ijournal.cz

Videoklip Šampion kapely Melodica dává šanci opuštěným zvířátkům na lepší život

red Zdroj: Nadační fond Slza zvířat, foto: -eso- 13.10.2021 Společenské akce a události

Videoklip Šampion byl v pondělí 11. října pokřtěn v pražském KU Club & Bar a vydal se na svou cestu, jak mediální, tak hlavně na cestu za úspěšnou záchranou pejsků a zároveň podporou Nadačního fondu Slza zvířat.

křest
Dojemná píseň teplické kapely Melodica přibližuje smutnou realitu, mnohdy těžký a bolestný život pejsků a kočiček, které jsou brány jako pouhá věc a podle toho je s nimi bohužel zacházeno. Posláním projektu je pomoc Vikýřovi z Valdorfu, pejskovi v hlavní roli, který hledá svůj domov. Pochází sice z množírny, ale cílem je upozornit na to, že se lidé nemusí takových pejsků bát a bez obav jim můžou dát šanci na nový život.

pejsek Vikýř z ValdorfuMirek Šimůnek


Za necelé čtyři roky Nadace Slza zvířat shromáždila 4,2 milionu korun na záchranu pejsků, kteří nemají svůj domov. Za což ji patří velké díky“, uvedl herec a manažer kapely Melodica Mirek Šimůnek, který celou akci moderoval a v klipu si zahrál také.

Do podpory záchrany osamocených zvířátek se zapojil i mladý skladatel Filip Ježek. Složil hudbu k této nové písničce. „Celkový výsledek si myslím je velice povedený. Byla to náročná práce, a věřím, že pomůže všem pejskům, kteří se můžou ocitnout v nelehké situaci. Určitě se těším, jak to dopadne“, říká nadějný autor i mnoha dalších úspěšných písní.

křest klipu

Slavnostní křest videoklipu proběhl s Lucií Zedníčkovou, Amélií Pokornou Zedníčkovou, Kristal Shine, Marií Roseckou, Raegem, Michalem Šedou, Filipem Antoniem, Dominikou Lukešovou, Kristýnou Morávkovou a dalšími hosty z řad sponzorů a podporujících dobrou věc.

Filip Antonio, Amelie PokornáHerečka Amélie Pokorná si bez čtyřnohého kamaráda neumí svůj život představit: „Mám zlatého retrívra, je to můj vlastně třetí pejsek, můj nejlepší kamarád. Pozná, když mám špatnou náladu, přijde za mnou pomazlit se. Nevím, co bych bez Máji dělala, mám ji moc ráda“, svěřila se mladá herečka, kterou nyní vídáme v úspěšném televizním seriálu Hvězdy nad hlavou. Stejně tak její seriálový kolega Filip Antonio má velice kladný vztah k pejskům, které miluje. „Jsem bohužel alergik, jako ostatně celá moje rodina, proto jsme si pořídili malého bílého maltézáčka. Jmenuje se Bertík a je neskutečný šídlo. Doma se podílíme na jeho výchově společně, ale já jsem spíš takový druhý páníček, víc totiž poslouchá maminku, tu úplně zbožňuje“, dodává Filip a prozradil i své nejbližší pracovní plány: „Zkouším nový autorský muzikál Bratři, do kterého jsem dělal částečně hudbu. Bude se hrát v divadle Na Fidlovačce. Premiéra je plánována na 11. listopad a budu rád, když diváci přijdou a podpoří nás. Tématem jsou osudy legionářů za I. světové války. Myslím si, že je to celkem originální pojetí, protože se o tomto období moc nemluví. Dále hraju se Simonou Stašovou, Ladislavem Frejem v divadle ABC představení na Zlatém jezeře, což je i zájezdovka. Do toho všeho jsem studentem všeobecného gymnázia, no mám občas pocit, že je to spíš zaměřené na předměty, které mi zrovna nejdou (fyzika, chemie upřesňuje), ale celkem v tom docela dobře kličkuju. Maturita bude i pro mě za rok, doufám“, směje se „a pak se vydám cestou filmové režie, scénáristiky nebo studia skladatelství na konzervatoři, když už jsem začal tak trochu dělat muziku. Baví mě, že se to dá vše skloubit, že se vše doplňuje“ a my s jistotou víme, že se Filip ve světě kultury neztratí… Ostatně se aktuálně chystá nový televizní projekt v České televizi, kde si zahraje s maminkou (Ditou Hořínkovou) a bratrem Viktorem. „Nechte se překvapit, teď o tom nemůžu víc prozrazovat“, uzavírá.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Nadační fond Slza zvířat, foto: -eso-