažuje to za žádný životní zlom. „Ani padesátiny jsem za životní zlom nepokládala, a to ani v kariéře ne. Vše má svůj čas a na šanson je to právě ideální čas,“​​ svěřila Renata Drössler. Také dodala, že má momentálně hodně práce, za což je velmi ráda. Připravuje dvě desky. Jedna je už na spadnutí a bude laděna do rockova, a na druhé se již pracuje. „Mám v sobě nějaký motor, který mi vlastně vůbec nedovoluje myslet na to, kolik mně je. Ráda pracuji mladými lidmi, kteří šanson vidí trošku jinak. Šanson mému věku jednoduše sluší, umí totiž stárnout, a to se mi hrozně líbí“, dodala paní Drössler.

Kromě hudební kariéry vydala Renata Drössler 5 CD a nedávno vydala také svůj první vinyl LP nazvanou „Motýl něhy uletí,“ což je reedice alba šansonů Jiřího Žáčka z roku 2015. O tom, co desku vyděluje, řekla: „Deska je jako kniha. Ta má svou vůni, listy musíte obracet, stejně jako vinyl, je to vlastně takový malý rituál. Jak na knihu, tak na desku si rádi najdete čas. Jsou to krásné zhudebněné básně a stejně krásná je i ta hudba,“  říká nadšená Renata.

Vstupenky na degustační večeři: https://www.restauraceod.cz/cz/specialni-akce

Facebook: Renata Drössler

Instagram: Renatadrossler

WEB: https://www.renatadrossler.com/

 

 

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: foto: archiv Renaty Drössler