ijournal.cz

Změň svůj dech a začnou se dít věci. Kniha, kterou nenecháte ležet na poličce

red Zdroj: Albatros Media 31.7.2023 Knihy
A101B0N0005325_potah.inddKniha, Změň svůj dech a začnou se dít věci, je a bude vždy připravena s vámi trávit chvíle pohody a třeba i nepohody, pokud to tak budete zrovna cítit. Tato kniha vás může naťuknout k uvědomění, že se věci mohou dít i JINAK, že vy je můžete začít vnímat JINAK a že vy sami se můžete začít chovat JINAK. Také může být pro vás i „nakopávačem“ k vykročení ze své komfortní zóny ke změnám (no jasně, nejprve těm malým, než dostanete „koule“ na ty větší).

Změň svůj dech a začnou se dít věci… Možná vám po přečtení názvu knihy proběhne hlavou: Jak jako mám změnit svůj dech? Každý z nás přece dýchá.

V tom není žádná věda. To jako budu cvičit jógu nebo meditovat? Tak to mě nezajímá, mám plno podstatnějších záležitostí na práci. A začnou se dít jaké věci? Budu jako zdravější, krásnější, šťastnější? Hehe, tak na tyhle ezokecy nejsem. Žádné ezobláboly – STOP -, žádné poletování s anděly a jednorožci – STOP -, žádné nudné teoretizování – STOP -, ale praxe – GO -, funkčnost biochemie vlastního dechu – GO -, psychosomatický vliv vlastní mysli na naše tělo – GO -, kooperace pohybu, dechu a fasciálního systému – GO -, návaznost na principy příjmu potravy ve smyslu „méně je více“ – GO -. A to vše v epigenetických souvislostech, které jsou zásadní pro správné uchopení.


A teď máte dvě možnosti:

1. Buďto knihu zase zavřete, vrátíte zpět na poličku a půjdete dělat to, co děláte vždycky. Možná byste si aspoň ještě v rychlosti mohli přečíst slova Alberta Einsteina: „Dělat dokola stále to stejné a čekat jiné výsledky je čiré bláznovství.“

2. Anebo můžete na chvíli vypnout toho vnitřního kritika, oči nechat běhat po řádcích a skrytě sledovat, zda náhodou právě obsah této knihy nebude tím pravým „poctivým vývarem“ pro vaši duši i tělo.

Pokud patříte mezi ty, kteří už všechno vědí a mají svou pravdu, kniha pro vás nebude mít žádnou hodnotu. Pokud si však dovolíte přistoupit ke čtení knihy s tím, že nic nevíte a jste otevřeni všemu, pak čtěte směle dál.
Najdete zde mnoho praktických cvičení, aha momentů, změn úhlů pohledu a dalších praktických možností práce na sobě, které budou hýbat vaším zadkem.

Změň svůj dech… Dech, něco tak obyčejného, něco tak fádního, něco tak nezajímavého, asi jako mávnutí motýlích křídel. A že už jste někde slyšeli, že právě ono mávnutí může na druhé straně zeměkoule způsobit třeba tajfun? Že by i nakonec změna dechu mohla vést k něčemu (uvnitř a následně
i navenek), co si teď ani nedokážete představit?

Být zdravý a šťastný nemusí být ezo ani věda, ale je to návrat k jednoduchosti, přítomnosti, a tím i k přirozenosti. Být více v souladu s moudrostí přírody, s moudrostí svého dechu (ducha) i těla, prostě v souladu sám se sebou.

A to je základ tzv. selfhealingu a holistického přístupu k sobě, se kterým v projektu 5 PILÍŘŮ ZDRAVÍ (5PZ) pracujeme. V projektu, kde „vše souvisí se vším“, kde „méně je více“, kde nacházíme řešení „jemně, ale funkčně“, kde „nic nemusíme, ale jen můžeme“, kde se zbytečně „netlachá, ale praktikuje“, kde si uvědomíte, že „nejsme oběti, ale tvůrci“. Kde člověk nachází svou pravou hodnotu právě ve funkčnosti, jemnosti a homeostatickém chování k sobě samému, a ne – jak je všeobecně ve společnosti zvykem – v soupeření, v obrovském výkonu, přetlaku a rekordech.

Pojďte spolu s námi znovuobjevit moc svého dechu, který nás sebeobnovuje a zároveň i spojuje. V 5PZ nejde o přísná dogmata, ale o nabídku jednoduchých principů, které fungují a dokážou zkvalitnit náš život. Potvrzuje to nejen Rosťova změna, ale i zkušenosti a změny v kvalitě životů dnes již
desítek tisíc lidí, mezi které můžete patřit i vy. Každý den nám nabízí možnosti udělat něco pro sebe, aniž bychom si museli vyčlenit čas navíc, vynaložit velké úsilí nebo finance. Jen je třeba najít
způsoby a nevymlouvat se na důvody (proč to nejde), které si člověk, buďme upřímní, vždycky najde. Nepotřebujeme kvanta přípravků či výrobků, když jemně a funkčně využíváme svůj vlastní potenciál.

Knihu určitě nečtěte jako příručku odborné literatury, nemáme totiž ambice řešit studie a „protistudie“. Ale berte ji pouze jako možnost, kterou vám na základě našich zkušeností předkládáme. A proto pokud máte chuť, inspirujte se, praktikujte a hlavně… hrajte


Rostislav Václavek, Petra Macháčková

Změň svůj dech a začnou se dít věci

Vydalo nakladatelství CPress v Brně roku 2023 ve společnosti
Albatros Media a.s. se sídlem 5. května 22, Praha 4.
Číslo publikace 42 644.
Redakce: Hana Hozová, Markéta Kyzlinková
Obálka: Tomáš Plecháček
Ilustrace: Kristýna Moravec Sataryová
Fotografie strana 245: Eva Palkovičová
Grafická úprava: Luděk Nechvátal
Jazyková korektura: Pavlína Zelníčková, Marie Fišerová
Sazba: Ivana Mitáčková
Technický redaktor: Jiří Matoušek
Tisk: TISK CENTRUM s. r. o.
1. vydání
www.cpress.cz
e-shop: www.albatrosmedia.c

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Albatros Media