ijournal.cz

Více než 60 let kvality díky inovacím

red Zdroj: Tefal 19.4.2017 Gastronomie, Hi-tech a bydlení

Značka TEFAL si za více než 60 let své působnosti vybudovala silnou pozici a získala oblibu zákazníků na celém světě. Díky tomu dnes působí ve více než 120 zemích. Koncepce výroby vychází přímo z potřeb koncových spotřebitelů a usnadňuje jim tak každodenní život. Díky celé řadě inovací se značka TEFAL stala jedničkou ve výrobě nádobí s nepřilnavým povrchem, žehliček, tlakových hrnců a dalšího zařízení do domácností.
Tefal-logo
Když v roce 1954 aplikoval francouzský inženýr Marc Grégoire nepřilnavý povlak na pánve své manželky, nikdo netušil, jak velký úspěch brzy oslaví. Dva roky poté mu byl uznán patent na nepřilnavou pánev a mohl si tak na pařížském předměstí otevřít svou první dílnu. Společnost TEFAL se stala celosvětovým průkopníkem nepřilnavého nádobí. Na konci 60. let se stala jednou ze značek společnosti Groupe SEB, čímž upevnila svou pozici na trhu. V 80. letech značka TEFAL způsobila revoluci v tlakovém vaření – na trh uvedla svůj první tlakový hrnec Clipso, který lze snadno otevřít i zavřít jen jednou rukou. O deset let později představila systém Thermo-Spot čili indikátor správného nahřátí pánve, který dodnes využívají stovky miliónů uživatelů. V současnosti je TEFAL jedničkou světového trhu v kategorii pánví a malých domácích spotřebičů. Ovšem není jen synonymem kvalitní domácí kuchyně, ale také snadné, a přitom dokonalé péče o prádlo.

V roce 2016 oslavila značka TEFAL 60. narozeniny. Za dobu své existence se nepřestala nikdy vyvíjet, a to nejen v oblasti nových technologií a inovací. Patří mezi zodpovědné výrobce, kteří si velmi dobře uvědomují nutnost pomáhat potřebným zejména v rozvojových zemích. Od roku 2010 se TEFAL podílí na nutričních programech organizace UNICEF, které dodnes přispěla více než 1,5 mil. euro. Svou činností postupně podpořila hladovějící děti z Madagaskaru, Indie, Jižní Afriky a Burkiny Faso.

travel mug 5

Značka TEFAL má striktní zásady, kterými se řídí vývoj a výroba všech jejích produktů. První z nich je zdravé vaření. Výrobky jsou vyvíjeny tak, aby umožnily přípravu zdravých, chutných a výživově vyvážených pokrmů. Další zásadou je bezpečnost a spolehlivost produktů. TEFAL zaručuje, že jsou veškeré povrchy v souladu s předpisy pro materiály, které přicházejí do styku s potravinami. V neposlední řadě se výroba řídí také ohleduplností k životnímu prostředí. V roce 2010 byly zavedeny zásady ekologické odpovědnosti a trhu byla představena široká škála produktů vyrobených pouze z recyklovatelných materiálů.

Kuchyňské náčiní a nádobí TEFAL

Kategorie obsahující skutečně bohatou nabídku produktů, mezi které patří prvotřídní nože, sady hrnců a v neposlední řadě téměř legendární pánve, tlakové hrnce, či náčiní pro přípravu lahodných pečených pokrmů a další kuchyňské pomůcky. Usnadní každodenní vaření, ze kterého se rázem stane chvilka příjemného relaxu.


Tlakové hrnce Clipso

tlakový hrnecTlakový hrnec, Papinův hrnec – nebo lidově papiňák – je opravdu nezbytnou součástí každé moderní kuchyně. Jeho nespornými výhodami je rychlost vaření a také zachování maximální chuti pokrmu. Tlakové hrnce TEFAL navíc nabízejí příjemný bonus v podobě parních košíků, které uchovávají více vitamínů a antioxidantů. Navíc jsou vybaveny pěti pojistka
mi, které zajišťují bezpečné použití. Novinkou v této kategorii jsou hrnce Clipso Minut Duo a Clipso Minut Perfect, které kromě běžného vaření pod tlakem
nabízejí také vaření bez tlaku, které je vhodné zejména pro dušení či osmahnutí. Oproti jiným hrncům je Clipso Minut Duo opatřen nepřilnavým povrchem, který je obohacený o titan pro vyšší odolnost proti oděru, podobně jako je tomu v případě nepřilnavých pánví.

Nepřilnavé pánve

pánveZákladním předpokladem zdravého vaření je omezení příjmu tuku z potravin. K tomu dobře poslouží nádobí, které má nepřilnavý povrch a umožňuje tak pokrmy upravovat bez nebo s minimálním přidáním oleje, sádla či másla. Pro dokonalý kulinářský výsledek je klíčovým bodem kontrola teploty – pokud je na začátku vaření pánev příliš studená, vaření trvá déle a jídlo je nedovařené, mdlé chuti i barvy, má sklon ztrácet svou přirozenou šťávu, a to pak vede k jeho vysušení. Pokud je teplota naopak příliš vysoká jídlo se může na povrchu rychle spálit dříve, než se uvnitř skutečně uvaří. Uprostřed pánví TEFAL naleznete zabudovaný Thermo-Spot, který signalizuje, kdy je pánev správné rozehřátá a připravená k vaření.


Nerezové nádobí – kvalita na prvním místě

nerezové nádobíV českých domácnostech je nejčastější volbou – v případě hrnců – nerezové nádobí. Je univerzální a snoubí v sobě hned několik zásadních výhod: odolnost vůči korozi a mechanickému poškození, snadné čištění, a nakonec i vzhled. Nerezové nádobí Tefal je možné použít na všech typech tepelných zdrojů včetně indukční varné desky. Trojvrstvé indukční dno zajistí dokonalou distribuci tepla, vnitřní hladinové značky pomohou s naplněním a některé modely přinášejí i funkce navíc: například hrnce Duettomají výlevku a poklici s širokým okrajem s otvory pro snadné cedění. Navíc k zakoupeným produktům automaticky získáváte prodlouženou záruku 5 nebo 10 let podle modelu.


Nová kategorie výrobků Tefal pro vaši kuchyni 

Letos na jaře obohatí nabídku zcela nové kategorie výrobků:

  • dózy pro ukládání potravin Clip&Close, které dokonale těsní, jsou vyrobeny v Německu a o jejich kvalitě svědčí výjimečné dlouhá záruka 30 let poskytovaná výrobcem. Samozřejmostí je možnost mytí v myčce, uložení potravin do mrazáku i ohřívání v mikrovlnné troubě. Skleněné dózy Clip&Close Glass dokonce umožňují zapékání v troubě až do 420 °C (bez víka). Za dokonalou těsnicí schopností stojí technologická inovace pevně vlisovaného těsnění víka, bez mezer, které neumožňuje ukládání nečistot. Navíc nádoby jako první získaly certifikát pro ukládání dětské stravy. 
  • termohrnky Travel Mug a termosky Senator jsou ideální společníci na cesty ať už do města, do auta, nebo v případě termosek nejčastěji do přírody. Udrží nápoje teplé až 12 h, studené až 24 h v závislosti na vybraném modelu. Vyrobeny jsou z kvalitní a robustní nerezové oceli 18/10, plně omyvatelné v myčce a mimo dokonalé těsnicí schopnosti – můžete je v klidu uložit s nápoji i do zavazadel – nabízí řadu vychytávek, jako je systém dokonale snadného a čistého otevírání jedním prstem a pití z kterékoliv strany (termohrnky Travel Mug).
  • termokonvice Mambo a Campo se skleněnou vakuovou nádobou, SoftGrip z nerezu a skleněné karafy SlowFlimFriends jsou určeny pro pití teplých nebo studených nápojů, doma s přáteli či rodinou. Udržení dokonalé chuti a aroma připravené kávy závisí totiž na udržení teploty nápoje a také těsnění nádoby, které termokonvice Tefal řeší dokonale zvládnutým systémem uzavírání Quick Tip – snadno jedním prstem.

 termokonvice

Všechny nové výrobky pro pití teplých & studených nápojů (mimo skleněné karafy) nabízí prodlouženou záruku 5 let, vyrobeny nebo designovány jsou v Německu.


Elektrický sortiment TEFAL

Grily

grilOblíbenou součástí letních měsíců je grilování. V dnešní době ale nemusíte být závislí na rozmarech počasí. V nabídce značky Tefal naleznete elektrický Optigrill, který se díky svým ideálním vlastnostem hodí i do bytu. Optigrill nabízí 6 programů, které umožňují perfektně připravit zeleninu, steaky, hamburgery či toasty. Sám dokáže změřit tloušťku masa a speciální displej podle pokročilosti pečení mění barvu, čímž informuje o stavu pokrmu. Úklid po grilování usnadní odnímatelná grilovací deska a miska na odkapávání, které lze snadno umýt v myčce. Pokud však upřednostňujete grilování na zahradě, vyzkoušejte Tefal Aromati-Q elektrický gril s funkcí aromatizace kouřem z dřevěných pilin. Gril nabízí klasické grilování, pečení horkým vzduchem s použitím aromatizace nebo bez.

Mixéry

mixérMixér patří k nejzákladnější výbavě každé kuchyně. Hodí se nejen k přípravě ovocných a zeleninových smoothie drinků, ale i k výrobě dětských jídel, omáček, polévek, frappé kávy nebo mléčných koktejlů. Nabídka trhu je opravdu pestrá a zákazník má na výběr z různých druhů mixérů. Klasikou je mixér stolní, který tvoří základna s motorem a odnímatelná nádoba. V té jsou mixovací čepele. Velmi oblíbeným se v poslední době stal ruční mixér. Značka Tefal nově nabízí například modely Optitouch nebo Quickchef. Oba dva uživatelům dopřejí vysoký výkon, neklouzavou rukojeť a ochranu proti vystříknutí. Quickchef navíc disponuje unikátní technologií ActivFlow, která pracuje se čtyřmi noži.

mixerTefal On the go BL1A0D38 dává možnost dopřát si kdykoliv během dne čerstvou dávku ovoce a zeleniny. Je tak malý a praktický, že se snadno stane součástí vašeho života. Tefal On the go BL1A0D38umožní připravit různé recepty, například krémové smoothie, mixované nápoje, polévky, studené omáčky, ledovou kávu či koktejly. Mixér je navržen tak, že ovoce či zeleninu mixujete přímo v nádobě, ze které pak své smoothie můžete přímo konzumovat. Díky bezpečně těsnicímu víčku, které je uzpůsobeno na pití, je konzumace pohodlná i během chůze, při sportu či jízdě autem. Tělo motoru je vyrobeno z prémiové nerezové oceli a objem nádoby je 0,7 l.


Péče o prádlo

Ačkoli žehlení nepatří mezi nejoblíbenější domácí práce, značce TEFAL se podařilo díky technologickým inovacím z této nezbytné činnosti udělat zábavu. Právě díky žehlení získává oblečení svůj původní tvar, ale mnohem podstatnější je zničení nepřátelských mikroorganismů. Ty se velmi často vyskytují v ručnících, spodním prádle, ale také košilích nebo tričkách. Kromě klasických napařovacích žehliček vyvinul TEFAL také parní generátory, díky kterým si žehlení dokonce zamilujete!

Napařovací žehličky

napařovací žehličkaPři nákupu žehličky se kromě klasických atributů zaměřte na detaily, kterými jí zajistíte delší životnost. Hledejte žehličky takové, které mají zabudovaný sběrač vodního kamene a samočisticí žehlicí desku. Žehličky TEFAL ale nabízejí ještě mnohem více – díky nové patentované technologii TurboBoost, kterou je opatřena nová řada žehliček TurboPro, pára mnohem lépe proniká do nitra tkaniny. Další nespornou výhodou je inovativní patentovaná žehlicí deska Durilium Airglide Autoclean, která je jednak výrazně kluznější než předchozí Durilium Autoclean a navíc automaticky odstraňuje mikrovlákna dříve, než se přichytí k žehlicí ploše.

Parní generátory

parní generátor1Parní generátory, na rozdíl od žehliček, pracují s párou pod tlakem – proto jsou také vhodné i k žehlení bez žehlicího prkna. Nesmírnou výhodou jejich používání je úspora času. Zvládnou narovnat i ty nejmenší záhyby a díky vysokotlaké páře a možnosti nastavení teplot bude vše perfektně vyžehlené. Úspora času je minimálně 50 %, a to díky možnosti vertikální žehlení, žehlení více vrstev najednou – např. složeného povlečení, a i klasické oblečení stačí žehlit jen z jedné strany. TEFAL rozšířil sortiment řady parní generátor2ProExpress o dva nové produkty, které mají tři až pět elektronických programů s optimální kombinací teploty a páry, a díky tomu nabízejí dokonalé propojení páry a teploty pro všechny typy látek. Pro snadné žehlení si vystačíte s prostřední teplotou, která zvládne běžné žehlení kvalitně a bez rizika připálení oděvů. Integrovaný sběrač vodního kamene, tzv. CalcCollector, umožňuje opravdu snadné odstranění usazenin z bojleru a tím zajišťuje delší životnost přístroje. Další patentovanou technologií je Protect System, která brání vzniku skvrn na oblečení. Její unikátnost tkví v tom, že tříští kapky znečištěné vody a přeměňuje je na čistou páru.

Napařovače oděvů

napařovačDalšími šikovnými pomocníky do domácností jsou napařovače oděvů, které účinně odstraní veškeré záhyby, pachy, a ještě zvládnou oblečení dezinfikovat. Nepotřebujete žehlicí prkno, čímž šetříte místo. Značka TEFAL nabízí hned dva modely. Ruční napařovač oděvů TEFAL Access Steam je výjimečně rychlý a praktický. TEFAL Instant Control má navíc unikátní patentovaný systém Press & Steam, který nabízí rovnou plochu, proti níž lze oděv žehlit. Vhodné pro použití před odchodem do práce či do společnosti nebo pro úpravu obtížně žehlitelných kousků oblečení.

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Tefal