ijournal.cz

Ze Smetanovy Lhoty do Dortmundu

red Zdroj: Voyo 15.10.2022 TV

Voyo uvede celovečerní dokument Jan Koller: Příběh obyčejného kluka

 Jan Koller - Pribeh obycejneho kluka


Příběh o tom, že pohádky se dějí, pokud vám nechybí motivace k následování svých snů. Celovečerní dokument scenáristy a režiséra Petra Větrovského mapuje neuvěřitelnou cestu fotbalisty Jana Kollera – neškoleného talentu, který se z fotbalového amatéra vypracoval v profesionála vyhrávajícího tituly s předními evropskými kluby. Na Voyo dokument vstupuje v neděli, 16. října 2022.

Dokument prostřednictvím vyprávění rodinných příslušníků, kamarádů, spoluhráčů i protivníků mapuje profesní i soukromý život vytáhlého fotbalového útočníka přezdívaného Dino. Připomíná zásadní momenty a úspěchy jeho mimořádné sportovní kariéry, ve kterou zpočátku věřil jen málokdo.  Celé dětství až po začátek plnoletosti nastupoval Jan Koller pouze za amatérské kluby na vesnické úrovni, především za Smetanovu Lhotu v Jižních Čechách. „Myslím si, že ta vesnice měla největší zásluhu na tom, že jsem začal hrát fotbal,“ říká v dokumentu Jan Koller. Díky náhodě se později dostal do rezervního mužstva Sparty Praha a následně se probojoval i do kabiny prvního mužstva, plné tehdejších hvězd a reprezentantů. Postupně se prosadil i do základní sestavy slavného pražského klubu a začal střílet své první ligové góly. Poté zamířil do Belgického Lockerenu, odkud přestoupil do nejslavnějšího belgického a královského klubu Anderlecht Brusel, kterému pomohl ke dvěma ligovým titulům. Naprostého kariérního vrcholu dosáhl následně v barvách Borussie Dortmund, s níž vyhrál Bundesligu a góly střílel i na mistrovství Evropy i světa. Jeho příběh je příběhem člověka, který se nevzdal, přestože mu zpočátku nikdo nevěřil, a je motivací pro každého chlapce, který třeba dnes začíná s fotbalem v malém vesnickém klubu.   

 Jan Koller - Pribeh obycejneho kluka

Snímek Jan Koller: Příběh obyčejného kluka je po filmu Attila, jenž se věnuje životní cestě slovenského zápasníka MMA Attily Végha, již druhým celovečerním dokumentem režiséra a scenáristy Petra Větrovského. Kromě ústřední postavy v dokumentu promlouvají i Kollerovi kluboví a reprezentační spoluhráči, např. Pavel Nedvěd, Tomáš Rosický, Horst Siegl a další světoví hráči jako jsou Mario Götze, Mats Hummels, Roman Weidenfeller, Sebastian Kehl nebo Tomasz Radzinski.

 

Dokument Jan Koller: Příběh obyčejného kluka vstupuje na Voyo v neděli 16.října 2022.

režie: Petr Větrovský // scénář: Petr Větrovský // kamera: Jiří Markvart // hrají: Jan Koller, Zuzana Sophia Petzold, Petr Koller st., Petr Koller, Kateřina Kollerová, Hedvika Kollerová, Pavel Nedvěd, Tomáš Rosický, Petr Čech, Karel Poborský, Zdeněk Grygera, Roman Vonášek, Jozef Chovanec, Karel Brückner, Pavel Paska, Vladimír Šmicer, Petr Lexa
Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Voyo