ijournal.cz

ARAX představuje řadu speciálních kuskusových směsí

red Zdroj: Arax 30.4.2019 Gastronomie

Značka Arax od českého dodavatele zdravých potravin FOODISH s.r.o. představuje ochucené kuskusové směsi a novinku v podobě speciálních kuskusů, vyrobených ve spolupráci s francouzskými gurmány. Obsahují řadu vitamínů, jsou lehce stravitelné a přizpůsobené k rychlé kuchyňské přípravě.

Ochucené kuskusové směsi
Vybírat můžete ze čtyř ochucených druhů: Taboulé, Gurmánské luštěniny, Zlaté cereálie a Méli-Mélo, vyrobených z předvařené semolinové krupice, zeleniny, luštěnin a obilovin za doporučenou maloobchodní cenu 34 Kč a ze čtyř speciálních druhů kuskusů (320g) – Čočkový (30 Kč), Kamutový (46 Kč), Kukuřičný (30 Kč) nebo Špaldový (45 Kč).

Specialni_kuskusy_ARAX_320g
Špaldový kuskus obsahuje vysoký podíl bílkovin, kvalitní tuk s vysokým obsahem nenasycených mastných kyselin, sacharidy, minerály (hořčík, vápník, draslík, fosfor, zinek) a vitaminy především skupiny B. Vláknina ve špaldovém zrnu má jemnou strukturu vláken a je dobře snášena. Z hlediska zdravotního se špaldě připisují pozitivní účinky na stimulaci imunitního systému, cení se její lehká stravitelnost a vhodnost při léčení některých alergií. Pšenice špalda je potenciálním  zdrojem nových potravinářských produktů s vysokým obsahem vlákniny.kuskus

Kuskus je velmi výživný, obsahuje spoustu uhlohydrátů, vlákninu, bílkoviny, vitamíny skupiny B, vitamin E, vápník, železo, fosfor a jen minimum tuku. Dodává energii a výborně zasytí, i když je lehký. Vyzkoušejte a ochutnejte, budete mile překvapeni snadnou přípravou a možnostmi využití. Bleskurychle připravíte pro celou rodinu zdravou a chutnou přílohu k masům, rybám, základ do salátů nebo směs k zapékání.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Arax