ijournal.cz

Zaměstnání v zahraničí láká 60 % Čechů

red Zdroj: CDK Global 19.7.2016 Rady, tipy, názory

Z nejnovějšího průzkumu veřejného mínění, který si nechala zpracovat společnost CDK Global (NASDAQ: CDK), největší globální poskytovatel integrovaných informačních technologií a digitálních marketingových řešení pro prodejce i výrobce automobilů, agenturou Ipsos, vyplývá, že 60 % Čechů vnímá možnost pracovat v zahraniční velmi pozitivně. Příležitost práce mimo Českou republiku tak hraje významnou roli při výběru zaměstnání. Při výběru zaměstnání chápe možnost práce v zahraniční 7,8 % Čechů jako rozhodující kritérium.

Steve Reade, manažer obchodního zákaznického centra společnosti CDK Global, a Louise du Toit, European Support Manager společnosti CDK Global, slavnostně přestřihli pásku.

Steve Reade, manažer obchodního zákaznického centra společnosti CDK Global, a Louise du Toit, European Support Manager společnosti CDK Global, slavnostně přestřihli pásku.

Průzkum mezi 525 Čechy ve věku od 18 do 65 let zjistil, že pokud by si Češi mohli vybrat z 31 předních zemí světa, kde by chtěli pracovat, volili by následovně: Německo se stalo nejžádanější lokalitou (23,6 %), následovala Velká Británie (9,5 %), Spojené státy americké (9,1 %), Švýcarsko (8,6 %), Kanada (5 %), Nový Zéland (5 %), Rakousko (4 %), Švédsko (3,4 %) a Španělsko (3,4 %). 7,8 % respondentů uvedlo jiné možnosti.

CDK_kancelare

Více než polovina respondentů (54,5 %) uvedla, že při volbě zaměstnavatele bere v úvahu, zda má společnost globální dosah a síť poboček. Pro 7,6 % Čechů je tento aspekt velmi důležitý. Na otázku, zda postup ve firmě představuje něco lákavého, odpovědělo pozitivně 26,1 % respondentů. Celá jedna čtvrtina Čechů tak aktivně hledá možnosti profesního růstu, zatímco 42,9 % uvedlo, že by rádo mělo možnost ve firmě postupovat.

Foto_1

Anna Preston, mezinárodní ředitelka pro nábor nových zaměstnanců společnosti CDK Global, hovoří k hostů a novinářům u příležitosti slavnostního otevření obchodního zákaznického centra CDK Global v Praze 7.

Foto_2

Kevin Ball, vicerezident pro lidské zdroje společnosti CDK Global.

Viceprezident CDK Global pro lidské zdroje Kevin Ball dnes během slavnostního otevření nového obchodního zákaznického centra uvedl: „Sledujeme, že naši zaměstnanci si cení toho, když do nich investujeme a zabýváme se jejich individuálním profesním růstem. Ať už je to možnost práce v zahraničí, změna pracovního místa ve firmě nebo jiné zaměstnanecké výhody. Tohle všechno je samozřejmostí i zde na českém trhu. V nové pražské kanceláři, která se stane naší třetí největší kanceláří na světě, budeme vyznávat stejnou strategii, jakou se řídíme všude po světě.“

Hlavni_motiv
Na otázku, jaké pracovní benefity jsou pro zaměstnance nejatraktivnější, a jaké méně důležité, převážná většina odpověděla, že nejvíce oceňují flexibilní pracovní dobu. Tu na první místo v pořadí zaměstnaneckých výhod umístilo 36,8 % respondentů. Následovaly jazykové kurzy, které oceňuje 24,8 % Čechů. Naopak nejhůře dopadla možnost hlídání dětí, kterou na poslední místo umístilo 32 % respondentů.


 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: CDK Global