ijournal.cz

Vytisková, Černochová, Charvátová či Nová nazpívaly ukolébavky

red Zdroj: Stream.cz 19.12.2014 TV
Známí čeští interpreti nazpívali ukolébavky pro internetovou televizi Stream.cz. Živí se svým hlasem, o kterém se kritiky vyjadřují v superlativech. Jeho majitelky ale nepatří jen k výjimečným českým zpěvačkám, jsou také maminky. A právě dětem věnovaly Klára Vytisková, Tereza Černochová a Jitka Charvátová své nové skladby.

Lenka Nová_Michal Pelant (foto Stream.cz)

Lenka Nová a Michal Pelant

„Ukolébavku jsem skládala s tátou. Když jsem byla malá, zpíval mi před spaním jednu mongolskou o divokých koních, kterou si přivezl z cest. Milovala jsem ji! Takže když přišla nabídka ke spolupráci, měla jsem jasno. Máma a děda skládají pro Emilku, přijde mi to romantické,“ popisuje Klára okolnosti vzniku písně s příznačným názvem „Pro Emilku“, kterou nahrála krátce před porodem.

Klára Vytisková_Vladimír Vytiska (foto Stream.cz)

Klára Vytisková a Vladimír Vytiska„Říkala jsem si, že je to skvělý nápad skládat v devátém měsíci těhotenství ukolébavku, kterou pak budu miminku zpívat. Táta přišel s vybrnkáváním na ukulele a popěvkem Hajaja, já jsem pak dodala melodii a text refrénů a slok,“ dodává frontmanka skupiny Toxique, s níž dosáhla až na andělskou sošku udělovanou Akademií populární hudby. Za ukolébavku se jí ale dostalo uznání ještě cennějšího. „Emilka na ni reaguje dobře! Má asi ráda mojí klidnou, vysokou polohu hlasu. Zato se jí moc nezdá, když sednu k pianu a začnu skládat písničky a zpívat naplno,“ směje se Klára.

Tereza Černochová_Tomáš Koudelka (foto Stream.cz)

Tereza Černochová a Tomáš Koudelka


Zahanbit se ale nenechali ani slavní tatínkové jako Honza Homola, Ivan Hlas, Michal Pelant nebo Aleš Háma Jejich ukolébavky budou den po dni až do 24. prosince zveřejňovány na dětském kanále internetové televize Stream.cz, kde budou následně kdykoli k přehrání. 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Stream.cz