ijournal.cz

Stát se pánem nově objeveného druhu nebo si otevřít hotel z obří dýně? I to se může stát

red Zdroj: Air Bank 31.7.2023 Zajímavosti

Hlavní roli v nových reklamách Air Bank hrají klienti.
Poznávají, co všechno se může stát, když je má jejich banka opravdu ráda.

 

Air Bank po dvanácti letech výrazně mění styl své marketingové komunikace. Popichování mezi známou dvojicí televizních bankéřů střídá od 1. srpna 2023 nový komunikační koncept s názvem „I to se může stát“. Namísto poukazování na typické bankovní nešvary se v něm Air Bank zaměřuje na to, jak zjednodušováním všeho okolo peněz pomáhá klientům mít se lépe v jejich každodenním životě. Mohou díky tomu dokonce zažít i zcela nepředvídatelné situace, které nové reklamní příběhy ztvárňují s pořádnou dávkou nadsázky a fantazie. V řetězci nečekaných událostí se tak jejich hrdinové mohou stát třeba i pány nově objeveného druhu tvorů na pustém ostrově nebo si otevřít hotel z přerostlé dýně.

 Air Bank


„Náš nový komunikační koncept nám pomáhá kreativními způsoby ukazovat, na čem si zakládáme a co nás odlišuje od ostatních bank na trhu. Díky němu také můžeme konečně naplno předvést, že jsme bankou, která má své klienty opravdu ráda. A že vše, co pro naše klienty děláme, vede k tomu, aby měli se svými penězi jednodušší život a aby jich měli více. To, že je náš přístup správný, dlouhodobě dokazuje spokojenost našich více než 1,1 milionu klientů, která je ve srovnání s ostatními bankami vůbec nejvyšší. V nových reklamních příbězích navíc rozhodně neklademe meze fantazii, a může se v nich tedy stát opravdu cokoliv. Věříme proto, že budou diváky bavit stejně jako nás a že naše komunikace bude ve svém oboru i nadále patřit mezi nejlepší,“
uvádí Oldřich Dostál, marketingový ředitel Air Bank.

Banka ve svém novém komunikačním konceptu využívá takzvaný efekt motýlích křídel, často používaný například ve filmové tvorbě. Ten spočívá v myšlence, že i jediný malý skutek na začátku může spustit celý řetězec událostí a mít zásadní vliv na to, jak se věci na jeho konci vyvinou. I služby Air Bank jsou totiž o stovkách drobných i větších vylepšení, pomůcek a výhod, díky kterým mohou mít klienti banky třeba více volného času, méně starostí nebo větší úspory a tím v životě zažívat věci, které by jinak nezažili. V novém konceptu se bude Air Bank věnovat různým oblastem, ve kterých už dnes pomáhá klientům lépe pracovat s penězi. Jedná se například o spoření, půjčky, hypotéky, investice, odměny za placení anebo třeba o služby pro děti nebo podnikatele.

AB_Ovivani

V nových televizních reklamách se i nadále objevuje herec Tomáš Měcháček, který Air Bank reprezentoval už v jejím původním komunikačním konceptu. Nově komentuje samotné dění, které se v reklamních spotech odehrává. V nich vedle dalších herců, kteří ztvárňují klienty, účinkuje například také smyšlený nový druh, na který hlavní hrdina jednoho z příběhů narazí během ztroskotání na pustém ostrově, anebo hlouček influencerů obdivujících hotel vytvořený z obří dýně. Nové reklamní spoty Air Bank v rámci jejího komunikačního konceptu „I to se může stát“ uvidí diváci televizních stanic Nova a Prima postupně od 1. srpna 2023.

Reklamní spoty z nového konceptu „I to se může stát“ jsou ke zhlédnutí tady:

Nová reklamní kampaň je výsledkem spolupráce kreativního dua Wilhelm Kinga, agentury Werk.campa interního marketingového týmu Air Bank. Produkci zajišťoval Filmservice a režie se opět ujalo režijní duo Mods, tedy Martin Přikryl s Michalem Nohejlem.

 

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Air Bank