ijournal.cz

Známé tváře si přišly vyzkoušet různé zimní aktivity

red Zdroj: Mall.cz Olympijský park 19.3.2018 Významné osobnosti, veřejné projekty
foto
RENATA LANGMANNOVÁ
V rámci Mall.cz Olympijského parku modelka Renata Langmannová učila děti z dětského domova zimním sportům, což ji jako milovnici sportu velmi bavilo. Těšila jsem se hlavně na curling, který jsem nikdy nehrála a přišlo mi to vždy velmi zajímavé,“ přiznala modelka, ke které se děti s chutí přidaly. Ty však nejvíce čekaly, jak se Renatě povede ve střelbě. Jako studentka policejní školy rozhodně neudělala ostudu. 
 
„Moc ráda střílím, dokonce mám i zbrojní pas. Člověk má alespoň trošku pocit toho, že je v bezpečí. Neříkám však, že bych tím chtěla podporovat zbraně. Každopádně jsem si užila vzduchovku, kterou jsem v ruce dlouho nedržela. Obdivuji třeba biatlonisty, kteří skvěle běžkují, na zádech mají vzduchovku a ještě to tam po tom sportovním výkonu nastřílejí,“ zmínila Renata, která si nedávno nenechala ujít ani Olympiádu v televizi.
 
„Sledovala jsem to v rámci času. Nejsem zase šílenec, abych byla u televize celý den, ale nejvíce jsem sledovala skvělý výkony Ester Ledecké. Ona je naprosto neskutečná,“ vysekla poklonu na slavnou držitelku dvou zlatých medailí z Olympiády.
 
Renata si odpoledne podle svých slov užívala, hlavně proto, že měla čas i na děti, které sama ještě nemá. „Díky Nadaci Terezy Maxové Teribear se angažuji právě především kolem dětí z dětských domovů. Proto jsem ráda, že jsme mohli v rámci Mall.cz Olympijského parku něco pro děti v Brně udělat,“ dodala spokojeně Renata.
s dětmi
————-
JITKA SCHNEIDEROVÁ
Herečka si sice našla zálibu v tanci, přesto se sportům nebrání. „Nejsem sice žádná přebornice, ale mám ráda lyže nebo brusle. Na druhou stranu si umím představit, že i místo sportování relaxuji a nedělám nic,“ podotkla se smíchem Jitka Schneiderová, která v Brně v rámci Mall Olympijského parku přišla vyzkoušet různé zimní aktivity. 
 
„Jsem ráda, že jsem mohla vyzkoušet curling, střelbu nebo urampu. Nejvíce si to ale užívaly děti, které jsme sem v rámci nadace Terezy Maxové mohly přivítat. Je to pro ty děti z dětských domovů příjemná změna. Překvapilo mě, jak jim to šlo,“ pochvalovala si Jitka, která má doma jedenáctiletou dceru Sofii, která stejně jako maminka miluje tanec. 
 
„Ve StarDance jsem neměla nic zadarmo. Byla to velká dřina a odříkání. Přesto si už život bez tancování nedokážu představit. Má to tak i dcera, která to má jako pěkný koníček,“ dodala sympatická herečka. 
 
V letošním roce také nezapomněla v rámci Mall Olympijského parku zavzpomínat na dvacet let od získání Olympijské medaile v Naganu, kde čeští hokejisté přivezli zlatou medaili. Vzpomínám na to moc ráda, protože jsem to tenkrát velmi intenzivně prožívala a ten zážitek, který následoval po příjezdu hokejistů, se dneska už nedá přirovnat k ničemu jinému,“ přiznala herečka. 

 Jitka

————

RADEK ŠTĚPÁNEK

Slavný tenista, který se nedávno vrhl na trenérskou kariéru, využil příležitosti, kdy je v Čechách a zavítal, jak jinak, než do Mall.cz Olympijského parku, kde jako zkušený profesionální sportovec, pomáhal učit děti z dětských domovů zimním sportům. „Byl jsem nadšený, jak to dětem šlo, až jsem si říkal, jak je škoda, že některé to nemohou dělat častěji,“ přiznal Štěpánek.

Ten prý v rámci Olympiády, sledoval, jak jinak, senzační výkon Ester Ledecké. To snad šokovalo nejen mě, nejen celou republiku, ale celý svět. Já si myslím, že o tom ty olympijské hry jsou, že je to o senzacích. Klobouk dolů před Ester a jejím týmem. To je výsledek tvrdé práce, vím o čem mluvím a já jim za to všem moc gratuluji, protože vím co je třeba obětovat tomu, aby na tom pódiu mohla stát,“ nadšeně mluvil o neuvěřitelném výkonu mladé sportovkyně.

Sám si prý nedovede představit, že by dělal na vrcholové úrovni dva sporty. Tak já jsem se věnoval maximálně čtyřhře, to je tak jediné, ale určitě bych si nedokázal představit, že bych mohl k tenisu dělat ještě jiný sport,“ přiznal bez okolků, který se aktuálně věnuje trenérství. „Máme s Novakem Djokovičem za sebou pár měsíců spolupráce. Zatím se oťukáváme, ale je to úžasné. Nikdy bych nevěřil, že tohle jednou budu dělat, ať sám ukončím kariéru coby tenista,“ dodal s úsměvem Radek, který právě z Mall.cz Olympijského parku mířil za svým svěřencem.

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Mall.cz Olympijský park