ijournal.cz

Zavítejte do vinařství a penzionu Schwarzava

red Zdroj: Vinařství Schwarzava 26.7.2016 Cestování

Vinařství vychází z tradice rodiny Schwarzovy, kde se víno, ve vinařské obci Uherčice u Hustopečí, pěstuje cca 300 let. Proto bylo logickým krokem založit v roce 2014 vinařství Schwarzava kolem řeky Svratky /místní nazývají Švarcava/.

Ve vinařství pracuje pouze rodina, a to zejména Libor a Jakub Schwarzovi. Dále je zde nová generace, která je v duchu tradice již od dětství u všech důležitých činností, jako je péče o vinice, vinobraní, lisování, lahvování a dalších, v čele s pojídáním hroznů a popíjením moštu.

penzion

Technologie výroby začíná u zpracování kvalitních zdravých hroznů, minimum zásahů při výrobě vína a dlouhém ležení na jemných kalech, kde vína získávají plné tělo a komplexnost. Bílá a růžová vína jsou školena v nerezových nádobách a červená zrají výhradně v akátových sudech a to nejméně po dobu šesti měsíců.

víno

Přijeďte ochutnat naše vína o okusit domácí péči s důrazem na kvalitní sezónní pokrmy, zvou zástupci Vinařství Schwarzava. Prodej vína cílíme na privátní klientelu, kde si lidé kupují lahvová vína jak ve vinařství, tak jim i víno zavážíme. Letošní rok je ve znamení rozvoje, a proto dodáváme vína do několika restaurací, penzionů a vinoték. Vyrábíme jak z vlastních hroznů, tak i z hroznů z vinic prověřených vinohradníků. Disponujeme starým tradičním sklepem a lisovnou z roku cca 1720.“

sklep

Penzion, který patří k vinařství, byl založen na podzim roku 2015. Jsou zde dva apartmány s vybavenými kuchyňkami a venkovním posezením. Zaměřujeme se na milovníky vína, rodiny s dětmi, cyklisty, zkrátka zákazníky hledající klid a pohodu rodinného penzionu  s důrazem na víno a sezónní gastronomické speciality. 

ubytování

Gastronomie – nabízí se snídaně, občerstvení, rauty, pikniky, snoubení vín s pokrmy, narozeniny, večírky. Posezení jak v degustační místnosti, tak i v zahradě vinařství spojené s řízenou degustací.

Více na www.schwarzava.cz

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Vinařství Schwarzava