ijournal.cz

Vítejte ve světě spotřebičů CATLER, spotřebičů bez kompromisů!

red Zdroj: Catler 7.10.2014 Hi-tech a bydlení

Espresso ES8013  je stvořeno pro individuální požitek z kávy

Pokud je káva vaší denní nutností a navíc máte jasnou představu o její správné chuti, oceníte novinku od prémiové značky Catler Espresso ES8013. Přestože byl tento typ vytvořen pro domácí použití, dokáže připravit stejně kvalitní kávu jako profesionální modely. Navíc díky až 18 možnostem manuálního nastavení mletí kávových zrn a jejich dávkování si denně připravíte vlastní dávku vytříbené chuti.

Při domácí přípravě je potřeba dbát hned na několik faktorů. Jedním z nich je čerstvost namletých zrn. Zabudovaný kónický mlýnek s nerezovými mlecími kameny umožňuje přesné dávkování namleté kávy přímo do držáku, kde se musí následně dostatečně napěchovat. Díky systému nízkotlakého předspaření dojde k rovnoměrnému rozprostření tlaku na filtr tak, aby extrakce byla v ideálním poměru.

ES 8013Dalším důležitým faktorem je stálá teplota vody zajišťována tepelným systémem Thermocoil. Stabilitu teploty kontroluje elektronický PID systém po celou dobu vyluhování a tím je zaručena bohatá pěna a ideální barva kávy. Zároveň umožňuje nastavení teploty extrakce (+/- 2 °C). Přístroj má také samostatný vývod horké vody. Pokud nejste zastánci klasické velikosti espressa, má tento model na výšku dostatek prostoru pro long coffee. Problémem nebude ani výroba cappuccina či latté a to díky 360O otáčivé trysce na páru, která mléko perfektně vyšlehá.

Jednoduchou a rychlou údržbu vám zajistí několik praktických funkcí, jako je například „Dry Puck“ elektronický ventil pro odstranění přebytečné vody z kávy napěchované ve filtru po ukončení extrakce. „Clean Me“ je světelná kontrolka upozorňující uživatele na potřebu spuštění čistícího procesu.

Model ES8013 disponuje 250g zásobníkem na kávová zrna, dvoulitrovým vyjímatelným zásobníkem na vodu s filtračním systémem a odnímatelný tamper s možností uložení v přístroji. Samotné tělo espressa má také úložný prostor na přívodní kabel a zásuvku na příslušenství. Do něj patří filtry s jednoduchým dnem na jeden a dva šálky pro profesionální baristy, nerezová konvička na napěnění mléka, nástroj pro zarovnání kávy Razor TM a čistící kartáček.

Doporučená cena: 17 890 Kč

Funkce:

Funkce krátkého předspaření

Automatické a manuální dávkování kávy

Přednastavené množství mleté kávy a možnost programování množství mleté kávy pro 1 a 2 šálky

Obnova továrního nastavení

Manuální nastavení objemu kávy

Nastavení teploty vody (+/- 2 °C)

Funkce „Dry Puck“ – elektronický ventil pro odstranění přebytečné vody z kávy napěchované ve filtru po ukončení extrakce

Automatické vypouštění zbytkové vody z topného systému po použití funkce páry

Funkce Clean Me – světelná kontrolka indikuje potřebu spuštění čisticího procesu

Technické údaje:

Napětí: 240 V

Příkon: 1850 W

Použité materiály: litá nerezová ocel, slitina ušlechtilých kovů

Odklepávač na kávu Catler KB 2010

KB2010_02Pokud jste vlastníkem pákového espressa, jistě řešíte problém, jak se rychle zbavit kávového odpadu z filtru. Značka Catler si pro své zákazníky připravila odklepávač na kávu KB2010, který je vhodným a stylovým doplňkem pro všechny domácí přístroje.

Použitou kávu jednoduše vyklepnete o vyjímatelnou lištu, která vydrží i větší zátěž. Pro vyprázdnění celého odklepávače postačí stisknout otočné tlačítko, tím uvolníte lištu a následně se pohodlně zbavíte celého obsahu. Tento nerezový doplněk je vybaven protiskluzovou podložkou a jeho objem činí 0,5l.

Cena: 1290 Kč


Technická specifikace:

Vyjímatelná odklepávací lišta

Protiskluzová podložka

Materiál: nerezový

Rozměry: 12,5 × 11 × 11,5 cm

Hmotnost: 380 g

Objem: 0,5 l (měřeno 0,3 mm pod lištu) 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Catler