ijournal.cz

Dopřejte si o Velikonocích vína a sekty, které uspěly v Salonu vín

red Zdroj: Bohemia Sekt, www.osobnivinoteka.cz 4.4.2020 Gastronomie

Pokud patříte mezi milovníky vín, jistě si nenecháte ujít Velikonoce jako příležitost k otevření nějaké výtečné nevšední lahve. Inspiraci k výběru kvalitních vín přináší prestižní soutěž Salon vín, která každoročně představuje 100 nejlepších moravských a českých lahví. Pokud preferujete šumivá vína, vyzkoušejte nejvýše oceněný sekt Chateau Bzenec brut 2015 nebo Louis Girardot 2015, který zraje 36 měsíců. Pokud jste milovníky tichých vín, vyzkoušejte oceněné bílé Chardonnay 2018 nebo červené Zweigeltrebe 2016 značky Habánské sklepy.

 Chateau Bzenec brut 2015

Chateau Bzenec brut 2015

Chateau Bzenec brut 2015 vzniká tradiční metodou kvašením v lahvi. Cuvée tohoto výjimečného sektu je sestaveno z hroznů Ryzlinku rýnského pěstovaných v oblasti Bzence, kde má tato odrůda dlouhou tradici a výborné podmínky ke svému dozrávání. Jedinečné vlastnosti této odrůdy dodávají šumivým vínům jejich bohatou vůni a pikantní kyselinku. V tomto výjimečném sektu, který zraje minimálně 15 měsíců, naleznete zlatavý odstín a bohaté perlení, jemnou vůni s tóny sladké broskve a plnou chuť s harmonickou kyselinkou s ovocnou lehkostí a dlouhou perzistencí.

Doporučená cena: 199 Kč

Louis Girardot brut 2015 

Louis Girardot brut 2015

Louis Girardot brut, nejušlechtilejší sekt z produkce společnosti BOHEMIA SEKT, vzniká z nejlepších ročníků moravských bílých vín odrůd Ryzlink rýnský, Rulandské bílé a Chardonnay. Doba ležení na kvasinkách je až 36 měsíců. Sekt své jméno získal na počest špičkového francouzského odborníka na výrobu šumivých vín Louise Girardota, který předával své znalosti v 50. letech minulého století sklepmistrům ve Starém Plzenci.Habánské sklepy Chardonnay 2018 pozdní sběr

Doporučená cena: 435 Kč

 

Habánské sklepy Chardonnay 2018 pozdní sběr

Toto odrůdové víno se vyznačuje nižší, zlatavě žlutou barvou se zelenkavými reflexy, středně intenzivní vůní sadového ovoce, citrusových plodů a oříšků. Chuť je svěží, šťavnatá se středním tělem a harmonickou delší dochutí. Víno získalo zlatou medaili také na Prague Wine Trophy 2019 a Národní soutěži vín Slovácké podoblasti 2019.

Doporučená cena: 169 Kč

 Habánské sklepy Zweigeltrebe 2016 pozdní sběr

Habánské sklepy Zweigeltrebe 2016 pozdní sběr

Tento pozdní sběr má vyšší rubínovou barvu, jemně kořenitou ovocnou vůni s tóny višní a čokolády. Chuť je měkká, šťavnatá a hebká s poměrně dlouhým závěrem. Víno pochází z uznávané trati Trkmanska, která je známá svým potenciálem pro produkci prémiových červených vín. Víno se pyšní také zlatou medailí z Národní soutěže vín pro Velkopavlovickou podoblast z roku 2019.

Doporučená cena: 159 Kč

 

Vína naleznete na www.osobnivinoteka.cz a v maloobchodě.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Bohemia Sekt, www.osobnivinoteka.cz