ijournal.cz

Český slavík 2023 už 24. listopadu. Galavečer připomene také Vaša Patejdla

red Zdroj: TV Nova 15.9.2023 Společenské akce a události
Český slavík vstupuje do sedmé dekády své existence. Televize Nova spustila hlasování v anketě, která celosvětově patří k jedné z těch s nejdelší tradicí. Hudební fanoušci můžou hlasovat až do půlnoci 12. listopadu a jeden z hlasujících opět vyhraje luxusní osobní vůz. Jména nejoblíbenějších hudebních interpretů se diváci TV Nova dozvědí v přímém přenosu z galavečera v pátek 24. listopadu. Na podiu se v roli vystupujících i předávajících představí špička českého kulturního a společenského světa.

logo_Cesky Slavik 2023

„Připravovat Českého slavíka je velká zodpovědnost. Má velkou tradici a ke každému ročníku přistupuji s velkou pokorou a věřím, že i letos vytvoříme hudební svátek a nezklameme diváky,“ říká kreativní producent a režisér Pepe Majeský, který bude režírovat již pátý přímý přenos Slavíka. Letos již potřetí oslovil osvědčenou moderátorskou dvojici Ondřej Sokol a Aleš Háma, která se podílí i na scénáři s někdy velmi ostrým humorem. „Humor je nadsázka, je to často na hraně. Nechceme nikoho urazit. Ale myslím si, že tento styl k šoubyznysu patří. Velmi si cením lidí, do kterých si trošku rýpneme, ale oni mají nadhled a neberou se příliš vážně,“ dodává Pepe Majeský.

oceneni Česky slavik

Ondřej Brzobohatý o loňském ročníku

Diváci Českého slavíka jsou zvyklí na velkolepé úvodní scény. Tématem té letošní bude kritika, které se loni nevyhnul ani samotný galavečer předávání cen popularity. „Minulý ročník vyvolal slušnou vlnu, tedy je z čeho čerpat. Začneme sami u sebe a uvidíme, kdo se nám tam ještě vejde,“ říká Ondřej Brzobohatý.


Cesky_slavik_2022_Vašo Patejdl s manželkouJak hlasovat pro Českého slavíka

Lidé mohou na webových stránkách Českého slavíka hlasovat vždy maximálně pro šest interpretů v kategoriích Zpěvák, Zpěvačka, Hudební skupina a Hip Hop a Rap. Mohou také vybrat, kdo ze tří nominovaných se stane objevem roku. A v přímém přenosu se dozví, kdo jako druhý vstoupí do slavičí Síně slávy a kdo se stane Absolutním slavíkem.

Pocta Vašo Patejdlovi

Na galavečeru v pražské hale Forum Karlín vystoupí Vojtěch Dyk nebo skupina Chinaski. Speciální společné vystoupení si pro slavičí přímý přenos připravují David Koller a Ben Cristovao. Český slavík také složí poctu nedávno zesnulému hitmakerovi Vašo Patejdlovi.


Velká sledovanost přímého přenosu

V minulém roce se přímý přenos jubilejního ročníku hudební ankety Český slavík stal nejsledovanějším pořadem dne ve všech hlavních cílových skupinách. Udílení prestižních cen si nenechalo ujít 41,03 % diváků v CS 15-54 u TV. Celkem se na galavečer dívalo 1 420 000 diváků širší věkové skupiny 4+. S největším ohlasem se pořad setkal u žen ve věku 25–34 let (55,23 % share Ž25-34).

Velkolepý galavečer sledujte na svých televizních obrazovkách           v pátek 24. listopadu 2023.


​Generální partner Českého slavíka Trinity Bank věnuje vylosovanému výherci nový luxusní automobil Mercedes Benz.


Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: TV Nova