ijournal.cz

Jak si chrti lakují drápky a kdo se s nimi fotil?

red Zdroj: Foto: Česká Greyhound Dostihová Federace 29.4.2014 Celebrity, Společenské akce a události

Za vynikající výkony v různých kategoriích v minulé sezóně převzali chrtí závodníci ceny Zlatého chrta 2013. Sošky jim přišly předat přední české VIP. Vyhlášení moderovala známá milovnice chrtů Heidi Janků v novém Greyhound Parku v pražském Motole.

Heidi_nejen_moderovala,_ale_i_zazpívala

Těžko říct, jak hodnotit módu přítomných VIP a zda ji vůbec srovnávat s tou chrtí. Ne jeden pohled však spočinul na perfektně upravené chrtí slečně Queen Vuitton, která měla růžově nalakované drápky a ve stejné barvě i květinový přívěsek na obojku. Kabelku a šálu Louis Vuitton ale tentokrát nechala doma. Agáta Prachařová, která na místě oslavila své 29. narozeniny, sklidila velký úspěch, protože si své nehty nalakovala úplně stejně, jako právě Vuittonka. Hned se z nich staly kamarádky, což je patrné z pořízených fotografií.

Agáta_Prachařová_a_Queen_Vuitton_

Šampionát Zlatý chrt, který každoročně CGDF pořádá, vyhlašuje vždy vítěze v několika kategoriích. Ti nejlepší obdrží titul Zlatý chrt – Vítěz, a pokud své prvenství v dané kategorii obhájí i v dalších sezónách, přidává se jim k získanému titulu stupeň Mistr a v dalším roce Velmistr. Ceny letošním vítězům přišli předat Dalibor Janda s dcerou JiřinouMarta Jandová, Heidi JankůTereza Mátlová,Peter Nagy, Kateřina Neumannová, Petra SvobodaŠárka Ullrichová a Roman Vojtek.

Marta_Jandová_a_Gucci

Se svou „příjmenovkyní“ Jiřinou Annou Jandovou, dcerou Dalibora Jandy, předala jednoho z chrtích Oscarů Marta Jandová„Chrti jsou krásní psi, miluju je. Nikdy jsem žádného neměla, ale líbí se mi, jak jsou svalnatí, vychovaní a hodní k dětem,“ opěvovala plemeno zpěvačka. Sama psí šampiony doma nemá, ale na svých psech obdivuje jiné vlastnosti, jako například oddanost, lásku a to jí ke spokojenosti stačí.

Kateřina_Neumannová_a_Queen_Vuitton_

Předat tzv. “Chrtího Oscara“ přišla i Kateřina Neumannová, která si nedávno pořídila jorkšírského teriéra. Ten se bohužel s chrty nemůže v běhu měřit, a proto ho nechala doma. Úspěšná česká sportovkyně, která je zvyklá ceny spíš přebírat, než udělovat, s radostí tento úkol přijala. „Je zvláštní při předávání cen stát na druhé straně. Tím spíš, když vítězem není člověk, ale pes. Myslím, že z ceny má asi větší radost majitel. Chrt by byl určitě radši, kdyby byla soška omotaná pořádně vyuzenými buřty,“ komentovala s humorem udílení cen Kateřina Neumannová.

Na začátku sezóny 2013 se do závodů kvalifikovalo celkem 14 greyhoundů, což je na dostihovou dráhu v Česku úctyhodný výkon, který se snad bude s nástupem skvělé dostihové dráhy v Motole nadále zvyšovat.

absolutní vítěz

absolutní vítěz

V kategorii Zlatý chrt Sprint – sir získal nejvíce bodů pes Gucci a v kategorii Zlatý chrt Sprint – lady to byla fenka Dior, která se stala absolutním vítězem šampionátu. Jakkoli to zní neuvěřitelně, je faktem skutečnost, že drobná pětiletá závodnice Dior získala již čtvrtým rokem nejvyšší počet bodů a odnesla si tak nejvyšší ocenění Zlatý chrt – Velmistr Par Excellence, který zatím žádný jiný chrt neobdržel a který musel být vytvořen přímo pro ni. To Gucci je tříletý statný pes, který si připsal vítězství druhým rokem, čímž dosáhl titulu Zlatý chrt – Mistr. V kategorii Zlatý chrt Classic si první místo vybojovali tříletí sourozenci fena Vuitton a pes Gabbana a oba dosáhli prvního stupně ocenění Zlatý chrt – Vítěz.

V novém Greyhound Parku Motol je možnost nejen sledovat chrtí závody, ale kdokoliv může přijít a užít si den plný zábavy a adrenalinu. K dispozici jsou k zapůjčení motokáry, minibiky, šlapací čtyřkolky, nebo třeba segwaye.

 Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Foto: Česká Greyhound Dostihová Federace