ijournal.cz

Vendulka utěšitelka se vrací jako terapeutka

red Zdroj: La Fabrika 27.3.2015 Divadlo

Herečka Eva Jeníčková se sice zapsala do povědomí diváků hlavně jako Vendulka utěšitelka z Básníků nebo Marika ze Sněženek a machrů, ale ve Spojených státech, kde převážně žije, se nikdy nepřestala věnovat divadlu. A když narazila na hru amerického dramatika Matthewa Lombarda High uváděnou na Broadwayi, rozhodla se ji dostat i k českým divákům.

PremiéraCesta to byla náročná, ve středu 25. března ji však korunovala premiérou hry v pražském divadle La Fabrika. „Ta hra mě dostala svým motivem schopnosti změnit se, vírou ve spoustě rovinách, svou konfliktností a taky tím, jak je komorní – je to hra pro tři hráče,“ vysvětlila Jeníčková, spolu s kterou během téměř dvou hodin „neslezou z jeviště“ také Martin Pechlát a nadějný Alexandr Borodin. „Je to moje první velká role na jevišti a jsem ze spolupráce nadšený,“ pochvaloval si chvíli po premiéře devatenáctiletý herec.

Režie se ujal manžel Jeníčkové Viktor Tauš. „Divadlo režíruju poprvé, ale o to víc mě to baví, protože nejsem svázaný předchozí zkušeností,“ tvrdí režisér filmových Klaunů nebo Sněženek a machrů po 25 letech.

Divadelní hra se odehrává v léčebně závislostí, kde má sestra Jamie pod dohledem Otce Michaela na starosti mladého Codyho. Těžší případ ještě neměla… „Ten text se mě dotkl svojí pravdivostí, tématy jako je závislost, vina, odpuštění. Znám ten svět, stejně jako autor, který vycházel ze svých zkušeností, a snad se mi podařilo hru uchopit správně. To se ostatně dozvím 24. dubna, kdy se Matthew přiletí na naše zpracování podívat,“ dodal Tauš.

Režisér_a_Hybner

Na nejbližší reprízy hry High – Lety peklem můžete zajít 9. nebo 24. dubna do pražské La Fabriky. 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: La Fabrika