ijournal.cz

Za vším hledej ženu

red Zdroj: foto: archiv filmu 19.10.2022 Film

Vztahová komedie režiséra Miloslava Šmídmajera s Hanou Vagnerovou, Terezou Rychlou, Betkou Stankovou, Markem Vašutem, Markem Němcem, Zlatou Adamovskou, Danielou Kolářovou a Igorem Orozovičem.

Za_vsim_hledej_zenu_01

Snímek, jehož předností jsou svěží herecké výkony, skvělá kamera, a především bohatý děj, vtipné situace a zábavné dialogy.

Za_vsim_hledej_zenu_05
Středobodem příběhu jsou tři kamarádky, tři osudy. Krásná Alex (Hana Vagnerová), sympatická Marta (Tereza Rychlá) a svéhlavá Irena (Betka Stanková). Tři naprosto jiné příběhy a jiný pohled na život.

zena_vizualKaždá z nich má sen. Irena touží po vlastním domě a tomu podřizuje vše. Marta touží po moderování v rádiu, ale je lékárnice, která si strašně moc chce povídat s lidmi. A Alex? Ta neprožívá zrovna šťastné období s přítelem. Chtěla by normální vztah s opravdickým mužským… Jenže se bezhlavě a vášnivě zamiluje do o dost staršího, avšak velice charismatického šéfa velké nadnárodní firmy, do Alberta (Marek Vašut). Podlehne jeho šarmu, ovšem brzy narazí na jeho tvrdou slupku. Naštěstí přicházejí na pomoc kamarádky Marta a Irena a vymyslí na Alberta past, do které se postupně chytá… I ony v tu chvíli řeší vztahové peripetie. Irena neustále bojuje s nezájmem svého muže Martina, o její sen postavit dům, a nakonec i o ni samotnou. Z rozpadu tohoto vztahu má nakonec prospěch Marta, která si narozdíl od Ireny s Martinem porozumí možná až moc…

Vše se přesto nečekaně vyvíjí dobře. Irena po počátečním šoku předává svého Martina do péče Marty, a to i s návodem k použití. Alex získává Alberta.

Ovšem osud si občas se vztahy zahrává a přináší překvapení. Když příběh spěje k happy endu a Albert předčasně ukončuje zahraniční cestu, aby byl co nejdříve u Alex, zasáhne osud…

A když se zdá, že se život postavil proti Alex, svítá naděje. Marta spěje ke svatbě a s Alex se setkává Albertův syn, který přijel ze zahraničí.

Za_vsim_hledej_zenu_03

Za vším hledej ženu
ČR 2022


Variabilní symbol:                    
F2222055

Premiéra:                                  20.10. 2022

Formáty:                                   2K   1:2,35 (cinemascop)

Verze:                                        2D české znění      

Stopáž:                                     105 min
Přístupnost:                            
nevhodné pro děti do 12 let

Žánr:                                          vztahová komedie

Režie:                                       Miloslav Šmídmajer

Scénář:                                     Dagmar Šťastná

Producent:                                         Miloslav Šmídmajer, Bio Illusion

Kamera:                                              Martin Čech

Střih:                                                  Adam Dvořák

Hudba:                                               René Rypar

Zvuk:                                                   Pavel Dvořák

 

Hrají: Hana Vagnerová, Marek Vašut, Tereza Rychlá, Betka Stanková, Zlata Adamovská, Daniela Kolářová, Igor Orozovič, Marek Němec, Zuzana Pillmann, Jiří Vyorálek, Albert Čuba, Marie Viková, Vladimír Polák aj.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: foto: archiv filmu