ijournal.cz

Podzimní dovolená láká stále více Čechů

red Zdroj: Exclusive tours 26.8.2014 Cestování

Letošní letní sezóna ještě není u konce, ale již nyní lze předpokládat, že bude pro cestovní ruch ještě silnější, než ta minulá. Jen na luxusní dovolené vyrazilo od června do nynějška stovky Čechů. Pomalu ale jistě začíná také narůstat poptávka po cestách mimo letní dovolenkové období. Čím dál oblíbenější se, vedle cest do teplých krajin, stávají tematické výlety gastronomického rázu, návštěvy metropolí či výpravy za dobrodružstvím a kulturou.

Lyžování v Dubaji

Lyžování v Dubaji

 

„V době, kdy se léto chýlí ke konci, se stále ozývají klienti, kteří chtějí vycestovat v závěru prázdnin. Čím dál více se ale také objevuje poptávka po podzimních dovolených, nejoblíbenějšími termíny jsou říjen a listopad,“ říká David Eder, CEO společnosti Exclusive Tours, a dodává: “Je vidět, že zájem o podzimní cestování narůstá, k dnešnímu dni jsme zaregistrovali o desítky procent více objednávek než v předchozích letech v tomto období. Přispívá k tomu nejen zlepšení ekonomiky, ale také fakt, že s koncem srpna na většině míst ubude turistů.“

Přesto má i podzimní cestování svá úskalí. Stále větší množství lidí plánuje dovolenou na období od září do konce roku. Ať už tedy plánujete cestu za jídlem či kulturou nebo chcete jen relaxovat a užívat si volné chvíle strávené se svými nejbližšími v teple u moře, je důležité si svou dovolenou objednat včas. „Přestože se stále snažíme klienty upozornit na nutnost zajistit si dovolenou s dostatečným předstihem, nechávají objednávku i exkluzivních termínů během Vánoc a Nového roku na poslední chvíli. Dostupnost business class letenek a prémiových kategorií ubytování se přitom každým dnem snižuje,“ uzavírá Eder.

Restaurace Sketch v Londýně

Restaurace Sketch v LondýněA kam se lze mimo letní sezónu vydat?

Výlety pro gurmety

V letních vedrech se člověk stravuje zlehka, chladnější podzimní dny ale naopak přímo vyzývají k poznávání nových chutí. Můžete si dopřát luxusní zážitek v michelinské restaurací nebo můžete navštívit některý z podzimních festivalů či slavnosti věnovaných tradičním pokrmům a nápojům daného státu. V Budapešti se pořádá Csabai Kolbászfesztivál neboli slavnosti tradiční maďarské klobásy, v Cardiffu Great British Cheese festival. V jednom z nejstarších a nejkrásnějších přístavů v Normandii se každý rok koná Shrimp festival, o pár stovek kilometrů dál na pařížském Montmartru v říjnu probíhá festival vína, v listopadu pak na francouzských vinicích probíhají ochutnávky Beaujolais Nouveau. Kromě Oktoberfestu se konají slavné pivní slavnosti také ve Španělsku, kromě toho Španělé každoročně pořádají také Cavatast na oslavu tradičního španělského nápoje.

Objevovat neznámé

Vietnam

Vietnam

Pro mnohé je spojení pojmů „dovolená“ a „Vietnam“ možná nepředstavitelné, ale i zde na jihovýchodu Asie lze prožít nejedno dobrodružství. Po celé zemi vzniklo několik resortů Six Senses, ve kterých naleznete potřebný klid, ale nudit se zde rozhodně nebudete. Například letovisko na malém ostrůvku Con Dao je obklopeno přírodní rezervací, můžete zde pozorovat želvy či navštívit přilehlou tradiční vesničku a načerpat nezapomenutelnou atmosféru. Během letních měsíců zde panují vysoké teploty, které doprovází silné nárazové větry, ideální klima je zde právě až na podzim.

Exotika, sázka na jistotu

Podzim je vhodný čas také pro návštěvu destinací, jako jsou Maledivy, Mauricius, Seychely, kde na vás čekají příjemné teploty a sluneční paprsky, kterých v České republice s koncem léta rychle ubývá. Od září do prosince jsou navíc pobyty v exotických destinacích cenově přijatelnější, a to nejen díky mimosezónním sazbám, ale také díky různým speciálním nabídkám, jako je například sleva za včasnou rezervaci.

Za sluncem i sněhem

Chtěli byste si zalyžovat uprostřed pouště? Žádný problém! V Dubaji v roce 2005 totiž spolu s obchodním centrem vyrostl také areál Ski Dubai. Pro nejmenší návštěvníky je připraven snowpark, pro starší a zkušenější pět sjezdovek a snowboardová rampa. Areál je otevřen celoročně, ideální je do metropole Spojených arabských emirátů vyrazit právě v podzimních měsících, kdy se zde denní teploty pohybují „jen“ kolem 30 °C.

Metropole, památky, kultura

S koncem celé letní sezóny a se začátkem září opadne kromě zvýšeného zájmu turistů také vlna největších veder, a cestování i samotný pobyt ve městě se stane mnohem příjemnějším. Například Londýn s nástupem podzimu získává svůj typický charakter. Zastihne-li vás nečekaný déšť, můžete navštívit některou z originálních restaurací. Jednou z nich je restaurace The Gallery, jež je součástí jedinečné sítě restaurací Sketch. Stěny cukrově růžového, do detailů propracovaného prostoru zdobí 239 kreseb slavného britského umělce Davida Shrigleye. Milovníci asijské kuchyně si mohou vychutnat tradiční pokrmy v moderním provedení i v srdci Londýna, v restauraci Sake no Hana, která je kromě výborného jídla vyhlášená také svým stylovým, autentickým interiérem evokujícím Dálný východ. Také návštěvu London Eye můžete pojmout originálně, a místo s davem dalších turistů si ji můžete užít jen romanticky ve dvou, při soukromé ochutnávce šampaňského.

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Exclusive tours