ijournal.cz

Češi si oblíbili krátká videa se zaměřením na břicho a zadek

red Zdroj: Fitshaker 15.10.2022 Krása a zdraví

Slovenská online fitness platforma Fitshaker, která v září vstoupila na český trh, zveřejnila statistiky o cvičebních návycích Čechů. Ti si v letních měsících oblíbili především krátká 15minutová videa zaměřená na posilování a spalování. Nejčastěji cvičí v pondělí a v neděli, nejméně v sobotu.

Fitshaker_ilustracni_foto 

„Pohybu se čeští uživatelé věnují nejvíce mezi 18. a 20. hodinou. Cvičení jim slouží jako předěl mezi pracovní dobou a osobním volnem, kdy mohou vypustit své starosti a soustředit se jen sami na sebe. Češi s námi cvičí nejčastěji na mobilu, zhruba 80 % lidí, necelých 17 % si raději zapne počítač a kolem 2 % využije tablet,“ říká CEO platformy Fitshaker Peter Švaral.

Peter_Svaral_FitshakerTři čtvrtiny uživatelů aplikace mají operační systém Android, oproti 25 %, kteří cvičí na zařízeních využívajících iOS. Data, která společnost Fitshaker získala za poslední měsíc od 20 tisíc uživatelů, také ukazují, že převažují vracející se předplatitelé nad novými. Těch, kteří platformu využívají opakovaně, je v celkovém přehledu 63 %.

 

Sportování v pohodlí domova

Fitness centrum přes internet Fitshaker vzniklo na Slovensku, kde je jedničkou v domácím cvičení a zaujímá 65% podíl na tamním trhu. U našich sousedů si platforma našla již více než 72 tisíc příznivců a její popularita roste i u nás. Nejvíce ji využívají Češi ve věku od 25 do 44 let především pro kratší videa zaměřená na posilování a spalování. Široké oblibě se těší i dynamické cvičení, tzv. Sexybody. Uživatelé chtějí nejčastěji procvičit břicho a zadek, tedy partie považované obecně za nejproblematičtější.

 

Doma se známými trenéry

Za platformou Fitshaker stojí manželé Švaralovi. Ti nejprve začínali s videi na Youtube, kam manželka Petra Švarala přidávala své zumba lekce. Z videí, která se těšila velké oblibě, postupně vznikl celý projekt.

„Snažíme se lidi motivovat a pomáháme jim dostat se do formy, aniž by museli navštěvovat fitness centra,“ říká Švaral. Fitshaker chce být první volbou pro všechny, kdo chtějí cvičit doma. Na jejich platformě je nyní již přes 1000 kurzů a programů online cvičení. „Z našich cvičení si vybere opravdu každý, kdo vyznává zdravý životní styl a komu záleží na časové a finanční efektivitě,“ dodává.

Uživatelé mají možnost cvičit každý den u živých přenosů zdarma s renomovanými trenéry. Cvičebními programy je provedou například Zuzka Light, Jan Caha, Lea Vršecká, Zuzana Klingrová, Jan Kempa nebo Hanka Kynychová. Při registraci lze navíc při zadání konkrétního cíle získat i cvičební plán, podle kterého Fitshaker vybere ideální tréninkový postup.

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Fitshaker