ijournal.cz

Zima má v Costa Coffee spoustu chutí

red Zdroj: www.costa-coffee.cz. 25.11.2022 Gastronomie

Obejmout teplý hrneček a pomalu usrkávat horkou kávu, tak si plno z nás představuje zimní pohodu. Ta nebude chybět v žádné z kaváren Costa Coffee. Stalo se už tradicí, že v nabídce nesmí chybět Perníkové caffè latte, ani letos tomu nebude jinak. Stejně tak nebude chybět kávová novinka. Tou je Corto classic s příchutí rumové kokosky. Na své si přijdou i milovníci horké čokolády.

Corto_Bara Novakova 

Káva jako bonbónek

Corto classic s příchutí rumové kokosky je jako stvořené dostudenýchzimních měsíců. Příchuť rumu rozproudí krev a silná káva dodá energii. Rum je součástí jídel, cukrovinek a nápojů snad od té doby, co byl vyroben. Proč jeho chuť tedy nevyužít i do kávy. Použijete-li navíc i pravý kokos, vznikne opravdový kávový bonbónek. Všechny tyto chutě spojila do jednoho kávového nápoje baristka Bára Nováková, která s ním zabodovala v soutěži Barista signature drink Costa Coffee a nyní ho můžete ochutnat i vy.  Corto classic je objemově menší jemná káva, a přesto silná s mléčnou pěnou zdobenou technikou latte art. Společně s nealkoholickým rumovým sirupem a pravým nastrouhaným kokosem budete mít kávu a cukroví v jednom.

 Corto rumové


Ťuk, ťuk, kdo tam? Pan Perníček a nesu latte!

Je vůbec možné, že by někdo ještě neochutnal legendární Perníkové caffè latte? V nabídce je pouze několik týdnů v roce a přitom se opakovaně stává nejoblíbenějším nápojem Costa Coffee. Pokud Perníkové caffè latte neznáte, skládá se z jedné až tří dávek kávy – podle velikosti nápoje – doplněné našlehaným mlékem, sirupem s příchutí perníku a kopečkem šlehačky ozdobeným posypkou, ve které trůní a má vše pod dohledem pan Perníček.

 pernikove latte


Hříšná čokoláda

Tato lahůdka dokáže poplést nejen jazyk, ale i hlavu. Hladká sametová chuť čokolády pohladí chuťové pohárky a jemně kyselá chuť višní dodá „šťávu“ do šedivých zimních dní. Ať už si dáte tuto krásku zdobenou višňovou omáčkou a červenými čokoládovými hoblinkami nebo třeba Toblerone caffè latte, bude to, jako byste si omotali teplou šálu kolem krku.

višnová čokolada

 

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: www.costa-coffee.cz.