ijournal.cz

Vánoční strom pro Prahu je zdravý

red Zdroj: Taiko, a.s., foto archiv -eso- 26.10.2014 Testy

Vánoční strom pro Prahu netrpí žádnými neduhy či poškozením, které by mohlo bránit jeho instalaci na Staroměstském náměstí. Smrk ztepilý, který vyrostl v okolí obce Nespeky na Benešovsku, se slavnostně rozsvítí na začátku adventu v sobotu 29. listopadu.

„Dendrologický průzkum provedli jako v minulých letech odborníci ze Zemědělské a lesnické fakulty Mendelovy univerzity v Brně. Vzorky odebrané ze stromu ukázaly, že je zdravý a můžeme ho bez obav upevnit do připravené dvoumetrové jímky na Staroměstském náměstí,“ potvrzuje Petr Hozák, provozní ředitel společnosti Taiko, organizátora trhů. Smrk dosahuje výšky šestadvaceti metrů, jeho stáří potvrdí odborníci při kácení.

Strom je jedním ze sedmnácti tipů, které pořadatelé největších vánočních trhů v České republice obdrželi. Nejlépe splnil potřebné podmínky pro umístění v centru metropole – bezchybný vzhled, dobrou dostupnost pro těžkou techniku a dobrý zdravotní stav. Budoucí dominanta adventního Staroměstského náměstí vyrostla na soukromém pozemku majitele, jenž ho přihlásil do soutěže kvůli výšce, která začala ohrožovat přilehlý dům.

Letošní Vánoční trhy začnou na Staroměstském a Václavském náměstí 29. listopadu 2014 a potrvají do 1. ledna 2015.

Podrobnosti o Vánočních trzích na Staroměstském a Václavském náměstí najdete průběžně na www.trhypraha.cz, více o soutěži na www.vanocnistrompraha.cz.

 

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Taiko, a.s., foto archiv -eso-