Motto: Úspěch je směsicí tvrdé práce a velkých snů. (Lee Iacocca)
Dnes je Úterý, 19.Březen 2019
ijournal.cz

Železo vždy po ruce

red Zdroj: www.floradix-zelezo.cz 1.11.2017 Krása a zdraví

Jsou věci, bez kterých si neumíme běžný den představit. Pro mnohé z nás k nim patří ranní káva a alespoň chvilka na lehké líčení, bez kterého raději ani nevyrážíme z domu. Kromě této péče o atraktivní vzhled nezapomínejte po ránu ani na dostatek živin, které podpoří zdraví a krásu zevnitř. Podle některých odhadů se až 50 % žen v průběhu života setká s nedostatkem železa. Často přitom stačí jen pár užitečných návyků.

zdroj železa

Nutno podotknout, že nedostatek železa se častěji týká žen než mužů. V této souvislosti je zajímavé, že u dospělých mužů se zásoba železa v organismu trvale snižuje přibližně o 1 mg, zatímco u žen v reprodukčním věku se jedná až od dvojnásobek. Tyto přirozené fyziologické ztráty může samozřejmě nahradit množství železa přijímaného z potravy.

Floradix_Zelezo_+_s_ovocem3 užitečné návyky, které přispějí k dostatku železa ve vašem těle


S chutí (a rozumem) do toho

Málo platné, dostatek pro naše tělo nepostradatelného stopového prvku, kterým je železo, závisí na nás, respektive na tom, co jíme. Základem je vyvážená a rozmanitá strava, ale to není všechno. Ve stravě denně přijímáme přibližně 10 až 15 mg železa, z toho však naše tenké střevo vstřebá pouze 10 až 15 %, zbytek se vyloučí. Lépe vstřebatelné je pro naše tělo dvojmocné železo (také známé jako hemové) obsažené v potravinách živočišného původu, zejména v mase. Luštěniny, obiloviny sušené ovoce, ořechy a další potraviny rostlinného původu také obsahují velké množství železa, ale ve formě, která je pro naše tělo hůře vstřebatelná.

Železo a vápník v jednom talíři

Možná si říkáte, že je ideální připravit si pokrm bohatý na co nejvíce minerálních látek a stopových prvků. Ve skutečnosti ale potraviny bohaté na vápník ztěžují našemu tělu vstřebávání železa. Proto není příliš vhodné kombinovat sýr a jiné mléčné výrobky s potravinami bohatými na železo. Také s kávou a čajem po jídle s cennými zdroji železa počkejte alespoň půl hodiny. Obsahují totiž tanin, který rovněž snižuje tak zvanou biologickou dostupnost železa.

Železo doplňujte postupně a dlouhodobě

Floradix_Zelezo+_500_ml_Zásoby železa v těle je lepší doplňovat dlouhodobě. Pokud máte nedostatek železa nebo zvýšenou potřebu tohoto stopového prvku, vyzkoušejte dvakrát do roka dvou až tříměsíční kúru, v jejímž rámci doplníte železo například prostřednictvím vhodného doplňku stravy. Vyzkoušet můžete tekutý Floradix® Železo+ vyrobený z přírodních surovin. Kromě dobře vstřebatelného organického železa obsahuje i látky podporující jeho vstřebávání, konkrétně vitamín C a výtažky z ovocných šťáv, které podporují trávení. Součástí jsou i další tělu prospěšné látky jako vitamíny skupiny B a výtažky z bylin. Kromě 250ml balení (za doporučenou maloobchodní cenu 319 Kč) je nyní doplněk stravy Floradix® Železo+ k dostání také v balení 500 ml, jehož doporučená maloobchodní cena je 549 Kč.

 Floradix_tablety_se_železem

TIP PRO VÁS: Železo vždy po ruce můžete mít díky doplňku stravy Floradix® Tablety se železem a vitamíny, který oceníte například na cestách. Nabízí železo v dobře vstřebatelné formě glukonátu železnatého, ale také vitamíny B1, B2, B6, B12 a vitamín C. Navíc obsahuje kyselinu listovou přispívající ke zvýšení hladiny folátu, který podporuje růst zárodečných tkání během těhotenství. Doporučená maloobchodní cena je 369 Kč (84 tablet).

Doplňky stravy Floradix® Železo+ můžete pořídit v lékárnách a v síti drogerií dm a TETA.

Více informací najdete na www.floradix-zelezo.cz

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: www.floradix-zelezo.cz