ijournal.cz

Zpěvačka Leona Gyongyosi se vrací na hudební scénu

Marina Odvárková Zdroj: foto: Ivan Pithart, s dítětem Radek Havrda, archiv 21.10.2015 Celebrity

„Nabídky na práci jsem měla, ale někteří bohužel chtěli víc než zpěv…“, otevřeně přiznává zpěvačka Leona Gyongyosi.

Leona Gyongyosi má zlato v hrdle. Pokud někomu bylo shůry dáno, tak právě jí. Přesto načas z hudební branže zmizela. Zpěvačka, která před lety zazářila jako kometa, svoji dobře rozjetou kariéru přerušila, a to hned z několika důvodů. Jedním z nich byl i ten, že odmítla za nabídky platit svým tělem. Více o tom, jak to chodí ve světě šoubyznysu, i o tom, jak se jí daří v rodinném životě, čtěte na následujících řádcích. Nyní se Leona vrací a koncem listopadu začíná její turné po městech České republiky.

leona

Máte za sebou úspěšnou kariéru s New Golden Kids, ale teď o vás nebylo roky slyšet. Proč?

NGK fungovali necelé dva roky a ztroskotalo to na managmentu a produkci. Nechtěla jsem být už loutkou, se kterou někdo manipuluje a tahá za provázky, říká vám, co máte dělat, jak vystupovat, co zpívat apod… Už nikdy víc! Dalo mi to strašně moc, byla to má první zkušenost, jak se dostat ke zpívání v mých 16 letech a jsem za tuto příležitost vděčná, ale mělo to i stinné stránky: výmysly bulváru, odsuzovaní lidmi na základě negativních článků… Nelituji toho, ale nikdy bych do podobného projektu už nešla a neuvazovala se někomu písemně. 

Čemu jste se věnovala potom?

Po New Golden Kids jsem si chtěla dát pauzu, bylo toho na mne v tak mladém věku strašně moc. Pro mě byla priorita dostudovat školu, byla jsem mladá, tak jsem lítala po různých diskotékách s přáteli a svět showbusinessu mi začal být cizí. Do toho pak přišla velká láska, vzali jsme se a z našeho vztahu se vyklubal můj nádherný syn, který je pro mě vším. Bohužel manželství mi nevyšlo a po dvou letech jsme šli od sebe. To nejkrásnější, co v životě žena může chtít, je dítě a to mám,  je to moje všechno. Prošla jsem si různým obdobím smutku, pláče, radosti, bolesti apod. Zpěv mi celou tu dobu strašně chyběl, ale člověk k tomu musí dospět sám. Cítila jsem to tak silně, že to muselo jít ze mě ven, a tak přišel náš projekt Gospel night. Ano, dostala jsem spousty nabídek na zpěv, ale bohužel ti konkrétní lidé chtěli vždy něco víc než jen práci. Sex… A teď konečně dělám to, co mě baví a hlavně srdcem, navíc se skvělými lidmi. Vše si sami i financujeme a je to nádherný pocit, když jste to vše dokázali sami. Když máte ten správný tým lidí, jde všechno, jen to pár let trvalo.

Leona se synem

Změnilo mateřství váš pohled na svět, potažmo na zpívání? Máte nyní lidem víc co sdělit?

Mateřství mě změnilo hodně. Dospěla jsem, už nejsem a nikdy nebudu sama na tomto světě a je na mě závislý jeden malý človíček, můj syn Nicolas, moje inspirace pro všechno. Lidem bych skrze své písně chtěla sdělit pocity radosti, ale i smutku, vše, co se stalo za dobu mého nezpívání, je v mých písních. Všichni moji přátelé mi říkali, proč ty nezpíváš, máš tak silný a neuvěřitelný hlas, ale já si to vše musela uvědomit sama a nenechat se nutit a tlačit. Konečně jsem si to v sobě uvědomila, ale to jen díky všem těm životním situacím.

Jak se dá skloubit pracovní vytížení s další rolí na plný úvazek, s tou mateřskou?

Je to docela psychicky i fyzicky náročně, ale už jsem si za tu dobu zvykla. Nějak nemám pojem o čase. Ráno z domu odejdu a vracím se za tmy. Pokud je to jen trošku možné, můj malý syn je všude se mnou, a proto tak moc miluje společnost lidí. Dokonce chodí se mnou i do fitka, kde ho už všichni znají, a když přijdu bez něj, tak se hned vyptávají, kde mám svého andílka. Vše se dá zvládnout, když člověk ví, jak na to. A nesmím zapomenout, že mi hodně pomáhá moje rodina.

leona_foto_ivanpithart

Co chystáte v nejbližších dnech? 

Připravuji se intenzivně na turné v rámci Gospel Night, a to velmi intenzivně. Ne že bych zrovna kloktala žloutek, ale do výkonu jsem připravená dát opravdu vše. Ráda bych, aby si hosté užili koncerty na maximum. Turné startuje 28. 11. V Brně, následuje 4. 12. Liberec, 12. 12. Praha, 17. 12. Most a zakončíme 19. 12. v České Lípě, kde jsem se narodila a patnáct let žila. Na tamější základní škole mne ke zpěvu přivedla paní učitelka Šárka Mašková. Dost mě motivovala a jsem jí za hodně věcí vděčná.

Mohou se hosté těšit na nějaký doprovodný program? 

Hosté se mohou těšit především na nádherné gospelové skladby, v doprovodu smíšeného sboru Post Scriptum. To ale není vše. Kromě mne vystoupí Jaro Smejkal, Petra Hapková, moje sestra Gygy, Petr Kutheil, Mario Franklin, Iva Marešová, Jan Bendik… Večery provází moderátorka Veronika Farářová Sasková. Část výtěžku jde na charitativní účely.

Více informací o jednotlivých koncertech, které se stylově odehrají v kostelích a kaplích, najdete na mé facebookové fun page. Vstupenky jsou v prodeji v síti Ticketpro.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

Marina Odvárková

Zdroj: foto: Ivan Pithart, s dítětem Radek Havrda, archiv