ijournal.cz

19. Fashion shake má své vítěze. Seznamte se

red Zdroj: La Gallery Novesta 30.4.2016 Móda, obuv, doplňky


Vítěz v kategorii designové šperky MOOYYY, aneb designové šperky, které jsou ručně vyráběné, inspirované jógou. Na počátku byla inspirace pravými kameny, přírodními materiály. Šperky všech autorek jsou kreativní, vždy je snadné zkombinovat si vlastní špek podle oblečení, nálady, zdravotního stavu.
naramek04-011035-01

0957-01Se značkou MOOYYY spolupracují Lucie Koldová, Anna Steinerová a Mirka Talavašková. Autorské kolekce jsou tvořeny v české dílně ve spolupráci s českými dodavateli. Signifikantním znamením šperků MOOYYY je využití posvátného přírodního kamene Rudraksha. Má duchovní a léčivé účinky, vytváří pozitivní energii. Při jeho nošení pocítíte příliv energie, radosti ze života, budete výkonnější. Všechny šperky jsou vyrobeny ze stříbra v různých povrchových úpravách.

c

010-02

Pár slov o značce MOOYYY:

  • Značka MOOYYY vznikla v roce 2015.
  • Přináší a vyrábí zajímavé šperky, spolupracuje se třemi návrhářkami na ucelených autorských kolekcích.
  • V kolekcích MOOYYY najdete klasické jogínské šperky převedené do současnosti, tak, aby odpovídaly fashion trendům a mohly je tak nosit moderní ženy v srdci Evropy.

 


a
Vítěz v kategorii Móda s duší 
Ikona českého módního odívání a stylu, Radka Kubková představila nový styl. Vinage od krásného jezera. Inspiraci pro tvorbu čerpala v okolí Lago de Atitlán v Guatemale.
V místech, na kterých potkáte Indiánky v sukních seskládaných ze šesti metrů látky a v tunikách bez rukávů. Říká se jim huipilies a zdobí je bohatá výšivka. Mayské ženy na domácích stavech látku tkají stejným způsobem jako jejich předchůdkyně stovky let před objevením Ameriky. Nefalšované etno, rukodělná práce, nezaměnitelná výšivka a barevnost autorku přinutily hledat v haldách textilií a vybírat ty nejkrásnější, i když použité a zašedlé nedokonalým praním v jezeře. V Praze pak opět ožily na sukních, halenách a šatech vytvořených pro moderní ženu. Ženu, která ocení brilantní detail inspirovaný guatemalskou přírodou a také příběh. Huipilies v sobě skrývají životy a moudro Indiánek od jezera Atitlán. Vyzkoušejte je…. 
logo
volna-tvorba-radka kubkova

Pár slov o Radce Kubkové:

  • V letech 1993 až 1998 otevřela butik DOK v Týnské ulici
  • Od roku 2004 se pravidelně účastní Prague Fashion Weeku
  • Od roku 2005 spolupracuje s architektonickým studiem Mimolimit
  • Aktuálně tvoří textilní doplňky, kabelky, interiérové doplňky

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: La Gallery Novesta