Motto: Úspěch je směsicí tvrdé práce a velkých snů. (Lee Iacocca)
Dnes je Úterý, 22.Říjen 2019
ijournal.cz

Zámecké slavnosti ve Svijanech již tuto sobotu

red Zdroj: Zámek Svijany 20.6.2017 Aktuality a pozvánky, Divadlo, Hudba

Zámek Svijany přivítá 24. června hosty na Zámecké slavnosti při příležitosti prvního výročí otevření zámku veřejnosti po rozsáhlé rekonstrukci. Zámek Svijany byl až do nedávna v havarijním stavu. Před čtyřmi lety jej Pivovar Svijany odkoupil a rozhodl se z něj vytvořit atraktivní centrum kulturního dění a jeden z nejpřitažlivějších výletních cílů v celém Pojizeří.

??????????????????????????

Děti i dospělé návštěvníky čeká během celého dne bohatý program na nádvoří, v zámecké zahradě i ve vnitřních prostorách samotného zámku. Celý areál se otevře v 9:00 hodin a v 10:30 bude slavnostně naražen sud a spuštěny vlajky. Zámek ožije dobovými postavami. Návštěvníci se tak na několika stanovištích po celém zámku budou moci potkat s šaškem, zámeckou paní, rytířem a dalšími postavami spojenými s životem na zámku. Pohádkové postavy zapojí do děje především děti, pro které jsou připraveny různé úkoly a překvapení. Děti se tak hravou a zvídavou formou dozví o zámku to, co ještě nevěděly. Během prohlídek mohou návštěvníci obdivovat zámeckou kapli s pečlivě zrestaurovanými freskami, výstavní prostory přibližující historii zámku nebo unikátní archeologickou expozici s nálezy z okolí obce Svijany z doby bronzové.

zamecke slavnosti
Nádvoří zámku rozezní hudba, dětem udělá radost pohádkové divadelní představení a vystoupení sokolníka. Všichni si pak budou moci upéct vlastní chleba v kamenné peci na zámecké zahradě nebo vyzkoušet přesnost své mušky ve středověké střelnici. „Věříme, že zajímavé zámecké expozice, zahrada zámku a nově otevřené restaurační a ubytovací zařízení přiláká tuto sezónu ještě více návštěvníků než loni, kdy navštívilo zámek na deset tisíc hostů,“ řekl Roman Havlík, ředitel pivovaru Svijany.Kromě zámku je možno navštívit i přilehlý pivovar, exkurze se budou konat každých 30 minut, je ovšem nutné si předem rezervovat místo.

Návštěvníci se mohou těšit na mnoho zajímavých stánků s krajovými produkty a kulinářskými specialitami. Mimo to si budou moci pochutnat na grilovaném mase v nově otevřeném grilu Zámecký šenk. Milovníci svijanského piva by si neměli nechat ujít především Zámecký Máz, který pivovar poprvé uvařil k loňskému slavnostnímu otevření zámku a od té doby patří do široké nabídky svijanských speciálů.


Putování na zámku s dobovými postavami

9:00 – 18:00

Nádvoří

Zahrada

   9:30; 11:30; 13:30; 15:30

Hudební představení Lídy Hellingerové

11:00; 13:00; 15:00

Dog Frisbee

10:30

Slavnostní narážení sudu

 

 

10:40; 12:00; 14:00

Divadelní představení – pohádka

11:15;13:15; 15:15

Vystoupení sokolníka

Vstupné

Venkovní areál 50 Kč dospělí a 30 Kč děti

Zámek 60 Kč dospělí a 40 Kč děti


Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Zámek Svijany