Motto: Úspěch je směsicí tvrdé práce a velkých snů. (Lee Iacocca)
Dnes je Pondělí, 18.Únor 2019
ijournal.cz

Významná pocta návrhářce Taťáně Kovaříkové

red Zdroj: foto: archiv T. Kovaříkové 22.6.2015 Společnost a osobnosti

Britská hraběnka Sophie oblékla na švédskou královskou svatbu šaty přední české návrhářky Taťány Kovaříkové.

Nedávná návštěva Prahy Její královské Výsosti, hraběnky z Wessexu, patřila nejenom mladým talentovaným Čechům, ale také úspěšným českým ženám a přední české návrhářce Taťáně Kovaříkové. Právě Taťána ve spolupráci s nadací DofE předala hraběnce Sophii darem dlouhé večerní chifonové šaty, které byly ušité speciálně pro ni.

Taťána Kovaříková s Její výsostí

Již  zmiňované šaty si Její královská Výsost oblékla při příležitosti švédské královské svatby, kdy si princ Carl Philip bral modelku a hvězdu reality show Sofii Hellqvistovou.

Bylo mi velkou ctí přivítat ve svém butiku Její královskou Výsost,  hraběnku z Wessexu. Připravili jsme pro nkrátkou přehlídku současné kolekce jaro/léto 2015 a představení mé práce. Bylo to pro mne milé a přínosné setkáníkterého si velice vážím. Na závěr jsme hraběnce předali za Mezinárodní cenu vévody z Edinburghu (DofE), Britskou obchodní komoru a za značku TATIANA dar podobě dlouhých večerních chifonových šatů. Tyto šaty mají barvu holubičí šedi a jsou zdobené stříbrnou krajkou. Ještě milejší pro mne je, že hraběnka Sophie si právě tyto šaty oblékla na královskou svatbu do Švédska, řekla Taťána Kovaříková.

setkání V Praze

Hraběnka Sophie při své dvoudenní návštěvě Prahy předala 40 mladým Čechům prestižní ocenění. Za úspěšné absolvování Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu (DofE) převzali prestižní zlatý certifikát z rukou Její královské Výsosti, hraběnky z Wessexu. Hraběnka ocenila úsilí studentů a vyzvala je, aby dělali věci, které je skutečně naplňují. To do značné míry ovlivní váš úspěch v životě a vaši spokojenost, vzkázala hraběnka. Předáním ocenění vyvrcholil program návštěvy hraběnky v Praze, během kterého Její královská Výsost se setkala nejen se studenty a účastníky DofE, zúčastnila se setkání s úspěšnými českými ženami a seznámila se s českou módní tvorbou.

hraběnka s oceněnými ženami

Jsme poctěni, že jsme mohli Její královskou Výsost, hraběnku z Wessexu po dvou letech opět přivítat v České republice. Díky tomu jsme měli možnost dopřát výjimečný zážitek čtyřiceti ambiciózním mladým lidem, kteří převzali Mezinárodní cenu vévody z Edinburghu přímo z rukou hraběnky. Její návštěva je také uznáním úspěchu a rozvoje DofE v ČR za poslední dva roky a připomenutím letošního dvacetiletého výročí české DofE,řekl o návštěvě hraběnky Jiří Zrůst, ředitel Macquarie Infrastructure and Real Assets a předseda správní rady DofE.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: foto: archiv T. Kovaříkové