ijournal.cz

Známe finalistky BATIST Nej sestřičky 2014

red Zdroj: BATIST Nej sestřička 26.6.2014 Aktuality a pozvánky, Společenské akce a události

O zdravotních sestřičkách se často říká, že jsou to andělé. BATIST Nej sestřička je tedy soutěž těch nejlepších andělů českých zdravotnických a sociálních zařízení. Cílem je vybrat nejlepší zdravotní sestru z odborného hlediska i z pohledu lidského.

V Hotelu Majestic Plaza bylo o víkendu připraveno setkání finalistek jmenované soutěže. Zdravotní sestřičky, které se do finále probojovaly, přijely z celé České republiky a mezi ně dorazila i řada osobností.

společné foto

společné foto

S bolavými zády se setkání zúčastnila Štěpánka Duchková, která slavnostní večer v Náchodě moderuje a během představování jednotlivých sestřiček prosila jednu o masáž. „Hrála jsem golf a nějak jsem si namohla záda. Ta bolest je ukrutná,“ stěžovala si Štěpánka.

„Do soutěže se letos přihlásilo celkem 493 sestřiček z různých nemocnic po celé České republice.

„Jsem rád, že tato akce, která má za cíl poděkovat zdravotním sestřičkám za jejich práci, má čím dál větší oblibu. Letos jsme do finále poprvé vybrali i zdravotní sestru- muže. Pánové se do soutěže přihlašovali čím dál více a proč jim upřít možnost soutěžit, když pro zdravotní sestru jako muže nemáme nějaký výraz,“ uvedl pořadatel soutěže David Novotný.

porotci soutěže

porotci soutěže

Jedním z porotců bude také Jan Cimický, který dorazil sice s manželkou, ale sestřičkám se dvořil. „Jste opravdu potřebné a bez vás by ta práce nebyla. Jste důležité při všech výkonech a jste pravou rukou lékařům,“ zaznělo z úst Cimického.

Česká Miss Jitka Válková dorazila v doprovodu druhého Muže roku Adama Klavíka. „Vrátili jsme se z dovolené, ale byla tam zima. Na opalování to moc nebylo. Asi budu muset chodit do solárka,“ posteskla si Válková, která má sestřičky moc ráda a přiznala, že tajně kouká na Ordinaci v růžové zahradě. Že je Adam Klavík zamilovaný do Jitky, bylo znát na každém kroku. A jak se svěřil v zákulisí, dokonce by s Jitkou chtěl mít i děti.

Jitka Válková, Adam Klabík, David Novotný

Jitka Válková, Adam Klavík, David Novotný v rozhovoru se soutěžící

Vlastík Harapes při představování finalistek ukázal, že má stále své a kvalitní zuby, když si vylosoval sestřičku ze stomatologického oddělení. Ještě se pobavil, když malým dětem dávají po výkonu pastičku. „Fakt pastičku, jo?“ tázal se nevěřícně Vlastík sestřičky. „Nikoliv pastičku na myši,“ zasmála se sestřička, která měla na mysli zubní pastu na čištění zubů, jen v menším balení a Vlastíka vyvedla z omylu.

Anife, Jan Cimický, Vlastimil Harapes

Anife Ismat Hasan dorazila v doprovodu kamaráda lékaře Isama Alawy a zářila na všechny strany. Na všetečnou otázku ohledně použití jehel, tázaná sestřička nejdříve udiveně zírala, ale zaváhala jen na okamžik a hbitě začala popisovat, jak se aplikuje injekce do žíly.

Zpěvačka Jana Rychterová dorazila v kožené kombinéze, přijela totiž na motorce.„Já sestřičky obdivuji,“ dodává Jana.

„Je dobrá i alternativní medicína? Já mám ráda bylinky, a plastik bych potřebovala hodně,“ radila se šansonová zpěvačka Renata Drössler. Zdravotní sestřička z plastické chirurgie ji však okamžitě uklidňovala, že žádné plastiky rozhodně zatím nejsou třeba.

Renata Drössler s Vlastimilem Harapesem

Renata Drössler s Vlastimilem Harapesem

 

Iva Marešová vzpomínala, jak byla malá a spadla na kole. Sestřičky jí pak v nemocnici dali velkého plyšáka. „Od té doby má ráda zdravotní sestřičky a plyšovou hračku mám doma na poličce,“ prozradila Marešová.

Je hezké, že si jejich práce váží

Obchodní ředitel BATIST Medical a.s., MUDr. Rostislav Verner, MBA poděkoval všem přítomným sestřičkám za jejich obětavou práci slovy:„Jste ve zdravotnictví opravdu důležité.“

Anna Skalická z České asociace sester poděkovala pořadatelům za podporu povolání zdravotních sester. „Je to milé, když víme, že na nás veřejnost i společnosti myslí a vážíme si jakéhokoliv zviditelnění naší práce.“

Mgr. Soňa Marková, místopředsedkyně zdravotního výboru Poslanecké sněmovny zdůraznila, že je v jejím zájmu, aby docházelo ke zvyšování počtu zdravotních sester ve zdravotnictví. Aby bylo dostatek personálu v nemocnicích a pacienti měli dobrou a kvalitní péči. „Jsem ráda, že zdravotní sestřičky mají svou soutěž, kde je to hlavně o sympatiích,“ dodala Soňa.

Jana Třešňáková krajská radní pro zdravotnictví Královéhradeckého kraje je ráda, že již šestý ročník této akce se uskuteční tradičně v Náchodě. „Jsme rádi, že se sestřičky z celé České republiky sjedou zrovna do Náchoda,“ dodává Třešňáková.

představení vzácných hostů

představení vzácných hostů

Jsou to opravdové profesionálky

Sestřičky, které se do tohoto klání hlásí, jsou také čím dál tím vzdělanější, příjemnější na pacienty a finalistky si soutěž dokáží opravdu užívat. Při disciplínách, jakými je například otázka od porotců, splnění zdravotnického úkolu na figurantovi či promenáda ve zdravotnickém oblečení, dokazují, že jsou dámami, které se krom zodpovědné profese dokáží také dobře bavit. Celkem je tedy letos dvanáct soutěžících a z toho je jedenáct žen a jeden muž . „Jsem rád, že soutěž berou jako hru a pobavení,“ dodal David Novotný.

A přestože vyhrát by si zasloužily všechny, titul BATIST Nej sestřička však může získat jen jedna z nich. Která to bude? Tak to se dozvíme již na podzim.

Batist Nej sestřička, Městské divadlo Dr. J. Čížka v Náchodě 4.10.2014 od 19,00 hodin

1. Mgr. Lenka Klímová

52 let, Nemocnice České Budějovice, vrchní sestra gastroenterologického oddělení,

2. Mgr. Branislav Moravčík

39 let, Fakultní nemocnice Brno, vrchní sestra Klinika anesteziologie, resuscitace a intenzívní medicíny,

3. Beáta Fišerová

44 let, Fakultní nemocnice Hradec Králové, staniční sestra lůžkového oddělení úrazové chirurgie

4. Mgr. Eliška Krebsová

47 let, Nemocnice Dačice, oddělení cévní chirurgie – operační sály,

5. Lucie Kynclová

46 let, Domov na Rozcestí Svitavy,

6. Bc. Alice Stanislavová

44 let, MEDICOM VIP Praha, vrchní sestra klinika plastické a estetické chirurgie,

 7. Mgr. Simona Hájková

45 let, Nemocnice Jihlava, vrchní sestra dětského oddělení-neonatologie,

8. Mgr. Renáta Mertová

49 let, Fakultní  nemocnice Královské Vinohrady, vrchní sestra kliniky plastické chirurgie,

9. Monika Utratilová

45 let, Oblastní nemocnice Náchod a.s., vrchní sestra urologického oddělení,

10. Mgr. Ladislava Kohoutová

63 let, Krajská nemocnice Liberec a.s., vrchní sestra chirurgického centra,  

11. Mgr. Eva Jirků

53 let, Fakultní nemocnice Motol, staniční sestra Stomatologické kliniky pro děti a dospělé,

12. Květa Koníčková

54 let, Nemocnice Na Františku Praha, Neurologické oddělení

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: BATIST Nej sestřička