ijournal.cz

Zdravotní sestřičky mají svou vítězku. Všem se dostalo ocenění za jejich náročnou práci

admin Zdroj: BATIST Nej sestřička 6.10.2014 Společenské akce a události

V sobotu 4. října se uskutečnil v Náchodě již šestý ročník finále BATIST Nej sestřička 2014. Vzdát holt profesi zdravotní sestry přijeli do Městského divadla Dr. J. Čížka nejen zástupci managementů zdravotnických zařízení, ale i politici, herci a zpěváci, novináři, přátelé. Do letošního ročníku se celkem přihlásilo 493 zdravotních sestřiček z celé České republiky.      

Přihlásit zdravotní sestru mohl kdokoliv – lékař, ona sama, pacient či její blízká osoba. Ve zcela zaplněném divadelním sále se utkalo dvanáct finalistů z celé České republiky. Původně se mělo zúčastnit dvanáct sestřiček a jeden zdravotní bratr. Bohužel jedna zdravotní sestřička skončila se zápalem plic v nemocnici, tak nemohla do Náchoda dorazit,“ vysvětloval neúčast třinácté účastnice David Novotný.

finale

Sestrám potlesk a přehlídkové molo sluší

Akce byla opět velkolepá. Organizátoři, pořadatelé, sponzoři a partneři této akce nelitovali námahy, invence ani prostředků, aby hlavní smysl akce – poděkování zdravotním sestřičkám, bylo odpovídající významu jejich práce. Nebyla to premiéra, akce se letos konala již po šesté. Organizátorem soutěže nebyl nikdo jiný než David Novotný, který celou akci vymyslel a je autorem celého projektu. Pořádal ji tradičně významný výrobce a distributor zdravotnických pomůcek z Červeného Kostelce BATIST Medical, a. s. 

Celý večer moderovala Štěpánka Duchková. Všem prozradila, že její kluci kousají paní zubařku a ta je nechce ošetřovat. „Mám s tím problém, oni si myslí, že se to paní zubařce líbí, jsem z nich nešťastná. Jsou oba stejní a nevím, po kom mají takovou fobii ze zubařů. Také se bojím, ale určitě to nemají po mně,“ dodávala Štěpánka Duchková.

Mezi účinkujícími se objevila Naďa Urbánková. V zákulisí se šuškalo, jak nyní vypadá skvěle „Jsem zdravá, a za pár dnů odlétám za svou dcerou Janičkou do Ameriky na tři týdny,“ prozradila Urbánková.

urbankova

Nachlazený dorazil i Bohuš Matuš, který se velkou pracovní vytíženost vůbec nevídá se svou přítelkyní. „Nemám čas, mám řadu vystoupení a také Fantoma Opery, tak nevím co dříve.“

nyvltova_matus_novotny

Se zpožděním na vystoupení dojela Kamila Nývltová. „Píchla jsem gumu u auta a málem jsme se vybourali, bylo to hrozné,“ třásla se zpěvačka s krásným hlasem. „Asi jsem najela na nějaký kámen a tak na silnici jsme museli vyměnit pneumatiku, což jsem nikdy nedělala. K tomu jsem si zapomněla na předchozím vystoupení mobilní telefon. Dnešní den je pro mě hrůza, ale aspoň udělám svým zpíváním radost sestřičkám,“ uklidnila se Kamila Nývltová.  

To Daniela Šinkorová nemůže v noci spát! „Neustále se probouzím a nemohu usnout, protože si opakuji text na nové muzikály The Addams Family a Mamma Mia, kde budu hrát. Těším se velmi na vánoce a už jsem začala nakupovat vánoční dárky, protože na to nebudu mít poté čas,“ dodává Daniela Šinkorová.

sinkorova

Tomáš Savka dovezl na akci Hanku Křížkovou. „Bydlíme přes ulici, takže si někdy máváme,“ dodává Hanka Křížková. Tomáš Savka připustil, že má slabost pro zdravotní sestřičky. „Mně vždy fascinovalo to jejich oblečení, které je opravdu sexy,“ prozradil Savka.

Kromě již zmíněných v programu vystoupila Iva Marešová, Two Voices, Gábina Goldová nebo Ivana Jirešová, dále skupina New Element, vítězka Česko zpívá a herečka z Babovřesek Nella Řehořová a Renata Drössler. Asi největší ovace u sestřiček sklidil Lukáš Bartuněk, který tančil na začátku večera se všemi finalistkami.

taneček

Osobnosti poroty

V porotě, která vybírala nejlepší sestřičku, zasedlo sedmdesát pět porotců. Mezi odborníky z lékařského prostředí zasedl do hlediště MUDr. Radim Uzel a MUDr. Jan Cimický. Mezi nimi nemohla chybět i řada známých osobností jako je Jan Přeučil, Eva Hrušková, Vlastimil Harapes či Vendula Křížková a další osobnosti, kteří zvolili BATIST Nej sestřičku. Křížová prozradila, že nechala děti doma a udělala si výlet do Náchoda. „Stihla jsem se projít na zámku a dala si palačinku s kupou šlehačky a jahod. Dnes jsem hřešila,“ dodává Vendulka Křížová.

Volba Nej sestřičky

Úkolem poroty bylo zvolit z jedenácti finalistek a jednoho finalisty Nej sestřičku. Byl to úkol nesnadný, neboť již samotné finalistky byly pečlivě vybírány v předběžném kole z celkového počtu 493 přihlášených zdravotních sestřiček z různých nemocnic v celé republice. Lépe než slovy to asi vystihl porotce herec Jan Přeučil, který tradičně před sestrami smekl svůj klobouk a zvolal. „ Ne léky, ne lékaři, ale sestřičky! Váš úsměv, pohlazení a pochopení jsou ten pravý balzám pro nemocného člověka. Čest vám všem!“

sestricky

Sestřičky se představily v disciplínách, jako je schopnost improvizovat v rozhovoru a odpovědět na záludné otázky porotců, vypadat pěkně v profesním oděvu (módní přehlídka zdravotnických oděvů od firmy Zdravtex Olomouc) či vyřešit úkol z ošetřovatelství. Při posledním úkolu ošetřovaly druhého Muže roku ČR 2014 Jana Pippingera.

Nadšený potlesk pro Nej sestřičku

Porotu okouzlila a BATIST Nej sestřičkou 2014 se stala Simona Hájková z Nemocnice Jihlava. Je jí 45 let a je vrchní sestrou dětského oddělení – neonatologie. „Nečekala jsem to,“ rozplakala se vítězka na pódiu. „Přála bych hlavně všem mým malým pacientům hodně kilogramů. Poděkování patří všem mým kolegyním za jejich trpělivost,“ dodává Hájková, která vyhrála zájezd v hodnotě 30 000Kč. Dostala šperky Chartage, poukázky do kliniky Tana či Aurum Clinic Dr. Ivany Němečkové, noc v prezidentském apartmá v Hotelu Majestic Plaza Praha, solnou domácí jeskyni, šaty od společnosti Loram Praha, proměnu v salonu Bello by Pity a řadu dalších hodnotných cen.

vitezka s autorem souteze 

Byly uděleny i čtyři vedlejší ceny ankety Nej sestřička sympatie 2014, které udělovali partneři celé akce.

Všechny finalistky byly oceněny poukázkami, zdravotním oblečením Zdravtex, kosmetickými balíčky Salerm Cosmetic, taškami dárků od Královéhradecké lékárny či luxusním parfémem Salieri a řadou dalších cen.

„Jsem rád, že se to dnes povedlo. Sestry mají náročnou a obětavou práci a jsem rád, že tuto akci berou jako zpestření své těžké a náročné práce,“ dodává David Novotný, který projekt vymyslel.

soutez

Záštita finále

K publiku promluvili i ti, kteří měli záštitu nad celu akcí. Byl to starosta města Náchoda Jan Birke, krajská radní pro zdravotnictví Jana Třešňáková, místopředsedkyně zdravotního výboru Poslanecké sněmovny Mgr. Soňa Marková, bývalý ministr Leoš Heger, starosta města Červeného Kostelce Petr Mědílek, náměstek hejtmana Královéhradeckého kraje Karel Janeček, či vicepremiér pro vědu, vzdělání a výzkum Pavel Bělobrádek. Na akci dorazila i hlavní sestra Ministerstva zdravotnictví Alena Šmídová.

Ocenili především zdravotní práci sestřiček, která je důležitá a bez nich by se žádná nemocnice neobešla. „Každá sestřička by měla být milá, usměvavá a dodat sílu pacientům,“ dodala Soňa Marková či starosta města Náchod Jan Birke.

Celá akce byla charitativní. Generální ředitel BATIST Medical a.s., Ing. Tomáš Mertlík, MBA, předal výtěžek ve výši 30 000 Kč pro Hospic Anežky České v Červeném Kostelci a dále 20  976 Kč pro Občanské sdružení Světlo pro svět a Hospic Anežky České v Červeném Kostelci.

„Zdravotní sestry jsou důležitým článkem mezi pacienty a lékařem. Jsme potěšení, že zrovna my, můžeme být součástí této akce,“ zdůraznil důležitost sester ve zdravotnictví generální ředitel Ing. Tomáš Mertlík, MBA.

 

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

admin

Zdroj: BATIST Nej sestřička