ijournal.cz

Další ročník Srdíčkových dnů opět zahájí Zábavné odpoledne se známými osobnostmi

red Zdroj: www.zivotdetem.cz 14.9.2021 Aktuality a pozvánky

K podzimu patří Srdíčkové dny a k podzimním Srdíčkovým dnům zase Zábavné odpoledne pro děti i dospělé. Proběhne v pondělí 20. září od 12:15 na náměstí Míru v Praze za přítomnosti řady známých českých osobností. V průběhu dne bude na místě probíhat také zdravotně zaměřený doprovodný program. Vstup je pro všechny zdarma.

plakátAkce se koná pod záštitou starostky Městské části Praha 2 Jany Černochové a celým programem přítomné provede tradičně populární rozhlasový moderátor Vlasta Korec spolu s někdejší dětskou pěveckou hvězdou a redaktorem Českého rozhlasu Pepou Melenem.

„Těšit se můžete na známé zpěváky a herce. Svou účast nám letos přislíbili zpěvačky a zpěváci Monika Absolonová, Leona Machálková, Heidi Janků, Petr Kolář, Hynek Tomm, Kateřina Brožová, Petra Černocká, muzikálové hvězdy Hana Křížková, Bohuš Matuš a Marián Vojtko, již tradičním hostem bude herec Otakar Brousek mladší. Pro děti je opět připraven bohatý doprovodný program plný soutěží. Motivací ke hraní budou dozajista bonbony od partnera naší společnosti Haribo. O chuťovou potěchu se postarají například studenti Středního odborného učiliště U Krbu z Prahy 10, kteří budou servírovat tradiční koláče, “ vyjmenovává jenom některé střípky z programu ředitelka pořádající neziskové organizace Život dětem Maria Křepelková.Součástí odpoledne na náměstí Míru budou tradičně stánky, kde budou probíhat preventivní zdravotní akce. K dispozici budou dermatologové, kteří zdarma vyšetří pihy, mateřská znaménka, chybět nebude ani měření hladiny cukru v krvi a rodiče mohou dát zkontrolovat svým ratolestem stav jejich zraku.

„Hlavním cílem celého Zábavného odpoledne pro děti i dospělé je samozřejmě se pobavit a strávit příjemné odpoledne s celou rodinou. Jde ale také o zahájení charitativní sbírky Srdíčkové dny, která rok co rok ukazuje, že ne všichni okolo nás se mohou radovat a užívat si spokojeného života. V Česku žije mnoho vážně nemocných dětí a naší snahou je prostřednictvím Srdíčkových dnů jim jejich nelehké osudy malinko usnadnit. Zapojit se může každý a my všem laskavým lidem co nejupřímněji děkujeme. Z výtěžku nakupujeme nejrůznější zdravotní a rehabilitační pomůcky jako invalidní vozíky či speciální kočárky, zdravotnický materiál, speciální výživu, ozdravné a rehabilitační pobyty a další potřebná vybavení podle konkrétních potřeb dětí,“ dodává Maria Křepelková.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: www.zivotdetem.cz