ijournal.cz

Vyzkoušejte dva rychlé a super zdravé podzimní recepty se zeleninou od Dione, kterou můžete vyhrát

red Zdroj: Agrimex Vestec a.s. 20.11.2016 Soutěže

Vaření doma má nespočet výhod. Všechno si uděláte podle sebe a navíc je levnější než stravování se v restauracích. Můžete tím navíc potěšit ostatní členy rodiny, ale hlavně přesně víte, co do receptů dáváte. Pokrmy tak můžeme přizpůsobit své chuti, dietě, případně potravinovým alergiím. Jedinou nevýhodou vaření doma je snad jen čas, který tím strávíte. Ale když budete plánovat, chytře nakupovat a používat mrazák, zabere vám příprava jídla minimum času. Schválně si to vyzkoušejte s těmito dvěma rychlými a vynikajícími recepty.


Dione_image_1

Dýňová polévka už je takovou podzimní klasikou. Jindy je totiž kvalitní dýně jen těžko k sehnání. Když ji ale začnete připravovat z mražené dýně Hokaido od Dione, můžete si ji vařit celý rok. A navíc se nemusíte trápit sekáním a krájením, což je na práci s čerstvou dýní to nejnáročnější. Jak časově, tak fyzicky. Na polévku tedy budete potřebovat:Dione_Extra_Dyne_Hokaido_450g_-_talir

1 balení Dýně Hokaido Dione Extra 450 g

2 stroužky česneku, kari koření podle chuti
Milko řecký jogurt 125 ml5
kuřecí vývar 0,5-1 l
olivový olej ve spreji

Na olivovém oleji osmahněte dýni s vylisovaným česnekem a kari kořením. Až dýně změkne, přilijte 0,5-1 l vývaru – záleží, jak hustou polévku chcete. Nechte ji povařit asi 15 minut, rozmixujte ji tyčovým mixérem, ještě minutku povařte a můžete podávat. Nejlépe s jogurtem, který polévce dodá ten správný šmrnc.

Dynova_polevka

S druhým rychlým receptem si zavzpomínáte na léto. Připomene vám ho salát s krevetami. Ale není to ledajaký salát. Aby vás na podzim zahřál a pořádně zasytil, připravte si ho z grilované zeleniny. Podávat ho můžete ještě teplý, ale výborný je i vlažný nebo studený. Připravte si na něj:

Dione_Extra_Zelenina_na_Grill_450g_talir

1 balení Zelenina na grill Dione Extra 450 g

tygří krevety 6-8 ks
olivový olej
česnek, sůl, pepř
máslo

Na olivovém oleji si orestujte zeleninovou směs na grill Dione Extra, osolte ji a opepřete. Potom si na másle orestujte krevety a přidejte k nim prolisovaný česnek. I krevety osolte a opepřete podle chuti. Až dostanou tu správnou růžovo-oranžovou barvu, poznáte, že jsou hotové. Krevety pokládejte na lůžko z orestované zeleniny. Salát podávejte s opečenou bagetkou s bylinkovým máslem.

Salat_z_grilovane_zeleniny_s_krevetami

S mraženou zeleninou Dione můžete sami takových receptů vymyslet nespočet. Její největší výhodou je, že ji můžete mít vždycky v mrazáku a nemusíte ji loupat ani krájet. Při vaření se inspirujte recepty na www.mojedione.cz. Zjistíte tam, že značka Dione nabízí kromě zeleninových směsí i různé polévkové a ovocné směsi, které při přípravě jídel oceníte každý den.

Orientační ceny výrobků:
Zelenina na grill Dione Extra 450 g – 37,90 Kč
Dýně Hokaido Dione Extra 450 g – 39,90 Kč
Lečo Dione 350 g – 18,90 Kč
Exclusive Polévková Dione – 350 g – 22,90 Kč

Dione_rychle,_zdrave,_chutne
Společnost Agrimex Vestec a.s., vyrábějící produkty značky Dione, oslavila vloni 20 let na trhu. K této příležitosti vznikla nová řada zmrazeného ovoce a zeleniny Dione Extra. Tato řada nabízí několik novinek a výhod. Řada Dione Extra je nyní schopna operativně přizpůsobovat gramáže i složení potřebám klienta. Pod tuto značku bylo vybráno dvanáct sortimentních novinek: směsi Minestrone, Lečo, Ratatouille, Sombrero, Zelenina na grill, Lesní směs, jednodruhové Jahody mražené, Jahody plátek, Švestky půlené, Višně odpeckované, Dýně Hokaido a Kukuřice klasy řezy. Jakmile bude u těchto druhů, po jejich zavedení na trh optimalizována velikost balení a případné změny ve složení, bude sortiment dále rozšiřován o další novinky.

Dione_Extra_Dyne_Hokaido_450gDione_Extra_Zelenina_na_grill_450gDione_LecoDione_Polevkova_exclusive
Novinkou je i obal výrobku
, na kterém převažují transparentní průhledy do vnitřku tak, aby bylo zřetelně vidět druhové složení, velikost a kvalita komponentů i barevná pestrost směsí.

Sklizenou surovinu Agrimex Vestec a.s. zpracovává v nejmodernějším výrobně-skladovém areálu v České republice, v Panenských Břežanech. Strategická poloha závodu umožňuje zpracování sklizené zeleniny během několika hodin po sklizni. Produkty značky Dione jsou k dostání ve všech běžných potravinových řetězcích jako je např. Albert, Billa, Kaufland nebo Tesco. Recepty a tipy, jak výrobky Dione zpracovat najdete na www.mojedione.cz.


Dione-vari_cela_rodina

Vyhrajte balíček produktů DIONE v hodnotě 500 Kč.
 
Soutěžní otázka: Společnost Agrimex Vestec a.s., vyrábějící produkty značky Dione, je na našem trhu:

a) 5 let

b) 10 let

c) 20 let

Pošlete správnou odpověď na emailovou adresu: redakce@ijournal.cz do 30. listopadu 2016 a vyhrajte balíček různých zeleninových výrobků. Do předmětu uveďte: Soutěž – Dione. Nezapomeňte na svou korespondenční adresu pro doručení výhry pořadatelem ještě před Vánoci. Nápovědu naleznete v textu.

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Agrimex Vestec a.s.