ijournal.cz

Vyzkoušejte unikátní olivový olej Minerva Kalamata

red Zdroj: Minerva 6.6.2015 Gastronomie

Prémiový olivový olej Minerva Kalamata se pěstuje na jediném místě na světě – ve slunném messenském údolí na jihozápadě Peloponésu. Minerva_Kalamata_OliveOil_small
Jedná se o první olivový olej v Řecku, který nese chráněné označení původu P.D.O. (Protected Designation of Origin). Vynikající klima Messenie, více než 3 tisíce hodin slunečního svitu za rok, pečliví pěstitelé, kteří rozmazlují každý strom, aby získali tu nejlepší úrodu a správnou zralost – to jsou jen některé z faktorů, které přispívají k výjimečné kvalitě tohoto unikátního řeckého produktu. Extra panenský olivový olej Minerva Kalamata je známý svou plnou a silnou chutí a zejména ovocným a pikantním aroma. Skvěle dochutí salátové dresinky, grilované maso či těstoviny. Lahůdkou je ale také samotný na čerstvém pečivu.

K dostání je od 149 Kč.

 

minTip na recept: Lehký řecký těstovinový salát

 Suroviny:
 500 g těstovin podle vaší chuti
 1 lžíce balsamikového octa
 1/4 hrníčku olivovégi oleje Minerva Kalamata
 400 g cherry rajčátek
 olivy
 sýr feta
 sůl a pepř
 petržel na ozdobení

Jak na to:

V osolené vodě uvařte těstoviny. Po uvaření je vložte do mísy a ochlaďte studenou vodou. Sceděné těstoviny smíchejte s 1 polévkovou lžicí balsamikového octa a ¼ hrníčku olivového oleje Minerva Kalamata.

Poté přidejte nakrájená cherry rajčátka, olivy a sýr feta. Dobře promíchejte a nechte hodinu vychladnout v lednici, aby se chutě provázaly. Dochuťte solí a pepřem a ozdobte kousky petržele. Dobrou chuť!

Více o řeckých olivových olejích Minerva na http://www.minerva-foods.com/cz.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Minerva