ijournal.cz

ZOO praha a Krajanka pomáhají chránit ohrožené druhy

red Zdroj: ZOO Praha, Alimpex Food 21.1.2018 Významné osobnosti, veřejné projekty, Zajímavosti

Pražská zoologická zahrada se dlouhodobě zasluhuje o ochranu ohrožených druhů na mnoha místech světa. Nyní je bude chránit i s podporou společnosti ALIMPEX FOOD, a. s., která se rozhodla podpořit in-situ projekty pražské zoo pomocí nového produktu – dezertu pro děti Krajanka ZOO, který se na pultech obchodních řetězců objeví v lednu tohoto roku.

uvodni foto

Nová řada smetanových, čokoládových a vanilkových pochoutek pro děti bude prodávána ve třech designech. Ty vycházejí z druhů zvířat, která Zoo Praha dlouhodobě chrání v oblastech jejich přirozeného výskytu (tzv. ochrana in-situ). Na obalech dezertu jsou graficky zpracováni hrdinové tří z nich – kůň Převalského, gorila nížinná, nebo gaviál indický.

Z každého prodaného kelímku věnuje společnost ALIMPEX FOOD, a. s. 0,10 Kč na podporu ochrany přirozeného domova příslušného druhu. „Krajanka ZOO nejenže přispívá na tři naše významné projekty – návrat koní Převalského do Vnitřní Asie, ochranu gaviálů na indické řece Čambal a pomoc gorilám i dalším ohroženým druhům ve střední Africe, ale také přispívá k informování české veřejnosti, zejména dětí. To je opravdu skvělé a současně jedinečné spojení. Jsme společnosti ALIMPEX velice vděčni a věříme, že Krajanka ZOO bude na trhu úspěšná,“ oceňuje spolupráci ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek.

V produktech Krajanka ZOO navíc konzumenty určitě potěší snížené množství cukru, než je v tomto segmentu obvyklé. Jsou proto vhodné i pro děti, kterým se zajisté budou líbit nejen obrázky na obalu, ale zároveň si pochutnají na zdravější verzi svačiny či snídaně.

Veškeré reklamní materiály, včetně krátkých edukativních videí, byly předem pečlivě konzultovány s odborníky ze Zoo Praha. Tato videa jsou pojata zábavnou formou a vyprávějí o třech zobrazených zvířatech.

koně

Příznivci Zoo Praha mohou její projekty podpořit také pomocí sbírkového konta „Pomáháme jim přežít“ s číslem 43–6804660247/0100, nebo prostřednictvím příspěvků z DMS. Cena jednorázové DMS je 30, 60 nebo 90 Kč, na projekt pak putuje částka 29, 59 nebo 89 Kč. Zájemci mohou využít také variantu trvalého příkazu (každý měsíc se zvolená částka automaticky zašle na konto Zoo Praha), a to na všechny uvedené částky. Tvar SMS zprávy je DMS OHROZENEDRUHY XX (XX = zvolená částka) a zasílá se na číslo 87 777.

Děkujeme, že nám pomáháte pomáhat!

Jednoduše poctivá Krajanka se vyrábí již od roku 1992. Tehdy se zrodil revoluční nápad ochutit zakysanou smetanu lahodným ovocem. Ta se stala naprostým hitem mezi výrobky z mléka. Dodnes si produkt vyráběný v široké škále příchutí drží první místo ve svém segmentu. Úspěch podnítil rozšíření o výrobkovou řadu poctivých smetanových jogurtů Krajanka a luxusních čokoládových zakysaných dezertů Moje Chvilka. Novinkou pro rok 2018 je řada Krajanka ZOO, která přichází do obchodů právě v těchto dnech. Obsahuje 55 % tvarohu a 30 % smetany a jen nejnutnější množství cukru. Děti navíc najdou na vnitřní straně obalu omalovánky s vyobrazenými zvířátky.

ZOO_smetana_130g_kremKrajanka ZOO – smetanový krém

Spojením kvalitního tvarohu a smetany vznikla jednoduše poctivá svačinka pro děti. Výrobce přidal pouze nezbytné množství cukru, aby našim nejmenším krém dokonale chutnal. Bylo tak dosaženo nejnižšího celkového množství cukru ve své kategorii. Navíc koupí každého kelímku smetanového krému Krajanka ZOO zákazník podpoří deseti haléři projekt na ochranu přirozeného domova gaviálů indických. Výrobek je k dostání ve všech řetězcích a na nezávislém trhu v gramáži 80 g za cenu 13,90,- Kč nebo v gramáži 130 g za cenu 18,90,- Kč.

ZOO_vanilkovy_130g_kremKrajanka ZOO – krém s vanilkovou příchutí

Spojením kvalitního tvarohu, smetany a extraktu z vanilky vznikla jednoduše poctivá svačinka pro děti. Výrobce přidal pouze nezbytné množství cukru, aby našim nejmenším krém dokonale chutnal. Bylo tak dosaženo nejnižšího celkového množství cukru ve své kategorii. Navíc koupí každého kelímku vanilkového krému Krajanka ZOO zákazník podpoří deseti haléři projekt na ochranu přirozeného domova koně Převalského. Výrobek je k dostání ve všech řetězcích a na nezávislém trhu v gramáži 80 g za cenu 13,90,- Kč nebo v gramáži 130 g za cenu 18,90,- Kč.

Krajanka ZOO – kakaový krémZOO_kakaovy_130g_krem

Spojením kvalitního tvarohu, smetany a kakaa vznikla jednoduše poctivá svačinka pro děti. Výrobce přidal pouze nezbytné množství cukru, aby našim nejmenším krém dokonale chutnal. Bylo tak dosaženo nejnižšího celkového množství cukru ve své kategorii. Navíc koupí každého kelímku kakaového krému Krajanka ZOO zákazník podpoří deseti haléři projekt na ochranu přirozeného domova goril nížinných. Výrobek je k dostání ve všech řetězcích a na nezávislém trhu v gramáži 80 g za cenu 13,90,- Kč nebo v gramáži 130 g za cenu 18,90,- Kč.

Krajanka ZOO Vám přeje dobrou chuť!

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: ZOO Praha, Alimpex Food