ijournal.cz

Vyzrajte na slunce i sluneční alergie

red Zdroj: www.daylong.cz 29.4.2014 Krása a zdraví

Také se nemůžete nabažit prvních slunečních paprsků? Těšíte se, až vám slunko vykouzlí atraktivnější barvu? Jarní sluneční paprsky ale přinášejí i svá rizika. Slunce je silnější a lidé stále častěji trpí například slunečními alergiemi. Správnou ochranu kůže zajistí přípravky se širokospektrálními filtry a bez obsahu tuků a emulgátorů.

Společnost Galderma-Spirig přináší i tuto sezónu na náš trh kvalitní přípravky sluneční ochrany, laicky označované jako „opalovací krémy“. Dlouholetá tradice a švýcarská kvalita osloví i náročné spotřebitele. Pro lepší orientaci najdete produkty ve třech barevných řadách – oranžovou pro sluneční ochranu dospělých, žlutou pro naše nejmenší už od narození a modrou řadu pro aftersun – péči o pokožku po opalování.

Jak se vlastně pozná, že trpíte solární alergií a kdy je potřeba zakročit? Prvním příznakemje zarudlá kůže, následovat může kopřivka, ale také nepříjemně mokvající puchýřky. Tyto reakce většinou způsobuje vysoká citlivost na UV záření, často také spojená s užíváním některých léků. Kromě léků ale může kožní reakci způsobit i nevhodný opalovací krém nebo různé kosmetické přípravky.

Pro tyto případy je vhodná horká novinka Daylongextremegel s SPF 50+
(262 Kč)
, který obsahuje širokospektrální UVA a UVB filtry. Gel na kůži zanechává příjemný pocit a je vysoce odolný vůči sladké i slané vodě a ocení ho i vášniví outdooroví sportovci.Nesmíme zapomínat, že opalovací krémy jsou spíše zdravotní pomůcka než jen ryze kosmetický přípravek. Proto je lepší si pro ně zajít do lékárny a poradit se jaký přípravek, pro vás bude nejvhodnější s ohledem na vlastní fototyp a vlastnosti kůže. 

Ochranu kůže bychom měli ale řešit ještě předtím, než se objeví případné potíže. To hlavně proto, že v posledních letech i k nám ozón propouští stále více škodlivého UV záření. Pokožka po zimě na tuto intenzitu už není vůbec připravená a hrozí tak rychlé spálení kůže, které vede nejen ke stárnutí pokožky ale i například k rakovinám kůže. Správnou ochranou se ale dá těmto problémům předcházet. Z průzkumu mezi lékárníky za rok 2013 vyplývá, že většina z nich doporučuje k ochraně před sluncem používat právě produkty sluneční ochrany Daylong. „V prvních slunečních měsících doporučujeme pro senzitivnější kůži používat vyšší ochranné faktory. Ochranný faktor 50+ má například naše novinka Daylong extreme SPF 50+ Gel, který je vhodný i pro lidi s kůží citlivou na slunce a trpícími alergií na slunce. Tím, že neobsahuje tuky a emulgátory je také skvělou volbou pro jedince s mastnou kůží,“ uvádí Matěj Majba, produktový manažer společnosti Daylong.

Badesteg8 tipů, jak kůži ubránit a nemít vrásky ze sluníčka

  • V případě alergie na slunce (např. Mallorca akné) používejte ochranné přípravky bez tuků a emulgátorů
  • Dbejte na ochranu před UVA zářením, které proniká hluboko do kůže a v důsledku toho se snižuje i elasticita kůže a vznikají vrásky
  • Nevystavujte se přímému slunci a to obzvláště mezi 11. a 15. hodinou
  • Pravidelně a v dostatečném množství nanášejte přípravek s vysokým ochranným faktorem
  • I přesto, že je slunce pod mrakem nepodceňujte ho. Přes mraky proniká až 90% UV záření. Přesto 27 % lidí uvedlo v průzkumu pro Daylong, že se před sluníčkem chrání pobytem ve stínu
  • Pro dospělou osobu se má pohybovat průměrná spotřeba přípravku sluneční ochrany na celé tělo okolo 35 ml, což představuje přibližně 7 čajových lžiček.
  • Správná výživa může také udělat své, do stravy nezapomeňte zařadit betakaroten
  • Abychom dosáhli maximální ochrany, doporučuje se nanést přípravek na kůži minimálně 20 minut před tím, než vůbec půjdeme ven na sluníčko nebo do vody

Chraňte sebe i své nejmenšíkids

Nejvíce ohroženou skupinou jsou děti, protože jejich kůže není tolik odolná vůči škodlivému záření. Navíc spálení kůže v dětství zdvojnásobuje riziko výskytu rakoviny kůže v dospělosti. Pro tak jemnou kůži je tedy důležité vybrat správný ochranný krém. „U produktů sluneční ochrany pro děti je důležité, aby byly vybaveny UVA a UVB ochranou, pro ty nejmenší pak s fyzikálními UV filtry. UVB filtr výrazně pohlcuje UVB záření, které má na svědomí všem dobře známé zarudnutí kůže. Naopak UVA filtr chrání před potenciálním předčasným stárnutím kůže,“ uvádí MUDr. Alena Machovcová, primářka dermatovenerologického oddělení FN Motol.Nezapomeňte dětem přibalit při cestách do přírody přípravky, které je před sluníčkem ochrání. Navíc pro ně platí „4K“–kalhoty, klobouk, košile a krém s vysokým ochranným faktorem.

Před sluncem chránění a pro komáry neviditelní

Pokud se chcete ochránit i před komáry a klíšťaty, které se s jarem probouzejí, používejte repelentní spreje. Švýcarská společnost Galderma-Spirignově nabízí dlouhotrvající spreje ExoPic které vás i vaše děti před hmyzem udělají neviditelnými. Pro děti od 1 roku je určen šetrnější přípravek ExoPic Kids(193 Kč) a pro dospělé ExoPic forte (172 Kč).

 

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: www.daylong.cz