ijournal.cz

Zpěvák Arakainu brázdí Československo s manželkou. Na motorce!

red Zdroj: www.arakain.cz, www.dymytry.cz 26.8.2014 Celebrity, Hudba

Hlas legendární kapely Arakain, Honza Toužimský se v době koncertního volna vydal na cesty. Ze slovenského Prešova vyrazil na cestu po Slovensku a Česku, společně se svojí manželkou. Nejde však o tradiční výlet, protože společníka mu kromě ženy dělá i motorka. Konkrétně stylový harley Street Glide. Ani výběr motocyklu není náhodný, protože Honza je ambasadorem značky.

Honza_Toužimský

Trasu plánovala manželka

Během roku je Honza s Arakainem koncertne vytížený, což je i důvod proč vzal na tento výlet i svoji manželku, která rovněž jezdí na motorce. Práve ona naplánovala zajímavou trasu po Slovensku, na které si užijí i serpentýny místních hor. Toto pondělí (25.8.) tak vyrazili z Prešova směrem na Poprad, odkud dále pojedou na Banskou Bystricu, Zvolen až do Bratislavy. Následně je čeká cesta do Prahy, kde v pátek 29.8. Honza vystoupí s Arakainem na Prague Harley Days. „Přes léto máme 30 koncertů, kdy je moje žena doma a stará se o naše dcerky. Proto je skvělé na chvíli společně vypadnout z reality a vyventilovat se,“ vysvětluje Honza.

On sám je velkým příznivcem motocyklů. Doma má v garáži zaparkovaný vlastní Harley-Davidson Breakout. Při otázce, zda se nebojí, že se po tomto zážitku rozhodne pro jiný stroj, má jasno. „Na Street Glide jsem absolvoval cestu na Balaton a zpět. Je to namakaný stroj, ať už z hlediska elektroniky nebo funkčnosti a pohodlí. Má tempomat, což je fajn na dlouhé tratě, navigaci, kufr a jezdec je na něm chránený pred větrem. Užil jsem si ho, ale u mě stále vyhrává Breakout.

Honza_Toužimský_motorka

Arakain na Slovensku až za rok

Po nabitém létě skupina plynule naváže na úspěch jarního turné, které absolvovala s vycházející hvězdou české metalové scény Dymytry.  „Turné bylo úspešné až tak, že si fanoušci i pořadatelé vyžádali pokračování. Od podzimu proto navštívíme asi všechna typická města v Čechách, ve kterých se nám dobře hraje, všechno funguje jak má a místo disponuje kvalitními sály. Uvažovali jsme i nad zopakováním našeho Thrash turné, na kterém by opět zazněla první dvě alba. Na další rok zatím novou desku neplánujeme, protože se chceme věnovat propagaci posledního CD Adrenalinum,“ vysvětluje zpěvák k plánům kapely.

Na aktuální Arakain Dymytry Tour mohou fanoušci dokonce sestavit playlist. Až do konce září mohou totiž hlasovat o požadované sklady na speciální adrese arakain.dymytry.cz.

Arakain_Dymytry_tour

Arakain na Slovensko zavítá nejdříve v roce 2015. „Máme v plánu velkou věc, kterou ještě nemůžeme prozradit, ale doufám, že se zastavíme právě i na Slovensku,“ dodává Honza Toužimský.

 

 

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: www.arakain.cz, www.dymytry.cz