ijournal.cz

Do kin přichází film Pepa

red Zdroj: DonArt/Pepa 6.4.2018 Film

Proletěl vám někdy hlavou během chvilky celý život? Přesně to se stane obyčejnému úředníkovi ve filmu Pepa, který právě vstupuje do kin. Hlavní roli v něm hraje Michal Suchánek. 

Pepa

Pepa nikdy neměl přehnaně vysoké cíle. Toužil jen po obyčejném životě jako tisíce jiných. Mít manželku, děti, práci, která by ho bavila, a v ní trošku uznání. Jeho život nezačal úplně slavně – odmalička byl outsider, který neměl moc kamarádů. Čím dál víc měl pocit, že dělá všechno stejně jako ostatní, ale pokaždé s katastrofickým výsledkem. Katastrofálně se vyvinulo i jeho manželství. Z usměvavé osudové ženy Zdeny (Petra Špalková) se stala protivná ženská, která si vždycky najde něco, za co by mu mohla vynadat. A právě když se Pepa konečně ocitne v situaci, kdy by mohl být po dlouhé době zase šťastný, stane se…. něco. Pepa upadne do kómatu a v něm se mu odehraje celý jeho život, který Pepa glosuje svými komentáři.

V hlavní roli se představí Michal Suchánek, který tu možná ztvárnil svou životní roli. „Pepa je introvert, podobně jako já, a stejně jako on, i já si situace, který se kolem mně odehrávají, doprovázím vlastními vnitřními komentáři, stejně jako je to v tomhle filmu,“ říká o roli Michal Suchánek.

Pepa_maly

Pepovu manželku Zdenu si zahrála Petra Špalková. Co je pro ni hlavní téma filmu? „Podle mě je to obrovská osamělost a outsiderovství hlavního hrdiny, průměrného chlapíka, který nebyl nikdy dostatečně milován a pochopen přesto, že má kolem sebe své nejbližší, svou rodinu, má slušnou práci a zdánlivě mu nic nechybí. Já hraju jeho manželku, trochu vychytralou mršku, která si ho nabrnkne ze zištných důvodů,“ říká herečka.

Pepa

Protože hlavní hrdina Pepa se ve filmu objeví v různých časových úsecích, zahrálo si ho několik herců. V nejmladším věku ho ztvárňovali dvouletý a pak pětiletý chlapeček. Pepu na základce si zahrál osmiletý Viktor Antonio, středoškoláka pak talentovaný téměř osmnáctiletý student gymnázia Vlastimil Kaňka. Sám Michal Suchánek se ve filmu objeví s nabarvenými vlasy a v parukách.

V dalších rolích se ve filmu představí například Filip Blažek, Alice Bendová, Marek Vašut, Kristýna Kociánová, Jakub Kohák, Alena Doláková  a další, malé roličky si zahráli i youtubeři PeeetaaaTV a Vláďa Videos a youtuberka a zároveň fotbalová brankářka Bára Votíková.

Film se natáčel loni v srpnu až říjnu v ateliéru v Praze, v kladenském hotelu vznikaly retro scény z osmdesátých a devadesátých let. Štáb režiséra Jána Nováka, který zároveň napsal scénář spolu s Jaroslavem Sauerem, natáčel i v jedné luxusní vile, v krematoriu a na některé scény použil i dron. 

Snímek vznikl v producentské společnosti  DonArt production, s.r.o, hlavním kameramanem je Antonín Chundela, hudbu složil Václav Noid Bárta.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: DonArt/Pepa